Breakyl (400µg)

0
+0 -0

Gamintojas: MEDA Pharma GmbH & Co. KG
Veiklioji medžiaga: Fentanilis
Stiprumas: 400µg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Veiklioji medžiaga fentanilis yra stiprus skausmą malšinantis vaistas, žinomas kaip opioidas. Breakyl skirtas suaugusiųjų proveržiniam vėžiniam skausmui malšinti. Proveržinis skausmas yra papildomai atsirandantis staigus skausmas. Jis gali atsirasti, net jeigu reguliariai vartojote skausmą malšinančius opioidinius vaistus.

Breakyl turi būti vartojamas tik tada, jeigu bent savaitę jau vartojate ir esate pripratęs prie pastovaus gydymo opioidais, pvz., morfino, oksikodono ar transderminio fentanilio lėtiniam vėžiniam skausmui gydy

Breakyl (400µg). Vartojimas

Breakyl visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Dozavimas

Kai pradėsite vartoti Breakyl, Jūsų gydytojas dirbs su Jumis, kad būtų nustatyta dozė, lengvinanti skausmą (dozės parinkimas). Tai būtina, nes optimali Breakyl dozė negali būti nuspėta pagal kasdienę dozę opioidų, kurią vartojate lėtiniam vėžiniam skausmui gydyti, ar pagal kitus vaistus, kuriuos galbūt vartojote vėžiniam skausmo proveržiui gydyti.

Dozės parinkimo metu dozė laipsniškai didinama. Jei pasiekiama tokia dozė, kuri tinkamai palengvina skausmą per 30 minučių, ir jei bet koks galimai pasireiškiantis šalutinis poveikis Jums priimtinas, vadinasi, Jūsų optimali dozė nustatyta. Svarbu, kad griežtai laikytumėtės gydytojų nurodymų.

Paprastai dozei parinkti atliekama toliau aprašyta procedūra.Dozės parinkimas

Turėtumėte pradėti vartoti pradinę 200 mikrogramų Breakyl dozę.

Susisiekite su gydytoju, jei skausmo proveržis nepraėjo per 30 minučių nuo Breakyl dozės pavartojimo. Jei toleravote šią dozę, gydytojas Jums nurodys vartoti didesnę Breakyl dozę kitam skausmo proveržiui gydyti. Gydytojas gali laipsniškai didinti dozę nuo 200 iki 400, 600 ir 800 mikrogramų.Šiam tikslui Breakyl Start yra visokio stiprumo: 200, 400, 600 ir 800 mikrogramų.

Vartojant Breakyl 200 mikrogramų žandinių plėvelių derinį vienu metu, gali būti skiriamos šios didesnės dozės:

1 žandinė plėvelė Breakyl 200 atitinka 200 mikrogramų dozę;

2 žandinės plėvelės Breakyl 200 atitinka 400 mikrogramų dozę;

3 žandinės plėvelės Breakyl 200 atitinka 600 mikrogramų dozę;

4 žandinės plėvelės Breakyl 200 atitinka 800 mikrogramų dozę.

Jei stipriausio Breakyl Start (800 mikrogramų) ar 4 žandinių plėvelių derinio vienu metu (800 mikrogramų) nepakanka skausmui palengvinti, gydytojas gali skirti 1 200 mikrogramų Breakyl. Tai yra didžiausio galimo stiprumo Breakyl.

Nustačius optimalią dozę, gydytojas paskirs Jums receptą šiai nustatytai dozei kitam skausmo proveržiui gydyti.

Breakyl turėtų būti vartojamas vieną kartą per skausmo proveržį ir turėtumėte palaukti bent 4 valandas prieš vartodami kitą Breakyl dozę.

Jeigu skausmas tinkamai nepalengvėjo per 30 minučių nuo Breakyl dozės pavartojimo, galite vartoti kitą skubios pagalbos vaistą skausmo proveržiui gydyti, jei taip nurodė gydytojas.Vartojimo dažnumas

Turėtumėte suvartoti ne daugiau kaip 4 Breakyl dozes per parą.Dozės kartotinis koregavimas

Turite skubiai informuoti savo gydytoją, jei per parą patiriate daugiau nei 4 skausmo proveržius. Jūsų gydytojas gali didinti vaisto, skirto Jūsų nuolatiniam vėžiniam skausmui gydyti, dozę. Kai Jūsų nuolatinis skausmas vėl bus kontroliuojamas, gydytojui gali tekti koreguoti Breakyl dozę. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, leiskite gydytojui sužinoti apie Jūsų skausmą ir kaip Jus veikia Breakyl, kad, jei reikia, dozė galėtų būti koreguojama.Savarankiškai nekeiskite Breakyl arba įprastų gydymo opioidais dozių. Dozavimo pasikeitimus turi reguliuoti ir stebėti Jūsų gydytojas.Vartojimo būdai

Breakyl žandinė plėvelė skirta vartoti per burnos gleivinę. Kai pridedate Breakyl žandinę plėvelę vidinėje žando pusėje, fentanilis tiesiogiai absorbuojamas per burnos sienelę į cirkuliuojantį kraują.Atplėškite Breakyl pakelį prieš pat vartojimą, kaip nurodyta instrukcijoje ant pakelio;

liežuviu sudrėkinkite vidinę žando pusę arba praskalaukite burną vandeniu, kad būtų sudrėkinta vieta, kur dėsite Breakyl;

sausomis rankomis paimkite Breakyl žandinę plėvelę tarp smiliaus ir nykščio taip, kad rožinė pusė būtų atsukta į nykštį (1 paveikslėlis);

įdėkite Breakyl žandinę plėvelę į burną taip, kad rožinė pusė lygiai priglustų prie vidinės žando sienelės (2 paveikslėlis);

prispauskite ir laikykite žandinę plėvelę toje pačioje vietoje mažiausiai 5 sekundes, kol ji tvirtai prilips; baltoji pusė turėtų būti matoma (3 paveikslėlis);

kai vienu metu vartojama daugiau nei viena Breakyl žandinė plėvelė, reikia užtikrinti, kad kiekviena plėvelė tiesiogiai priliptų prie burnos gleivinės. Norint išvengti plėvelių persiklojimo, jas galima prilipdyti abiejose, kairėje ir dešinėje, žandinės gleivinės pusėse.

Breakyl žandinė plėvelė per šį laiką turėtų išlikti savo vietoje. Skysčių galima gerti jau po 5 minučių.

Breakyl žandinė plėvelė visiškai ištirpsta paprastai per 15–30 minučių po prilipdymo. Atskirais atvejais visiškas preparato ištirpimas gali trukti ilgiau nei 30 minučių, bet tai neveikia fentanilio sugėrimo.

Venkite judinti žandinę plėvelę liežuviu ar pirštais ir nevalgykite, kol žandinė plėvelė visiškai neištirps.

Nekramtykite ir neprarykite Breakyl. Jei taip nutiktų, skausmo proveržio malšinimas veikiausiai sumažės.Pavartojus per didelę Breakyl dozęDažniausi tinkamos Breakyl dozės šalutiniai poveikiai yra mieguistumas, pykinimas ar svaigimas. Jei pavartoję Breakyl, jaučiatės labai mieguistas, kuo greičiau pašalinkite Breakyl žandinę plėvelę ar bent jos dalis iš savo burnos ir pasikvieskite žmogų, galintį Jums padėti.

Sunkus Breakyl šalutinis poveikis yra lėtas ir (arba) paviršutiniškas kvėpavimas. Taip gali atsitikti, jei Jums skirta Breakyl dozė per didelė arba jei per daug pavartojote Breakyl. Gydymo pradžioje Jūs kartu Jus prižiūrinčiu asmeniu turėtumėte aptarti su gydytoju, kokių skubių veiksmų tokiu atveju imtis.Pastaba slaugančiam asmeniui:Jeigu pastebite, kad Breakyl vartojantis pacientas lėtai ir (arba) paviršutiniškai kvėpuoja arba Jums sunku jį pažadinti, skubiai imkitės šių veiksmų:

• Jei Breakyl žandinė plėvelė vis dar prilipusi vidinėje paciento žando pusėje, kuo greičiau pašalinkite žandinę plėvelę ar bent jos dalis iš paciento burnos.

• Kvieskite greitąją pagalbą.

• Sekite toliau pateiktas instrukcijas, jei vaikas ar suaugęs netyčia pavartoja Breakyl.Jeigu vaikas ar suaugęs netyčia pavartoja BreakylJiems gali pasireikšti šie simptomai:

didelis mieguistumas,

svaigimas,

pykinimas ar vėmimas,

kvėpavimo sustojimas arba lėtas ir (arba) paviršutiniškas kvėpavimas.Jei manote, kad kas nors netyčia pavartojo Breakyl, nors vaistas nebuvo paskirtas, skubiai imkitės šių veiksmų:

Jei Breakyl žandinė plėvelė vis dar prilipusi vidinėje asmens žando pusėje, kuo greičiau pašalinkite žandinę plėvelę ar bent jos dalis iš asmens burnos.

Jei asmuo miega, pažadinkite šaukdami jį vardu ir purtydami jo ranką ar petį.

Kvieskite greitąją pagalbą.

Kol laukiate greitosios pagalbos:

jei asmuo lėtai kvėpuoja, raginkite jį kvėpuoti kas 5–10 sekundžių;

jei asmuo nebekvėpuoja, gaivinkite įpūsdami į burną, kol atvyks pagalba.Nustojus vartoti BrekylTurėtumėte nutraukti Breakyl vartojimą, jei nebėra tam poreikio ir tęsti įprastą nuolatinio vėžinio skausmo gydymą opioidais pagal gydytojo nurodymus.

Jei ketinate nutraukti gydymą opioidais, Jūsų gydytojas atsižvelgs į Breakyl dozę ir apsvarstys laipsnišką opioidų dozės mažinimą siekiant išvengti staigaus nutraukimo pasekmių.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *