Capecitabine Fresenius Kabi (500mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Oncology Plc.
Veiklioji medžiaga: Kapecitabinas
Stiprumas: 500mg

Capecitabine Fresenius Kabi priklauso vadinamųjų citostatinių vaistų, stabdančių vėžio ląstelių augimą, grupei. Capecitabine Fresenius Kabi tablečių sudėtyje yra 150 mg arba 500 mg kapecitabino, kuris pats nėra citostatinis vaistas. Tik tuomet, kai įsisavinamas organizme (daugiau jo patenka į naviko nei normalius audinius), jis virsta aktyviu vaistu nuo vėžio.

Šio vaisto skiria gydytojas gaubtinės žarnos, tiesiosios žarnos, skrandžio arba krūties vėžiui gydyti. Be to, gydytojas kapecitabino skiria profilaktiškai tuo atveju, kad chirurginiu būdu pašalinus naviką neatsirastų naujas gaubtinės žarnos vėžys.

Gali būti vartojama vien tik kapecitabino arba jo kartu su kitais vaistai

Capecitabine Fresenius Kabi (500mg). Vartojimas

Capecitabine Fresenius Kabi visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Tinkamą kapecitabino dozę ir vartojimo režimą Jums skirs gydytojas. Capecitabine dozė priklauso nuo Jūsų kūno paviršiaus ploto. Ji apskaičiuojamas pagal Jūsų ūgį ir svorį. Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms yra 1250 mg/m2 kūno paviršiaus ploto; ji geriama du kartus per parą (ryte ir vakare).

Pateikiami du pavyzdžiai: asmuo, kurio kūno svoris – 64 kg, ūgis -1,64 m ir apskaičiuotas kūno paviršiaus plotas yra 1,7 m2, turi gerti 4 tabletes po 500 mg ir 1 tabletę po 150 mg du kartus per parą. Asmuo, kurio kūno svoris – 80  kg, ūgis -1,80 m ir apskaičiuotas kūno paviršiaus plotas yra 2,0 m2, turi gerti 5 tabletes po 500 mg du kartus per parą.Vartojimo būdas ir metodas

Vaistinį preparatą reikia nuryti, užsigeriant vandeniu.Paprastai šio vaisto reikia gerti 14 parų, paskui daryti 7 parų pertrauką (per kurią vaisto nevartojama). Šis 21 paros laikotarpis yra vienas gydymo ciklas.

Vartojant kartu su kitais vaistais, įprastinė dozė gali būti mažesnė nei 1250 mg/m2 kūno paviršiaus ploto ir Jums gali prireikti vartoti tabletes skirtingą laikotarpį (pvz., kiekvieną dieną be pertraukų).Gydytojas pasakys Jums kokią vaisto dozę, kada ir kiek laiko reikės vartoti.

Jūsų gydytojas parinks kiekvienai dozei reikiamą 150 mg ir 500 mg tablečių derinį.

Gerkite tabletes ryte ir vakare taip, kaip gydytojas Jums paskyrė.

Išgerkite tabletes per 30 minučių, kai baigiate valgyti (pusryčius ir vakarienę).

Svarbu, kad visus vaistus vartotumėte taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas.Pavartojus per didelę Capecitabine dozę, prieš vartodami kitą dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.Pamiršus pavartoti Capecitabine, nebevartokite pamirštos dozės ir negerkite dvigubos kitos dozės. Toliau gerkite vaisto taip, kaip nurodyta laikydamiesi nurodyto dozavimo grafiko bei pasitarkite su savo gydytoju.Nustojus vartoti Capecitabine

Nustojus vartoti kapecitabino, šalutinio poveikio nebūna. Tik tuomet, jei vartojate kumarinų grupės antikoaguliantų (pvz., fenprokumono) ir nustojate gerti kapecitabino, gydytojui kartais reikia pakeisti Jums skiriamo antikoagulianto dozę.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistini

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *