Ciral (40mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Salutas Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Citalopramas
Stiprumas: 40mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Ciral veiklioji medžiaga citalopramas priklauso antidepresantų, vadinamųjų selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI), grupei. Tokie vaistai galvos smegenyse specifiškai slopina serotonino patekimą į neuroną ir sunormina šios nervinį impulsą perduodančios medžiagos kiekį. Serotonino apykaitos sutrikimas galvos smegenyse yra svarbus depresijos ar į ją panašaus sutrikimo atsiradimo veiksnys.

Citalopramu gydoma depresija ir panikos sutrikimas, pasireiškiantis kartu su agorafobija (atvirų erdvių baime) arba be jos.

Citalopramu gydomas obsesinis – kompulsinis sutrikimas.

Gydytojas šio medikamento gali skirti ir kitai ligai gydyti. Vaisto visuomet reikia vartoti laikantis jo nurodymų.

Ciral (40mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Ciral tabletes dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju vaistas gali sukelti nepageidaujamą poveikį. 

Kiek ir kaip dažnai gerti Ciral tablečių

Suaugusieji. 

Depresija

Įprastinė paros dozė yra 20 mg. Šią dozę Jūsų gydytojas gali padidint daugiausiai iki 40 mg paros dozės.

Panikos sutrikimas

Pradinė dozė pirmąją gydymo savaitę yra 10 mg, po to galima didinti dozę iki 20 – 30 mg per parą. 

Jūsų gydytojas dozę gali padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą.

Obsesinis - kompulsinis sutrikimas (OKS)

Iš pradžių rekomenduojama gerti kartą per parą 20 mg dozę. Šią dozę Jūsų gydytojas gali padidinti daugiausiai iki. 40 mg paros dozės.

Senyviems pacientams (vyresniems kaip 65 metų amžiaus)

Senyviems pacientams reikia dozę sumažinti per pusę, tai yra vartoti 10-20 mg per parą. Senyvi pacientai paprastai turi vartoti ne didesnę kaip 20 mg paros dozę. 

Ypatingų rizikos grupių pacientai

Pacientai, kuriems yra kepenų negalavimų, turi vartoti ne daugiau kaip 20 mg per parą.

Inkstų veiklos sutrikimas

Jei yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, dozuojant vaistą specialios atsargumo priemonės nebūtinos. Ligonių, kurių inkstų veikla yra labai sutrikusi (glomerulų filtracijos greitis mažesnis negu 20 ml/min.), gydymo vaistu patirtis yra nepakankama. 

Kaip ir kada vartoti Ciral

Ciral galima gerti kartą per dieną, iš ryto ar vakare, nepriklausomai nuo valgymo laiko.

Kiek laiko vartoti Ciral 

Pradėjus vartoti Ciral, kaip ir kitokių vaistų nuo depresijos, antidepresinis poveikis tampa pastebimas ne anksčiau kaip po dviejų savaičių. Šio vaisto, kaip ir kitokių antidepresantų, patariama vartoti tol, kol visiškai išnyks ligos simptomai (4 – 6 mėnesius).

Vartojimas vaikams 

Kadangi Ciral tablečių veiksmingumas bei saugumas vaikams ištirtas nepakankamai, šio vaisto vaikams vartoti nepatariama.

Ką daryti pavartojus per didelę Ciral dozę?

Perdozavus būtina neatidėliotina medicinos pagalba. Per didelė Ciral tablečių dozė sukelia sunkesnį nepageidaujamą poveikį.

Pamiršus pavartoti Ciral 

Jei vienkartinė Ciral dozė liko neišgerta, toliau vaisto reikia gerti taip, kaip paskirta, tačiau apie vienkartinės dozės praleidimą būtina informuoti gydytoją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Ciral 

Venkite vaisto vartojimą nutraukti staigiai. Baigiant gydymą Ciral, kad būtų mažesnė nutraukimo reakcijų rizika, dozę reikia mažinti palaipsniui mažiausiai per vieną ar dvi savaites. 

Jeigu sumažinus dozę ar nutraukus gydymą atsiranda netoleruojamų simptomų, gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti gerti šių tablečių ir jų vartojimą mažinti dar lėčiau.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *