Cathejell L

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmazeutische Fabrik Montavit Ges.
Veiklioji medžiaga: Lidokainas, Chlorheksidino dihidrochloridas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Cathejell L sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos lidokaino hidrochloridas (vietinis amidų grupės anestetikas) ir chlorheksidino dihidrochloridas (antimikrobinis vaistas).

Cathejell L vartojamas vietiniam skausmo, sukelto kateterio ar kitokio instrumento, pvz., cistoskopo, įvedimo į šlaplę ar manipuliacijos juo metu, malšimui ir su šia manipuliacija susijusios infekcijos profilaktikai.

Cathejell L. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Prieš kateterio ar kitokio instrumento kišimą į šlaplę Cathejell L instiliuojama į šlaplę arba juo patepamas kateteris ar kitoks instrumentas.

Šlaplei užpildyti pakanka vienos vienadozės talpyklės turinio.

Instiliuoti daugiau kaip vieną vienadozę talpyklę draudžiama.

Vienadozėje talpyklėje yra 12,5 g vaisto, į šlaplę jo instiliuojama 10 g.

Dozavimas

Suaugusiems vyrams. Įprastai vyrų šlaplei užpildyti vartojama viena 12,5 mg vienadozė talpyklė. Šlaplei užpildyti pakanka vienos vienadozės talpyklės turinio, reikia vengti instiliuoti daugiau kaip vieną vienadozę talpyklę. Užpildžius šlaplę anestezuojantis poveikis prasideda po 5-10 minučių ir tęsiasi apie 20-30 minučių.

Moterims, vaikams (2-11 metų amžiaus) ir paaugliams (jaunesniems nei 18 metų). Cathejell L vartojimas nėra pakankamai gerai įvertintas, todėl dėl jo vartojimo turi nuspręsti gydytojas. Šioms pacientų grupėms specifinių dozavimo rekomendacijų nėra, bet įprastai instiliuojamo gelio kiekis turi atitikti anatominė šlaplės būklę.

Vartojant vaikams daugiau lidokaino gali patekti į sisteminę kraujotaką, todėl reikia imtis atitinkamų atsargumo priemonių. Apskritai, didžiausios rekomenduojamos 2,9 mg/kg lidokaino hidrochlorido dozės vaikams nuo 2 iki 11 metų viršyti negalima.

Jaunesniems nei 2 metų vaikams Cathejell L vartoti negalima (žr. 2 skyrių).

Prieš instrumento naudojimą gydytojas arba kitoks kvalifikuotas medicinos darbuotojas, laikydamasis toliau nurodytos tvarkos, į šlaplę turi lėtai instiliuoti gelio.

1. Nuvalyti ir dezinfekuoti išorines šlaplės žiotis.

2. Nuo lizdinės plokštelės nuplėšti popierinį dangalą, kuriuo plokštelė apjuosta. Praplėšti plokštelę ir ištraukti aplikatorių iš pakuotės.

3. Nulaužti aplikatoriaus galiuką (jei būtina, tai reikia padaryti plokštelėje). Kad aplikatoriaus galiukas neliktų šlaplėje, jį reikia nutraukti visiškai.

4. Išspausti vieną gelio lašą, kad aplikatorių būtų galima lengviau įkišti į šlaplę.

5. Gelį stumti vienodai, lengvai spaudžiant gofruotą vienadozę talpyklę veiksmą atlikus, instiliacija laikoma baigta).

Cathejell L vienadozės talpyklės yra vienkartinės, gelio likutį reikia išmesti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cathejell L dozę?

Jei į šlapimo pūslę instiliuojama daugiau kaip vienos pakuotės turinys arba yra sunkus šlaplės uždegimas, lidokaino rezorbcija šlaplėje padidėja(kraujyje jo koncentracija būna ( 5 (g/ml), gali atsirasti perdozavimo bei sisteminių CNS ir širdies bei kraujagyslių sistemos reakcijų.Ji prasideda prodromo simptomais: atsiranda nervingumas, galvos svaigimas ir sukimasis, mieguistumas, sunkesniais atvejais netenkama sąmonės, slopinamas kvėpavimas, sustoja širdis. Gali atsirasti ir kitokių simptomų: regos sutrikimas, zvimbimas ausyse, vėmimas. Tik tuo atveju, jei kraujyje lidokaino koncentracija būna labai didelė, pasireiškia poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai: bradikardija, miokardo funkcijos slopinimas, pailgėja skilvelių aktyvacijos laikas.

Gydymas

Nutraukus vaisto vartojimą, perdozavimo simptomai paprastai greitai susilpnėja.

Apskritai pasireiškus vaisto, kaip ir kitokio anestezuojamojo ir antiseptinio poveikio gelio, sisteminiam toksiniam poveikiui, reikia duoti kvėpuoti deguonimi, jei būtina, prijungti pagalbinį arba kontroliuojamą dirbtinio kvėpavimo aparatą. Prasidėjusius traukulius reikia greitai slopinti, t.y. leisti į veną 5 – 15 mg diazepamo.

Kraujotakos sutrikimo gydymas priklauso nuo klinikinių simptomų.

Jei pasireiškia bradikardija arba sustoja širdis, kiek įmanoma greičiau reikia į veną suleisti atropino arba simpatikomimetikų, pvz., adrenalino, bei ligonį gaivinti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *