Ciqorin (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Teva Czech Industries s.r.o.
Veiklioji medžiaga: Ciklosporinas
Stiprumas: 100mg

Ciqorin yra imunosupresantų grupei priklausantis vaistas. Jis slopina imuninę sistemą ir mažina uždegimą.

Ciklosporinas vartojamas apsaugoti nuo persodintų organų – kepenų, inkstų, širdies, plaučių ar kasos, kaulų čiulpų, – atmetimo reakcijos. Ciqorin vartojamas gydyti sunkią psoriazę (žvynelinę), inkstų pažeidimą dėl kai kurių nefrozės sindromo formų, taip pat reumatoidinio artrito ir egzemos (atopinio dermatito) sunkias formas.

Ciqorin (100mg). Vartojimas

Ciqorin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Coqorin paros dozę reikia padalyti į dvi dalis ir gerti iš ryto ir vakare. Dozės poveikis priklauso nuo Jūsų kūno svorio ir būsenos. Norint įsitikinti, kad vartojama teisinga dozė gali prireikti atlikti kraujo tyrimą.

Kapsulės kramtyti negalima. Ją reikia nuryti užgeriant nedideliu skysčio kiekiu. Vaisto neužgerkite greipfrutų sultimis (žr. 2 skyrių). Vaisto galima gerti nevalgius arba valgymo metu.

Organų persodinimas:

Dozė nustatoma individuali. Svarbu labai atidžiai laikytis gydytojo nurodymų.

Kaulų čiulpų persodinimas:

Dozė nustatoma individuali. Svarbu labai atidžiai laikytis gydytojo nurodymų.

Nefrozinis sindromas (inkstų liga):

Iš pradžių suaugusiesiems rekomenduojama gerti po 5 mg/kg kūno svorio per parą, padalijus paros dozę į dvi dalis, vaikams 6 mg/kg kūno svorio per parą, padalijus paros dozę į dvi dalis. Reikia reguliariai kontroliuoti ciklosporino koncentraciją kraujyje. Pacientai, kurių inkstų funkcija yra susilpnėjusi, iš pradžių turi vartoti ne didesnę kaip 2,5 mg/kg kūno svorio paros dozę.

Reumatoidinis artritas

Iš pradžių rekomenduojama gerti po 2,5-5 mg/kg kūno svorio per parą, padalijus paros dozę į dvi dalis. Norint pasiekti gydomąjį poveikį vaisto gali reikti vartoti 12 savaičių.

Žvynelinė:

Iš pradžių rekomenduojama gerti po 2,5 mg/kg kūno svorio per parą, padalijus paros dozę į dvi dalis. Po 1 mėnesio paros dozę galima palengva padidinti iki didžiausios 5 mg/kg kūno svorio per parą dozės. Palaikomajam gydymui nustatoma individuali dozė, kuomet vartojant mažiausią vaisto kiekį pasiekiamas gydomasis poveikis.

Atopinis dermatitas:

Kadangi ligos eiga labai skirtinga, dozė parenkama individualiai. Rekomenduojama dozė yra 2,5-5 mg/kg kūno svorio per parą, padalijus paros dozę į dvi dalis.

Senyvi pacientai:

Dozės specialaus pritaikymo nereikia; pasitarkite su gydytoju.

Vartojimas vaikams:

Vartojimo vaikams gydyti patyrimo nepakanka. Tačiau ciklosporinas buvo vartojamas vyresniems negu 1 metų vaikams rekomenduojamomis dozėmis be ypatingų problemų.

Ką daryti pavartojus per didelę Ciqorin dozę?

Jei Jūs netyčia išgėrėte per daug vaisto, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią skubios pagalbos skyrių, nes Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Ciqorin

Jeigu Jūs neišgėrėte eilinės dozės, išgerkite ją kaip galima greičiau, nebent beveik atėjo laikas gerti kitą dozę. Tuomet vartokite kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Vaistą vartokite tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nenutraukite vaisto vartojimo nepasitarę su gydytoju, nes transplantatas gali neišlikti arba gali pablogėti Jūsų sveikatos būklė.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *