Cataflam

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Pharma GmbH,
Veiklioji medžiaga: Diklofenakas
Stiprumas: 50mg

Cataflam priklauso medikamentų, vadinamųjų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, grupei (NVNU). Šie preparatai malšina skausmą ir mažina uždegimą.

Cataflam mažina uždegimo sukeltus simptomus: skausmą ir patinimą, taip pat karščiavimą, nes slopina medžiagų, sukeliančių uždegimą, skausmą ir karščiavimą (prostaglandinų) susidarymą. Preparatas neveikia priežasties, sukėlusios uždegimą ar karščiavimą.

Preparatas skiriamas: trumpalaikiam ūminio skausmo ir (ar) uždegimo slopinimui po traumos, chirurginės operacijos, esant nugaros skausmui ar minkštųjų audinių uždegiminėms ligoms, skausmingoms mėnesinėms, pasireiškus migrenos priepuoliams.

Jeigu Jums kyla klausimų dėl Cataflam veikimo arba kodėl jis buvo Jums paskirtas, klauskite gydytojo.

Cataflam. Vartojimas

Cataflam visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, dozės keisti negalima. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kokią dozę gerti

Paskirtos dozės viršyti negalima. Svarbu vartoti mažiausią dozę, kuri kontroliuoja Jūsų skausmą ir negerti Cataflam dengtų tablečių ilgiau negu reikia.

Gydytojas pasakys Jums kiek Cataflam dengtų tablečių reikia gerti. Priklausomai nuo to, kaip Jūs reaguosite į gydymą, gydytojas gali padidinti arba sumažinti dozę.

Suaugę žmonės

Paprastai gydymo pradžioje paros dozė yra 100 – 150 mg. Jei liga vidutinio sunkumo, paprastai pakanka per parą 50 – 100 mg preparato. Paprastai visą paros dozę reikia padalyti į lygias dalis ir išgerti per 2 – 3 kartus. Nevartokite daugiau kaip 150 mg per parą.

Jei reikia gydyti mėnesinių sukeltą skausmą, kai tik pajuntami pirmieji simptomai, pradžioje

reikia išgerti vieną 50 –100 mg dozę. Prireikus, vaisto galima gerti po 50 mg tris kartus per parą kelias dienas. Nevartokite daugiau kaip 150 mg per parą.

Migrenos priepuolį pradėkite gydyti vienkartine 50 mg doze iš karto, kai tik atsiranda pirmųjų priepuolio simptomų. Jei po pirmos dozės per 2 valandas skausmas sumažėja nepakankamai, galima vartoti kitą 50 mg dozę. Būtinu atveju tokią dozę galima vartoti kas 4 – 6 valandas. Nevartokite daugiau kaip 150 mg per parą.

Vaikai ir paaugliai

Paaugliams virš 14 metų paprastai pakanka vartoti 50-100 mg per parą.

Paprastai visą paros dozę reikia padalyti į lygias dalis ir išgerti per 2 – 3 kartus. Nevartokite daugiau kaip 150 mg per parą.

Senyvi žmonės

Senyvi pacientai į Cataflam poveikį gali labiau reaguoti nei kiti suaugę žmonės. Todėl, jie turi tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią dozę, kuri palengvina simptomus. Labai svarbu, kad atsiradus šalutiniam poveikiui pagyvenęs pacientas apie tai nedelsdamas pasakytų gydytojui.

Kaip vartoti Cataflam

Cataflam dengtas tabletes reikia gerti sveikas, užgeriant stikline vandens ar kitokio skysčio. Geriau gerti prieš valgį ar nevalgius. Negalima tablečių dalinti arba kramtyti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cataflam dozę?

Jei atsitiktinai Cataflam dengtų tablečių pavartojama daugiau, negu nurodyta, pirmiausiai kreipkitės į gydytoją arba vaistininką arba važiuokite į greitosios pagalbos skyrių.

Jums gali prireikti medicinos pagalbos.

Pamiršus pavartoti Cataflam

Jei pamiršote išgerti vaisto, išgerkite, kai tik prisiminėte. Jei artėja laikas gerti sekančią dozę, pamirštosios gerti nereikia. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Cataflam

Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų.

Jeigu manote, kad Cataflam veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *