CAPD/DPCA 17

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Medical Care Deutschland GmbH
Veiklioji medžiaga: Natrio chloridas, Natrio (S)-laktatas, Kalcio chloridas dihidratas, Magnio chloridas heksahidratas, Gliukozė, bevandenė

Preparatas yra pilvaplėvės ertmės dializės tirpalas.

CAPD/DPCA 17 pilvaplėvės ertmės dializės tirpalas vartojamas galutinei dėl įvairių priežasčių pasireiškusiai lėtinio inkstų nepakankamumo stadijai gydyti.

CAPD/DPCA 17. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas.Preparato vartojimo būdą, dozę (maišelio tūrį) ir procedūros trukmę (laikas, per kurį tirpalas išlieka pilvaplėvės ertmėje) nurodo gydytojas.

Dozė, tirpalo kiekis ir procedūros trukmė koreguojami atsižvelgiant į paciento būklę.

Jei pacientas mano, kad tirpalo sukeltas efektas yra per silpnas arba per stiprus, apie tai turi pasakyti gydytojui.Nepertraukiama ambulatorinė pilvaplėvės ertmės dializė (CAPD)

Suaugę ir senyvi pacientai

Paprastai vartojama 2000 ml dializės tirpalo, kurio lėtai (per 5 – 20 minučių) naudojant pastovų pilvaplėvės ertmės dializės kateterį, reikia infuzuoti į pilvaplėvės ertmę.

Procedūrai pasibaigus, t.y. po 2 – 10 val., tirpalas nudrenuojamas. Tokią procedūrą reikia atlikti 4 kartus per parą.

Jei pacientas stambus arba jo inkstai visiškai nefunkcionuoja, arba jis toleruoja didesnį tirpalo kiekį, vienos procedūros metu galima vartoti 2500 – 3000 ml preparato.

Jei dializės pradžioje atsiranda tempimo pobūdžio pilvo skausmas, dozę galima laikinai sumažinti ir infuzuoti 500 – 1500 ml tirpalo.Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams vienos dializės dozė turi būti mažesnė atsižvelgiant į amžių, ūgį ir svorį (t.y. vartoti 30 – 40 ml/kg kūno svorio dozę), rekomenduojama infuzuoti 500 – 1500 ml.Automatizuota pilvaplėvės ertmės dializė (APD)

Jei naudojama pertraukiamojo arba nuolatinio ciklo aparato sistema (Sleep-safe cycler), galima naudoti didesnio tūrio maišelį (5000 ml), kad pakaktų daugiau, negu vienai dializei.

Aparatas infuzuoja tirpalą pagal gydytojo nustatytą tvarką, įrašytą į aparato atmintį. Smulkesni nurodymai pateikti Sleep safe aparato naudojimo instrukcijoje.

Vartojant gydytojo nurodytą dozę, pilvaplėvės ertmės dializę reikia atlikti kasdien.

Ši procedūra yra ilgalaikis gydymo būdas, kartotinai vartojant vienkartinę tirpalo dozę.Vartojimo instrukcija

Sistema „stay safe“

1. Patikrinti tirpalo maišelį (etiketę, tinkamumo laiką, tirpalo skaidrumą). Atplėšti išorinį maišelį ir pakuotę, kurioje yra dezinfekcinis dangtelis.

2. Nusiplauti rankas antimikrobiniu plovimo tirpalu.

3. Sujungti diską (DISC) su sistema, t.y. pakabinti tirpalo maišelį už viršutinės skylės išvynioti žarnelę, ir sujungti ja tirpalo maišelį su disku, po to įdėti drenažo maišelį į apatinį laikiklį.

Padėti kateterio adapterį prie .sistemos.

5. Dezinfekuoti rankas ir nuimti apsauginį dangtelį nuo disko.

6. Prijungti kateterio adapterį prie disko:

7. Disko rankenėlė pasukta į padėtį “(”, prasideda nuotėkis.

8. Ženklas “((” reiškia praplovimo padėtį, (šviežio dializato srovė maždaug 5 sek. teka į drenažo maišelį).

9. Ženklas “(((” reiškia įtekėjimo padėtį, t.y. tirpalo maišelis sujungtas su kateteriu.

10. Ženklas “((((” reiškia saugią padėtį, t.y. automatinis kateterio adapterio uždarymas su PIN sistema.

11. Atjungimas: nuimti kateterio adapterį nuo disko, ant adapterio užsukti naują dezinfekcinį dangtelį.

12. Disko uždarymas: uždengti diską apsauginiu dangteliu.

13. Nudrenuotą dializatą išpilti, prieš tai patikrinus jo skaidrumą ir kiekį.

Sistema “Sleep safe”

Kaip paruošti Sleep safe sistemą, nurodyta instrukcijoje.1. Tirpalo paruošimas

( Patikrinti tirpalo maišelį (etiketę, tinkamumo laiką, tirpalo skaidrumą ir, ar maišelis bei jo apvalkalas nepažeisti).

( Padėti maišelį ant kieto paviršiaus.

( Nuo maišelio nuimti išorinį apvalkalą.

( Rankas nuplauti antimikrobiniu plovimo skysčiu.

( Apžiūrėti ar tirpalas yra skaidrus ir ar maišelis neprateka.

2. Išvynioti maišelio žarneles (1).

3. Nuimti apsauginį dangtelį.

4. Konektorių įkišti į laisvąją “Sleep safe” sistemos jungtį.

5. Maišelis yra paruoštas naudoti su “Sleep safe” sistema.Jei dializės tirpalą reikia papildyti vaistais, būtina tai daryti aseptiškai, kruopščiai tirpalus sumaišyti ir patikrinti, ar neatsirado drumzlių, kurių atsiranda, jei tirpalai nesuderinami. Pilvaplėvės dializę reikia pradėti nedelsiant.

Jei talpyklė pažeista arba tirpalas padrumstėjęs, vaisto vartoti negalima.

Vienkartinio vartojimo preparatas.

Nesuvartotą tirpalo likutį išpilti.Ką daryti pavartojus per didelę CAPD/DPCA 17 dozę

Jei į pilvaplėvės ertmę dializės tirpalo patenka per daug, jį galima nesunkiai nudrenuoti į tuščią maišelį, tačiau jei skysčio nuteka per daug (maišelius keičiant per dažnai ir per greitai), gali pasireikšti gyvybei pavojinga dehidracija ir (arba) sutrikti elektrolitų pusiausvyra. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.Pamiršus pavartoti CAPD/DPCA 17

Jei pamirštama pakeisti maišelį kitu arba pavartojama per maža dozė, kad organizme nesikauptų skysčio (tokiu atveju pasireiškia kulkšnių ir rankų tinimas ir (arba) atsiranda dusulys, konfūzija (sumišimas) arba kitokių uremijos simptomų), rekomenduojama per parą suvartoti 4 maišelius, kurių kiekviename yra 2000 ml dializės tirpalo. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kaip tai tiksliai padaryti, patars gydytojas.Nustojus vartoti CAPD/DPCA 17

Jei gydymą nutraukėte arba jį nutraukėte be gydytojo leidimo, arba užmiršote gydymą ir jei būklė negydoma, galimas gyvybei pavojingas skysčių kaupimasis audiniuose ir plaučiuose, gali atsirasti pavojingų uremijos simptomų.

Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *