Cefazolin Actavis

0
+0 -0

Gamintojas: Balkanpharma-Razgrad AD
Veiklioji medžiaga: Cefazolinas
Stiprumas: 1g
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Cefazolin Actavis yra cefalosporinų grupės antibiotikas cefazolinas. Tinkamai vartojamas, cefazolinas naikina įvairius ligas sukeliančius mikroorganizmus.

Cefazolin Actavis gydomos cefazolinui jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:

  • ausų, nosies ir gerklės (vidurinės ausies uždegimas, prienosinių ančių uždegimas, migdolų uždegimas, ryklės ir gerklų uždegimas);
  • apatinių kvėpavimo takų (ūminio ir lėtinio paūmėjusio bronchų uždegimo, bendruomenėje įgyto plaučių uždegimo); 
  • inkstų ir šlapimo takų (ūminio ir lėtinio inkstų geldelių uždegimo, šlapimo pūslės uždegimo);
  • odos ir minkštųjų audinių (pūlinio, pūlyno, puraus ląstelyno uždegimo, infekuotos žaizdos);
  • kaulų ir sąnarių (kaulo uždegimo, sepsinio sąnario uždegimo, tepalinio maišelio uždegimo);
  • kitos užkrečiamosios ligos, įskaitant kraujo užkrėtimą.

Antibiotiko vartojama infekcijos profilaktikai virškinimo trakto, mažojo dubens organų, ortopedinių, širdies, plaučių operacijų metu.

Jūsų gydytojas nusprendė Jums skirti Cefazolin Actavis todėl, kad Jūs sergate infekcine liga arba kad prieš operaciją apsaugotų Jus nuo galimos infekcijos. Kartais Cefazolin Actavis gali būti vartojamas kartu su kitais antibiotikais, kad padėtų gydyti infekcinę ligą.

Cefazolin Actavis. Vartojimas

Cefazolin Actavis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Cefazolino tirpalas švirkščiamas giliai į raumenis arba injekuojamas ar infuzuojamas į veną.

Įprastinis dozavimas suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus

Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių dozė yra 500 – 1000 mg. Ji leidžiama kas 6 - 12 valandų. Didžiausia paros dozė – 6000 mg.

Įprastinis dozavimas vaikams

Įprastinė vyresnių kaip 1 mėnesio kūdikių ir vaikų paros dozė yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Ši dozė padalyta į 3 - 4 lygias dalis vartojama kas 6 - 8 valandas. Sergant sunkia infekcine liga, antibiotiko paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.

Profilaktika

30 - 60 min. iki operacijos į raumenis arba į veną reikia suleisti 1000 mg cefazolino.

Jei operacija trunka 2 valandas ar ilgiau, operacijos metu į raumenis arba į veną reikia sušvirkšti dar 500 – 1000 mg cefazolino.

Jei yra pooperacinės infekcijos pavojus, po operacijos cefazolino švirkščiama po 500 – 1000 mg kas 6 - 8 valandas vieną arba 3 - 5 paras.

Dozavimas ligoniams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Ligoniams, sergantiems inkstų nepakankamumu, skiriama įprastinė pradinė dozė, atsižvelgiant į infekcinės ligos sunkumą. Toliau dozė ir vartojimo intervalai keičiami, atsižvelgiant į kreatinino klirensą.

Kreatinino klirensas

(ml/min.)

Dozavimas suaugusiems žmonėms

55 arba daugiau

Nesikeičia

35 - 54

Įprastinė vienkartinė dozė kas 8 valandas

11 - 34

Pusė įprastinės vienkartinės dozės kas 12 valandų

10 arba mažiau

Pusė įprastinės vienkartinės dozės kas 18 - 24 valandas

Kreatinino klirensas

(ml/min.)

Dozavimas vaikams

70 - 40

60 % paros dozės, padalytos į 2 dalis  kas 12 valandų

40 - 20

25 % paros dozės, padalytos į 2 dalis  kas 12 valandų

20 - 5

10 % paros dozės 1 kartą per parą


Gydymo trukmė priklauso nuo ligos sunkumo, paprastai ji būna 7 ‑ 10 dienų.

Vartojimo būdas

Injekcija į raumenis. 1000 mg cefazolino miltelių ištirpinama 3 ml sterilaus injekcijų vandens.

Injekcija į veną. 1000 mg cefazolino miltelių ištirpinama 10 ml tirpiklio - sterilaus injekcinio vandens arba 5 - 10 % gliukozės tirpalo, gerai papurtoma, kol milteliai visiškai ištirps. Paruoštas cefazolino injekcijų tirpalas yra skaidrus, jo spalva yra šviesiai geltona. Tirpalas į veną leidžiamas lėtai (ne trumpiau kaip 3 - 5 minutes).

Intraveninė infuzija. Aukščiau nurodytu būdu injekcijai į veną paruoštas antibiotiko tirpalas praskiedžiamas 50 - 100 ml injekcinio tirpalo arba sumaišomas su 5 - 10 % gliukozės, Hartmano, 0,9 % natrio chlorido tirpalu arba steriliu injekciniu vandeniu ir sulašinamas nepertraukiamos infuzijos būdu. Paruoštas cefazolino injekcijų tirpalas yra skaidrus, jo spalva yra šviesiai geltona.

Jei manote, kad Cefazolin Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Cefazolin Actavis dozę

Perdozavus cefazolino, gali prasidėti traukuliai ir atsirasti kitų toksinio poveikio centrinei nervų sistemai simptomų: svaigulys, tariamas jutimas (tirpimo, skausmo, kitokių nesamų dirgiklių), galvos skausmas.

Jei vaisto buvo perdozuota, ypač jei tuo atveju, kai didelę dozę vartojo ligonis, sergantis inkstų funkcijos nepakankamumu, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis nustatys perdozavimo sunkumą ir suteiks reikiamą pagalbą.

Pamiršus pavartoti Cefazolin Actavis

Pamiršus pavartoti vaisto, reikia suleisti jo tuoj pat, kai prisimenama. To reikia, kad kraujyje išliktų stabili vaisto koncentracija. Jei jau priartėjęs sekančios dozės laikas vietoj praleistosios dvigubos dozės vartoti nereikia. Toliau vaisto reikia vartoti įprastiniu ritmu.

Nustojus vartoti Cefazolin Actavis

Būtina laikytis gydytojo nurodymų ir, nepaisant to, kad pasijutote geriau, iki galo pabaigti nurodytą gydymą. Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad antibiotikas nespėjo sunaikinti visų ligos sukėlėjų ir Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

Jei kiltų kokių klausimų dėl vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *