CADUET (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH
Veiklioji medžiaga: Amlodipinas, Atorvastatinas
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

CADUET vartojamas širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų (pvz., krūtinės anginos, širdies priepuolio) profilaktikai ligoniams, kurių kraujospūdis yra padidėjęs, kai yra papildomų širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos veiksnių, pavyzdžiui: rūkymas, viršsvoris, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, kraujo giminaičių širdies liga ar diabetas. Jeigu yra tokių rizikos veiksnių, susijusių su kraujospūdžio padidėjimu, ligoniui gresia didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

CADUET yra vaistas, kurio sudėtyje dvi veikliosios medžiagos: amlodipinas (kalcio antagonistas) ir atorvastatinas (statinas). Šį vaistą skiria vartoti gydytojas, jeigu nesprendžia, kad reikia gydyti abiem vaistais. Amlodipinu gydomas padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija), o atorvastatinas mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje.

Kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzija) yra sveikatos sutrikimas, kai nuolat išmatuojamas didesnis už normalų kraujospūdis ir yra nors vienas širdies ir kraujagyslių sistemos ligų (pvz., krūtinės anginos, širdies priepuolio, insulto) rizikos veiksnių.

Cholesterolis yra natūrali organizme esanti medžiaga, kuri būtina normaliam augimui. Visgi, jeigu organizme cholesterolio per daug, jis kaupiasi ant kraujagyslių sienelės ir didina kraujo krešulių susidarymo bei širdies ir kraujagyslių sutrikimų riziką. Tai viena iš dažniausių širdies ligos priežasčių.

CADUET (1). Vartojimas

CADUET visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji

Įprasta pradinė dozė – viena CADUET 5 mg/10 mg plėvele dengta tabletė per parą. Jeigu reikia, dozę gydytojas gali padidinti iki vienos CADUET 10 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės per parą.

CADUET tabletę reikia nuryti visą užgeriant vandeniu. Jas galima gerti bet kuriuo paros metu valgant ar nevalgius. Tačiau, pasistenkite vartoti tabletes kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

Laikykitės gydytojo nurodytos dietos, svarbiausia mažinkite riebalų kiekį dietoje, nerūkykite, reguliariai mankštinkitės.

Jeigu manote, kad CADUET veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaikai ir paaugliai

Šio vaisto nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams.

Pavartojus per didelę CADUET dozę

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug CADUET tablečių (daugiau už įprastą paros dozę), pasitarkite su gydytoju arba kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Su savimi pasiimkite likusias tabletes, talpyklę ar visą dėžutę, kad ligoninės personalas tiksliai žinotų, kokį vaistą išgėrėte.

Pamiršus pavartoti CADUET

Praleidus dozę, kitą dozę išgerkite reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti CADUET

CADUET vartokite tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *