Ciraset [Pilescit] (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz d.d
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Ciraset, kurio sudėtyje yra escitalopramo, yra vartojamas depresijai (didžiosios depresijos epizodams) ir nerimo sutrikimams (tokiems, kaip panikos sutrikimui kartu su agorafobija arba be jos, socialinio nerimo sutrikimui, generalizuoto nerimo sutrikimui [ilgalaikis nerimas ar sumišimas] ir obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui (įkyrioms mintims ar įkyriems veiksmams) gydyti.

Escitalopramas yra antidepresantas, priklausantis taip vadinamų selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei. Šie vaistai veikia smegenų serotonino sistemą, didindami serotonino kiekį. Manoma, kad serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse yra svarbūs veiksniai, skatinantys depresijos ir jai giminingų ligų atsiradimą.

Ciraset [Pilescit] (10mg). Vartojimas

Ciraset visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ciraset galima vartoti valgant arba nevalgius. Tabletes vartokite užsigeriant stikline vandens.

Tik Ciraset 10 mg: jeigu reikalinga, Jūs galite tabletę padalyti į dvi lygias dalis.

Tik Ciraset 20 mg: jeigu reikalinga, Jūs galite tabletę padalyti į lygius ketvirčius arba dvi lygias dalis.

Suaugę pacientai

Depresija

Įprastinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Jūsų gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios rekomenduojamos paros dozės – 20 mg.

Panikos sutrikimas

Pradinė dozė yra 5 mg vieną kartą per parą pirmąją savaitę, vėliau dozė gali būti padidinta iki 10 mg per parą. Dar vėliau Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki didžiausios 20 mg paros dozės.

Socialinio nerimo sutrikimas

Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas, atsižvelgdamas į preparato poveikį, paros dozę gali sumažinti iki 5 mg arba padidinti iki didžiausios - 20 mg.

Ilgalaikis nerimas ir sumišimas (generalizuotas nerimo sutrikimas)

Pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 20 mg paros dozės.

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas

Pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki didžiausios 20 mg paros dozės.

Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)

Rekomenduojama pradinė Ciraset dozė yra 5 mg, kuri vartojama vieną kartą per parą. Gydytojas dozę gali padidinti iki 10 mg per parą

Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai

Vaikams ir paaugliams Ciraset turi būti neskiriamas (žr. 2 skyrių “Kas žinotina prieš vartojant Ciraset”).

Gydymo trukmė

Gali praeiti keletas savaičių, kol pajusite pagerėjimą, todėl Jūs turite tęsti Ciraset vartojimą, net jeigu jo vartodami kurį laiką jūs nepajutote jokio savo būklės pagerėjimo.

Niekada nekeiskite savo vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.

Turite vartoti tabletes tiek laiko, kiek rekomendavo Jūsų gydytojas. Jei savo gydymą baigsite per anksti, gali atsinaujinti Jūsų simptomai. Gydymą rekomenduojama tęsti ne trumpiau kaip 6 mėnesius po to, kai vėl pasijutote gerai.

Pavartojus per didelę Ciraset dozę

Jei Jūs išgėrėte didesne, nei paskirtą Ciraset dozę, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi, net jei nėra diskomforto požymių. Kai kurie simptomai, kurių Jums gali atsirasti, yra tokie: galvos svaigimas, drebulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujo spaudimas ir organizmo skysčio ir druskų pusiausvyros pokyčiai. Vykdami pas gydytoją arba į ligoninę su savimi pasiimkite Ciraset dėžutę arba talpyklę.

Pamiršus pavartoti Ciraset

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei Jūs iš tikrųjų pamiršote išgerti dozę ir prisiminėte prieš einant miegoti, išgerkite ją nedelsiant. Kitą dieną laikykitės įprasto dozavimo grafiko. Jeigu prisiminėte tik naktį arba kitą dieną, nevartokite praleistos dozės ir toliau laikykitės Jūsų normalaus dozavimo grafiko.

Nustojus vartoti Ciraset

Nutraukite Ciraset vartojimo tol, kol gydytojas neliepė. Pabaigus gydymo kursą, patariama Ciraset dozę palaipsniui mažinti per keletą savaičių.

Nustojus vartoti Ciraset, ypač staiga, gali atsirasti nutraukimo simptomų. Šie simptomai yra dažni, kai baigiamas gydymas Ciraset. Rizika būna didesnė, jeigu Ciraset buvo vartojamas ilgai ar didelėmis dozėmis arba jei dozė yra sumažinta per greitai. Daugumai žmonių pasireiškia lengvi simptomai, kurie patys išnyksta per dvi savaites, tačiau kai kuriems pacientams simptomai gali būti sunkūs ir tęstis ilgai (2-3 mėnesius ar ilgiau). Pasakykite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė sunkūs nutraukimo simptomai. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl toliau vartoti tabletes ir dozę mažinti dar lėčiau.

Nutraukimo simptomai: galvos svaigimas (netvirtumas arba pusiausvyros netekimas), dilgsėjimo pojūtis, deginimo ir (rečiau) elektros iškrovos jausmass (net galvoje), miego sutrikimai (vaizdingi, košmariški sapnai, negalėjimas miegoti), nerimas, galvos skausmas, šleikštulys (pykinimas), padidėjęs prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), neramumas ir susijaudinimas, drebulys (virpėjimas), sumišimas ar orientacijos praradimas, emocinis nestabilumas ar irzlumas, viduriavimas (palaidi viduriai), regėjimo sutrikimas, greitas arba stiprus širdies plakimas (palpitacija).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *