Carboplatin EBEWE

0
+0 -0

Gamintojas: EBEWE Pharma Ges.
Veiklioji medžiaga: Karboplatina
Stiprumas: 10mg/ml
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Carboplatin EBEWE yra preparatas nuo kai kurių vėžio rūšių. Šiame vaistiniame preparate yra karboplatinos. Ji priklauso vaistų, kurių sudėtyje yra platinos ir kuriais gydomas vėžys, grupei

Carboplatin EBEWE vartojamas:

Progresavusio epitelinio kiaušidžių vėžio:

– pirmaeiliam gydymui;
– antraeiliam gydymui tuo atveju, jeigu kitoks gydymas buvo neveiksmingas.
– Smulkialąstelinio plaučių vėžio gydymui.

Carboplatin EBEWE. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Carboplatin EBEWE galima vartoti tik į veną.

Jei paciento inkstų funkcija normali ir nuo vėžio jis negydytas, rekomenduojama karboplatinos dozė yra 400 mg/m2 kūno paviršiaus. Ji infuzuojama į veną per 15-60 min. Gydymą karboplatina galima kartoti ne anksčiau, kaip praėjus 4 savaitėms po paskutinio gydymo kurso ir (arba) kai neutrofilų kiekis padidėja bent iki 2000 ląstelių/mm3, o trombocitų – iki 100 000 ląstelių/mm3.

Vaistinio preparato dozę rekomenduojama sumažinti 20 - 25 % pacientams, kuriems nustatyta rizikos veiksnių pvz., anksčiau taikytas mieloidinį audinį slopinantis gydymas arba paciento veiklumo būklė įvertinta mažu balu (ECOG - Zubrod indeksas yra 2 - 4 balai arba Karnovskio indeksas mažesnis kaip 80 balų).

Gydymo karboplatina kurso pradžioje rekomenduojama ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę tirti kraują, kad būtų galima koreguoti vaistinio preparato dozę tolesniam gydymui.

Ruošiant ir leidžiant karboplatiną, negalima naudoti adatų, intraveninių komplektų, kurių sudėtyje yra aliuminio. Aliuminis reaguoja su karboplatinos tirpalu, iškrenta nuosėdos ir/arba sumažėja jo stiprumas.

Turi būti laikomasi darbo su pavojingomis medžiagomis priemonių ruošiant ir leidžiant vaistą. Paruošiamieji darbai turi būti atliekami personalo, kuris buvo apmokytas saugaus darbo, dėvint pirštines, kaukes ir apsauginius drabužius.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Pacientams, kurių kreatinino klirensas mažesnis kaip 60 ml/min., yra didesnė sunkaus mieloidinio audinio slopinimo rizika. Sunkios leukopenijos, neutropenijos ar trombocitopenijos dažnumas yra maždaug 25%, taikant šias dozavimo rekomendacijas:

Kreatinino klirensas Pirma dozė (Pirma diena)

41-59 ml/min 250 mg/m2 I.V.

16-40 ml/min 200mg/m2 I.V.

Nėra pakankamai duomenų apie karboplatinos naudojimą esant mažesniam nei 15 ml/min kreatinino klirensui, kad būtų galima sėkmingai rekomenduoti gydymą.

Visos aukščiau išvardytos rekomendacijos galioja tik pirminiam gydymui. Vėlesnės dozės turi būti koreguojamos atsižvelgiant į paciento toleranciją ir priimtiną mieloidinio audinio supresiją.

Gydymas vaistinių preparatų deriniais

Kad gydymas karboplatina kartu su kitais mieloidinį audinį slopinančiais vaistiniais preparatais būtų optimalus, karboplatinos dozę reikia keisti pagal gydymo schemą ir planą.

Senyvi pacientai

Vyresniems nei 65 metų pacientams reikia koreguoti karboplatinos dozę pirminio ir vėlesnio gydymo metu, atsižvelgiant į bendrą paciento būklę.

Vartojimas vaikams

Karboplatinos vartojimo vaikams patirties nepakanka, kad būtų galima pateikti dozavimo rekomendacijas.

Vartojimo būdas

Praskiesta karboplatinos koncentrato dozė į veną sulašinama per 15-60 min.

Praskiedimas

Prieš infuziją Carboplatin EBEWE reikia praskiesti 5% gliukozės arba 0,9% natrio chlorido infuziniu tirpalu tiek, kad koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,5 mg/ml (500 mikrogramų/ml).

Kadangi karboplatinos sudėtyje konservantų nėra, praskiestas tirpalas, laikomas kambario temperatūroje (ne aukštesnėje nei 25 °C temperatūroje), tinka vartoti tik 8 val., laikomas šaldytuve (2 °C – 8 °C) – 24 val. (likutį reikia sunaikinti).

Ką daryti pavartojus per didelę Carboplatin EBEWE dozę

Specifinis karboplatinos priešnuodis nežinomas. Medikamento perdozavus, gali atsirasti komplikacijų dėl mieloidinio audinio funkcijos slopinimo ir inkstų bei kepenų funkcijos sutrikimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Carboplatin EBEWE

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *