Carbidopa/Levodopa Accord

0
+0 -0

Gamintojas: Accord Healthcare Limited
Veiklioji medžiaga: Karbidopa, Levodopa

Carbidopa/Levodopa Accord vartojamos Parkinsono ligos gydymui. Jos sutrumpina vadinamuosius “off” (neveikimo) laikotarpius (staigų raumenų sustandėjimą, kuris gali tęstis keletą minučių arba net keletą valandų), jei jūs gydomi tik levodopa, levodopos ir dekarboksilazės inhibitoriaus tabletėmis su greito atpalaidavimo formule (pvz. karbidopa) ir jei jūs patiriate staigius nekontroliuojamus judesius.

Carbidopa/Levodopa Accord priklauso vaistams, kuriais gydoma Parkinsono liga.

Šios ligos simptomus tikriausiai sukelia dopamino trūkumas. Dopaminas – tai medžiaga, kurią paprastai gamina smegenys. Dopaminas dalyvauja, kontroliuojant raumenų veiklą. Dopamino trūkumas sukelia raumenų judėjimo sutrikimų. Levodopa kompensuoja dopaminą, o karbidopa užtikrina, kad pakankamai levodopos pasiektų smegenis.

Carbidopa/Levodopa Accord. Vartojimas

Dozavimas

Suaugusieji ir pagyvenę pacientai

Gydytojas nurodė jums reikalingą Carbidopa/Levodopa Accord tablečių dozę.

Įprastos dozės yra tokios:Jei niekada nebuvote gydomas levodopa:Pradinė dozė

1 Carbidopa/Levodopa Accord 50/200 mg du kartus per parą.Maksimali pradinė dozė

3 Carbidopa/Levodopa Accord 50/200 mg per parą (600 mg levodopos per parą).Intervalai tarp dozių turi būti ne trumpesni, nei 6 val.Jei pereinate nuo įprastinių levodopos ir karbidopos tablečių prie pailginto atpalaidavimo tablečių:

Perėjimas turi būti vykdomas palaipsniui ir prižiūrimas gydytojo.Jei esate gydomi tik levodopa (t.y., vien tik šiais vaistais):

Gydymas levodopa turi būti sustabdytas likus bent 12 valandų prieš pradedant vartoti Carbidopa/Levodopa Accord pailginto atpalaidavimo tabletes.

Pradinė dozė pacientams, sergantiems Parkinsono ligos forma nuo lengvos iki vidutinės:

1 Carbidopa/Levodopa Accord tabletė 50/200 mg du kartus per parąPalaikymo dozė:

Gydytojas jus stebės nuolatos ir, jei reikės, patikslins dozę.

Tarp dozės keitimų turi būti ne mažesnis, nei 3 parų intervalas.Tabletę reikia išgerti su visa stikline vandens, nepriklausomai nuo maisto. Nesmulkinkite ir nekramtykite tabletės.Jei jums atrodo, kad Carbidopa/Levodopa Accord veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.Vaikai ir paaugliai (iki 18 metų)

Vartoti Carbidopa/Levodopa Accord pailginto atpalaidavimo tabletes pacientams iki 18 metų nerekomenduojama (žr. skyrių “Įspėjimai ir atsargumo priemonės”)Gydymo trukmė

Gydytojas nurodys jums, kiek laiko reikia vartoti Carbidopa/Levodopa Accord pailginto atpalaidavimo tabletes. Nenutraukite gydymo anksčiau laiko, nes gali atsinaujinti simptomai.Pavartojus per didelę Carbidopa/Levodopa Accord tablečių dozę

Jei pavartojote per didelę Carbidopa/Levodopa Accord tablečių dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją

arba vaistininką.

Perdozavimo simptomai gali būti šie: orbicularis oculi raumens spazmai aplink akį (žr. taip pat 4. s

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *