Capecitabine Sandoz (150mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Kapecitabinas
Stiprumas: 150mg

Capecitabine Sandoz priklauso vadinamųjų citostatinių vaistų, stabdančių vėžio ląstelių augimą, grupei. Capecitabine Sandoz sudėtyje yra kapecitabino, kuris pats nėra citostatinis vaistas. Tik po absorbcijos į organizmą jis paverčiamas (labiau naviko audinyje nei normaliame audinyje) aktyviu vaistu nuo vėžio.

Capecitabine Sandoz vartojamas gaubtinės žarnos, tiesiosios žarnos, skrandžio arba krūties vėžiui gydyti.

Be to, Capecitabine Sandoz gydytojai skiria siekiant apsaugoti, kad chirurgiškai pašalinus naviką vėl neatsirastų gaubtinės žarnos vėžys.

Capecitabine Sandoz gali būti vartojamas vienas arba kartu su kitais vaistais.

Capecitabine Sandoz (150mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Capecitabine Sandoz gali skirti tik gydymo vaistais nuo vėžio patirties turintis gydytojas.

Capecitabine Sandoz tabletes reikia išgerti nekramtytas užsigeriant vandeniu per 30 minučių po valgio.

Gydytojas paskirs Jums tinkamą dozę ir gydymo schemą. Capecitabine Sandoz dozė priklauso nuo Jūsų kūno paviršiaus ploto. Jis apskaičiuojamas pagal Jūsų ūgį ir svorį. Įprastinė dozė suaugusiesiems yra 1250 mg/m2 kūno paviršiaus ploto; ji geriama du kartus per parą (rytą ir vakare). Pateikiami du pavyzdžiai. Asmuo, kurio kūno svoris – 64 kg, ūgis –1,64 m ir apskaičiuotas kūno paviršiaus plotas yra 1,7 m2, turi gerti du kartus per parą po keturias 500 mg tabletes ir po vieną 150 mg tabletę. Asmuo, kurio kūno svoris – 80 kg, ūgis –1,80 m ir apskaičiuotas kūno paviršiaus plotas yra 2,00 m2, turi gerti du kartus per parą po penkias 500 mg tabletes.

Capecitabine Sandoz tabletės paprastai geriamos 14 parų, paskui daroma 7 parų pertrauka (per kurią vaisto nevartojama). Šis 21 paros laikotarpis yra vienas gydymo ciklas.

Vartojant kartu su kitais vaistais, įprastinė dozė gali būti mažesnė nei 1250 mg/m2 kūno paviršiaus ploto ir Jums gali prireikti vartoti tabletes skirtingą laikotarpį (pvz., kiekvieną dieną be pertraukų).

Gydytojas pasakys Jums kokią dozę reikia vartoti, kada ją vartoti ir kiek laiko reikės vaisto vartoti. Jūsų gydytojas parinks kiekvienai dozei reikiamą 150 mg ir 500 mg stiprumo tablečių derinį.

Gerkite tabletes iš ryto ir vakare, kaip nurodė gydytojas.

Išgerkite tabletes per 30 minučių, kai baigsite valgyti (pusryčius ir vakarienę).

Svarbu, kad visus savo vaistus vartotumėte taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Capecitabine Sandoz dozę?

Jeigu suvartojote Capecitabine Sandoz daugiau, negu turėjote suvartoti, kiek galima greičiau kreipkitės į savo gydytoją prieš geriant kitą dozę.

Suvartojus gerokai didesnę kapecitabino dozę nei reikia, Jums gali pasireikšti toliau nurodytas šalutinis poveikis: pykinimas ar vėmimas, viduriavimas, žarnyno ar burnos ertmės uždegimas ar išopėjimas, skausmas arba kraujavimas iš žarnyno ar skrandžio, kaulų čiulpų slopinimas (sumažėjęs tam tikrų kraujo ląstelių skaičius). Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš minėtų simptomų, nedelsdami pasakykite savo gydytojui.

Pamiršus pavartoti Capecitabine Sandoz

Nevartokite praleistos dozės ir negerkite dvigubos kitos dozės. Ir toliau gerkite vaisto visą laiką laikydamiesi nurodyto dozavimo grafiko bei pasitarkite su savo gydytoju.

Nustojus vartoti Capecitabine Sandoz

Nustojus vartoti Capecitabine Sandoz, šalutinio poveikio nebūna. Tik jeigu vartojate kumarinų grupės antikoaguliantų (pvz., kurių sudėtyje yra fenprokumono), dėl Capecitabine Sandoz vartojimo nutraukimo Jūsų gydytojui gali reikėti pakeisti Jums skiriamo antikoagulianto dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *