BRAVELLE

0
+0 -0

Gamintojas: Ferring GmbH
Veiklioji medžiaga: Urofolitropinas
Stiprumas: 75TV

BRAVELLE tiekiamas milteliais, kuriuos prieš vartojimą reikia ištirpinti pakuotėje esančiame tirpiklyje. Paruoštas tirpalas leidžiamas po oda.

BRAVELLE sudėtyje yra folikulus stimuliuojančio hormono (FSH). FSH yra natūralus hormonas, gaminamas vyrų ir moterų organizme. Jis padeda normaliai funkcionuoti lyties organams. BRAVELLE sudėtyje esantis FSH yra išskirtas iš moterų, kurioms prasidėjusi menopauzė, šlapimo. Šis hormonas labai išgrynintas ir vadinamas urofolitropinu.

BRAVELLE gydomas nevaisingumas:

– moterų, kurios negali pastoti dėl to, kad kiaušidės negamina kiaušinėlių (įskaitant sergančias policistinių kiaušidžių liga). BRAVELLE gydomos pacientės, kurioms klomifeno citratas buvo neveiksmingas;
– moterų kurioms reikia atlikti dirbtinį apvaisinimą (pvz., apvaisinimą in vitro ir embriono perkėlimą (angl. IVF/ET), gametos perkėlimą į kiaušintakį (angl. GIFT) arba spermos injekciją į citoplazmą (angl. ICSI). BRAVELLE padeda kiaušidėse vystytis daugeliui kiaušinėlių maišelių (folikulų), kuriuose bręsta kiaušinėlis (tai vadinama dauginių folikulų vystymusi).

BRAVELLE. Vartojimas

BRAVELLE visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Moterys, kurioms nėra ovuliacijos (negaminamas kiaušinėlis)

BRAVELLE pradedama gydyti per pirmas 7 mėnesinių ciklo paras (pirma para yra pirma kraujavimo para). Gydoma ne trumpiau kaip 7 paras iš eilės.

Pradinė paros dozė paprastai yra 75 TV (vienas buteliukas miltelių). Ją gydytojas gali didinti, atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į medikamentą, iki didžiausios, t. y. 225 TV (3 buteliukai miltelių). Dažniau negu kas 7 paros dozės keisti negalima. Kiekvieną kartą dozę rekomenduojama didinti 37,5 TV (puse buteliuko miltelių). Daugiau negu 75 TV didinti negalima. Jeigu po 4 gydymo savaičių reakcija į medikamentą yra nepakankama, gydymą reikia nutraukti.

Pasireiškus gerai reakcijai, pirmą dieną po paskutinės BRAVELLE dozės injekcijos leidžiama viena 5 000 – 10 000 TV dozė kito hormono, t. y. žmogaus chorioninio gonadotropino (ŽCG). ŽCG injekcijos parą ir paros laikotarpiu po jos pacientei rekomenduojama turėti lytinį aktą, tačiau galima atlikti ir intrauterinį apvaisinimą (suleisti spermą į gimdą). Po ŽCG suleidimo Jus ne trumpiau kaip 2 savaites atidžiai prižiūrės gydytojas.

Gydytojas stebės gydymo BRAVELLE eigą. Atsižvelgęs į sukeliamą reakciją, jis gali nuspręsti gydymą BRAVELLE nutraukti ir ŽCG neinjekuoti. Tokiu atveju iki kitų mėnesinių pradžios lytinių santykių metu Jums reikės naudotis barjerą spermijams sukuriančiu kontracepcijos būdu (pvz., prezervatyvu) arba lytinių santykių neturėti.

Moterys, kurios dalyvauja dirbtinio apvaisinimo programoje

Gydant ir gonadotropinus atpalaiduojančio hormono (GAH) agonistais (vaistais, padedančiais veikti GAH), BRAVEELLE pradedama vartoti praėjus maždaug 2 savaitėms nuo gydymo agonistais pradžios. Jeigu GAH nevartojama, BRAVELLE pradedama leisti antrą arba trečią mėnesinių ciklo parą (pirma ciklo para yra pirma kraujavimo para).

BRAVELLE reikia vartoti ne trumpiau kaip 5 paras iš eilės. Pradinė paros dozė paprastai yra 150 – 225 TV (2 arba 3 buteliukai miltelių). Ją gydytojas gali didinti atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į medikamentą iki didžiausios, t. y. 450 TV (6 buteliukų miltelių). Daugiau negu 150 TV dozės didinti negalima. Paprastai šiuo medikamentu gydoma ne ilgiau kaip 12 parų.

Atsiradus pakankamam kiekiui kiaušinėlių maišelių, Jums suleis vieną ne didesnę kaip 10 000 TV žmogaus chorioninio gonadotropino dozę, kad prasidėtų ovuliacija (kiaušinėlio išsiskyrimas iš folikulo).

Injekavus šio vaisto, ne trumpiau kaip 2 savaites Jus atidžiai prižiūrės gydytojas.

Gydytojas seks gydymo BRAVELLE poveikį. Atsižvelgęs į sukeliamą reakciją jis gali gydymą BRAVELLE nutraukti ir ŽCG neinjekuoti. Tokiu atveju iki kitų mėnesinių pradžios lytinių santykių metu Jums reikės naudotis barjerą spermijams sukuriančiu kontracepcijos būdu (pvz., prezervatyvu) arba lytinių santykių neturėti.

VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Jeigu gydytojas leis Jums pačiai injekuoti BRAVELLE, turite laikytis žemiau pateiktos instrukcijos.

Pirmą BRAVELLE dozę būtina leisti gydytojui prižiūrint.

BRAVELLE tirpinimas

BRAVELLE tiekiama milteliais, kuriuos prieš injekciją reikia ištirpinti. Skystis, kuriame juos reikia tirpinti, yra BRAVELLE pakuotėje. Miltelius būtina tirpinti tik prieš pat injekciją (taip, kaip nurodyta toliau).

Tvirtai užmaukite ilgą, storą (tirpinimo ir išsiurbimo) adatą ant švirkšto.

Perlaužkite ampulės su skysčiu viršutinę dalį.

Įtraukite visą skystį į švirkštą.

Smeikite adatą per kaučiukinį kamštelį į miltelių buteliuką ir lėtai į jį suleiskite visą skystį. Leiskite ant buteliuko sienelės, kad neatsirastų burbuliukų.

Milteliai turėtų greitai (per 2 min.) ištirpti ir po to atsirasti skaidrus tirpalas.


Kad milteliai ištirptų, buteliuką pasukiokite. Nekratykite, kad neatsirastų burbuliukų. Jeigu tirpalas neskaidrus arba jame yra dalelių, vartoti negalima.

Tirpalą įtraukite į švirkštą.

Jeigu Jums skirta injekuoti didesnę negu viename buteliuke esančią dozę, paruoštą tirpalą iš pirmo buteliuko įtraukite į švirkštą ir suleiskite į antrą miltelių buteliuką. Taip iš viso galite tirpinti 6 buteliukų miltelius, tačiau tik tokiu atveju, jeigu taip gydytojo skirta.

Jeigu kartu su BRAVELLE Jums skirta vartoti MENOPUR, šiuos du vaistus galima sumaišyti: paruoštą BRAVELLE tirpalą suleisti į MENOPUR miltelių buteliuką. Milteliams ištirpus įtraukite tirpalą į švirkštą ir abu vaistus suleiskite kartu (vietoj kiekvieno atskirai).

BRAVELLE injekavimas

Tirpalą į švirkštą įtraukę, adatą pakeiskite trumpesne ir plonesne (injekcijos adata).

Kur (į priekinę šlaunies dalį, pilvo plotą ar kt.) vaisto injekuoti, pasakys gydytojas arba slaugytojas.

Suėmę odos raukšlę, adatą greitu judesiu įsmeikite 90( kūno paviršiui kampu. Stumdami stūmoklį, suleiskite tirpalą, po to adatą ištraukite.

Adatą ištraukę, užspauskite injekcijos vietą, kad nekraujuotų. Švelnus injekcijos vietos masažas padės tirpalui pasiskirstyti poodyje.

Į buitines atliekas naudotos įrangos nemeskite. Ją reikia tinkamai sunaikinti.

Pavartojus per didelę dozę arba pamiršus pavartoti BREVELLE

Apie tai reikia pasakyti gydytojui arba slaugytojui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *