Carzan HCT [Candesartan/Hydrochlorothiazide Zentiva] (2)

0
+0 -0

Gamintojas: ZENTIVA k.s.
Veiklioji medžiaga: Kandesartanas, Hidrochlorotiazidas

Jums paskirtas vaistas, vadinamas Carzan HCT. Šiuo vaistu gydomi suaugusieji, kurių kraujospūdis yra padidėjęs (hipertenzija). Vaisto sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: kandesartanas cileksetilas ir hidrochlorotiazidas. Veikdamos kartu, šios medžiagos gali sumažinti kraujospūdį.

Kandesartanas cileksetilas priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei. Ši medžiaga atpalaiduoja ir praplečia kraujagysles, taip padėdama mažinti kraujospūdį.

Hidrochlorotiazidas priklauso vaistų, vadinamų diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančios tabletės), grupei. Ši medžiaga padeda kartu su šlapimu iš organizmo pašalinti vandenį ir druskas (pvz., natrį). Tai padeda sumažinti kraujospūdį.

Gydytojas gali skirti Jums Carzan HCT, jeigu kraujospūdžio nepavyko tinkamai sumažinti vartojant vieną kandesartaną cileksetilą arba vieną hidrochlorotiazidą.

Carzan HCT [Candesartan/Hydrochlorothiazide Zentiva] (2). Vartojimas

Carzan HCT visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Carzan HCT svarbu vartoti kasdien. Įprasta Carzan HCT dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Nurykite tabletę, užgerdami vandeniu.

Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku – tai padės jų neužmiršti.

Pavartojus per didelę Carzan HCT dozę

Išgėrę daugiau Carzan HCT negu nurodė gydytojas, nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Carzan HCT

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Nustojus vartoti Carzan HCT

Nustojus vartoti Carzan HCT, Jūsų kraujospūdis gali vėl padidėti, todėl nenutraukite Carzan HCT vartojimo nepasitarę su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *