Circlet

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Etonogestrelis, Etinilestradiolis

Circlet yra kontraceptinis makšties žiedas, naudojamas apsisaugoti nuo nėštumo. Kiekviename žiede yra mažas kiekis dviejų moteriškų lytinių hormonų: etonogestrelio ir etinilestradiolio. Juos žiedas pamažu išskiria į kraujotaką. Dėl mažo išskiriamų hormonų kiekio Circlet laikomas mažų dozių hormoniniu kontraceptiku. Circlet išskiria du skirtingo tipo hormonus, todėl jis vadinamas sudėtiniu hormoniniu kontraceptiku.

Circlet veikia taip pat kaip sudėtinės kontracepcinės tabletės (SKT), bet ne taip kaip tabletės, kurių reikia išgerti kiekvieną dieną, žiedas naudojamas 3 savaites iš eilės. Du Circlet išskiriami moteriškieji lytiniai hormonai neleidžia kiaušinėliui pasišalinti iš kiaušidės. Jei kiaušinėlis lieka kiaušidėje, moteris negali pastoti.

Circlet. Vartojimas

Circlet yra kontraceptinis makšties žiedas, naudojamas apsisaugoti nuo nėštumo. Kiekviename žiede yra mažas kiekis dviejų moteriškų lytinių hormonų: etonogestrelio ir etinilestradiolio. Juos žiedas pamažu išskiria į kraujotaką. Dėl mažo išskiriamų hormonų kiekio Circlet laikomas mažų dozių hormoniniu kontraceptiku. Circlet išskiria du skirtingo tipo hormonus, todėl jis vadinamas sudėtiniu hormoniniu kontraceptiku.



Circlet veikia taip pat kaip sudėtinės kontracepcinės tabletės (SKT), bet ne taip kaip tabletės, kurių reikia išgerti kiekvieną dieną, žiedas naudojamas 3 savaites iš eilės. Du Circlet išskiriami moteriškieji lytiniai hormonai neleidžia kiaušinėliui pasišalinti iš kiaušidės. Jei kiaušinėlis lieka kiaušidėje, moteris negali pastoti.





2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ NAUDOJANT CIRCLET





























2.1 Circlet naudoti negalima

Esant kai kurioms aplinkybėms, sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartoti negalima.



Jei yra bent viena iš išvardytų aplinkybių, apie tai pasakykite gydytojui. Tokiu atveju gydytojas gali patarti nėštumo saugotis kitokiu (nehormoniniu) kontracepcijos metodu.



- Sergate (arba sirgote) venų tromboze. Trombozė – tai kraujo krešulių formavimasis kojų, plaučių (plaučių embolija) ar kitų organų kraujagyslėse. Požymius, kurie gali rodyti, kad susiformavo kraujo krešulių, žr. poskyrį 2.2 ,,Kraujo krešuliai (trombozė)“.

- Patyrėte širdies priepuolį ar insultą arba yra arba buvo sutrikimų, kurie gali būti pirmieji širdies priepuolio (pvz., krūtinės angina, stiprus krūtinės skausmas) ar insulto (pvz.: praeinantysis smegenų išemijos priepuolis [PSIP - lengvas laikinas insultas]) simptomai.

- Yra sunkių ar keletas kraujo krešulių formavimosi rizikos veiksnių (žr. poskyrį 2.2 ,,Kraujo krešuliai (trombozė)“).

- Yra sutrikimų, turinčių įtakos kraujo krešėjimui (pvz., C baltymo stoka).

- Sergate (arba sirgote) vadinamąja migrena su aura.

- Sergate cukriniu diabetu, kuris sukėlė kraujagyslių pažeidimą.

- Sergate (arba sirgote) kasos uždegimu (pankreatitu), susijusiu su riebiųjų medžiagų kocentracijos kraujyje padidėjimu.

- Sergate (arba sirgote) sunkia kepenų liga ir kepenų funkcija dar nesinormalizavo.

- Sergate (arba sirgote) gerybiniu ar piktybiniu kepenų augliu.

- Sergate (arba sirgote) arba galite sirgti lytinių organų ar krūties vėžiu.

- Dėl nenustatytos priežasties kraujuojate iš makšties.

- Yra alergija etinilestradioliui ar etonogestreliui arba bet kuriai pagalbinei Circlet medžiagai.



Jei bent viena iš šių būklių pirmą kartą pasireiškia naudojant Circlet, žiedą nedelsdama ištraukite iš makšties ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laikotarpiu reikalingos nehormoninės kontraceptinės priemonės.



2.2 Specialių atsargumo priemonių naudojant Circlet reikia

Esant kai kurioms aplinkybėms, vartodama sudėtinių hormoninių kontraceptikų, turite laikytis specialių atsagumo priemonių.



Jeigu yra bet kuri iš išvardytų aplinkybių, pasakykite gydytojui. Jeigu bet kuri iš šių būklių atsiranda ar pablogėja naudojant Circlet, irgi pasakykite gydytojui.



- Kraujo giminaitės serga ar sirgo krūties vėžiu.

- Sergate epilepsija (žr. poskyrį 2.2 ,,Kitų vaistų vartojimas“).

- Sergate kepenų (pvz., gelta) arba tulžies pūslės liga (pvz., tulžies pūslės akmenlige).

- Sergate Crohn‘o liga ar opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnų liga).

- Sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV liga, kuri pažeidžia natūralią organizmo apsaugos sistemą).

- Sergate hemoliziniu ureminiu sindromu (HUS liga, kuri sutrikdo kraujo krešėjimą ir sukelia inkstų funkcijos nepakankamumą).

- Sergate liga, kuri pirmą kartą pasireiškė arba buvo pablogėjusi nėštumo metu ar anksčiau vartojant lytinių hormonų (pvz., prikurtimas, porfirija [kraujo liga], nėščiųjų pūslelinė [pūslinis odos išbėrimas nėštumo metu], Sydenhamo chorėja [nervų liga, pasireiškianti staigiais kūno judesiais]), įgimta angioedema [nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda angioedemos simptomų, pvz., patinsta veidas, liežuvis ir (arba) gerklė ir (arba) tampa sunku ryti arba atsiranda dilgėlinė ir kartu pasunkėja kvėpavimas].

- Yra ar buvo atsiradusi rudmė (dažniausiai ant veido išryškėjančios gelsvai rudos pigmentinės dėmės, vadinamosios nėščiųjų dėmės). Tokiu atveju turite saugotis saulės ir dirbtinių ultravioletinių spindulių.

- Yra sutrikimų, galinčių pasunkinti Circlet naudojimą (pvz., vidurių užkietėjimas, gimdos kaklelio iškritimas, skausmas lytinių santykių metu).

- Patyrėte operaciją arba ilgą laiką negalite vaikščioti (žr. poskyrį 2.2 ,,Kraujo krešuliai (trombozė)“).



Kraujo krešuliai (trombozė)



Kraujo krešuliai venose

Venose susiformavę kraujo krešuliai (vadinamoji venų trombozė) gali užkimšti venas. Gali užsikimšti kojų, plaučių (plaučių embolija) ar kitų organų venos.



Moterims, kurios vartoja sudėtinių hormoninių kontraceptikų, įskaitant Circlet, tokių krešulių formavimosi rizika padidėja, palyginti su nevartojančiomis jokių kontraceptikų, bet rizika būna mažesnė kaip nėštumo metu. Kokią krešulių susiformavimo riziką veikia Circlet, palyginti su sudėtinėmis kontraceptinėmis tabletėmis, kol kas neaišku.



Jeigu vartojate sudėtinių hormoninių kontraceptikų, venų trombozės rizika papildomai padidėja šiais atvejais:

senstant;

jeigu bent vienam iš kraujo giminaičių jauname amžiuje buvo susiformavę kraujo krešulių kojose, plaučiuose ar kituose organuose;

jeigu turite antsvorio;

jeigu bus daroma operacija, ilgą laiką nejudama dėl traumos ar ligos arba kojos yra sugipsuotos. Tokiu atveju svarbu pasakyti gydytojui, kad naudojate Circlet, nes naudojimą gali tekti nutraukti. Gydytojas gali nurodyti nutraukti hormoninių kontraceptikų vartojimą kelias savaites prieš numatytą operaciją arba laikotarpiu, kuriuo negalite daug judėti. Gydytojas pasakys, kada, pradėjus vaikščioti, vėl bus galima naudoti Circlet.



Krešuliai arterijose

Krešulių susiformavimas arterijose gali lemti sunkius sutrikimus, pavyzdžiui, kraujo krešuliai širdies arterijoje gali sukelti infarktą, o smegenų kraujagyslėje - insultą.



Sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimas suijęs su krešulių susiformavimo arterijose rizikos padidėjimu. Ši rizika papildomai padidėja:

senstant;

jeigu rūkote. Vartojant į Circlet panašius hormoninius kontraceptikus, griežtai patariama mesti rūkyti, ypač jeigu esate vyresnė nei 35 metų;

jeigu turite antsvorio;

jeigu yra padidėjęs kraujospūdis. Jeigu naudojant Circlet padidėja kraujospūdis, gydytojas gali liepti nutraukti žiedo naudojimą;

jeigu kraujo giminaičiai jauname amžiuje yra patyrę širdies priepuolį ar insultą;

jeigu padidėjusi riebiųjų medžiagų (cholesterolio ar tirgliceridų) koncentracija kraujyje;

jeigu sergate diabetu;

jeigu atsiranda migrena;

jeigu sutrikusi širdies funkcija (širdies vožtuvų sutrikimai, ritmo sutrikimai).



Krešulių susiformavimo venoje ar arterijoje simptomus žr. žydrame laukelyje toliau.



Kraujo krešulių susiformavimo simptomai



Nedelsdama ištraukite Circlet ir kreipkitės į gydytoją, jeigu pastebėjote šių požymių, kurie gali rodyti, kad susiformavo kraujo krešulių:

neįprastas vienos kojos skausmas ir (arba) patinimas;

sunkus krūtinės skausmas, kuris plinta į kairiąją ranką;

staigiai prasidėjęs dusulys;

staigiai dėl nenustatytų priežasčių atsiradęs kosulys;

bet koks neįprastas, sunkus ar ilgai trunkantis galvos skausmas arba migrenos pasunkėjimas;

dalinis ar visiškas apakimas arba dvejinimasis akyse;

sunku kalbėti arba negalėjimas kalbėti;

svaigulys arba apalpimas;

silpnumas, keisti pojūčiai arba bet kurios kūno dalies tirpulys.



Po kraujo krešulių susiformavimo ne visada visiškai pasveikstama. Labai retai kraujo krešuliai sukelia sunkių nuolatinių negalavimų ar net mirtį.



Vėžys

Toliau pateikiami sudėtinių kontraceptinių tablečių klinikinių tyrimų duomenys, kurie gali tikti ir Circlet. Duomenų apie į makštį vartojamus hormoninius kontraceptikus (pvz., Circlet) nėra.



Nustatyta, kad sudėtines kontraceptines tabletes vartojančioms moterims krūties vėžys diagnozuojamas šiek tiek dažniau, bet nežinoma, ar tai lemia kontraceptiko vartojimas. Pavyzdžiui, gali būti, kad jų vartojančioms moterims augliai diagnozuojami dažniau dėl to, kad jas dažniau tiria gydytojas. Nutraukus sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimą, padidėjusi krūties vėžio rizika palaipsniui sumažėja.



Svarbu reguliariai tikrintis krūtis, o apčiuopus kokį nors guzelį, kreiptis į gydytoją. Jeigu kraujo giminaičiai serga arba sirgo krūties vėžiu, pasakykite gydytojui (žr. poskyrį 2.2 ,,Specialios atsagumo priemonės naudojant Circlet“).



Sudėtines kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retais atvejais diagnozuojama gerybinių kepenų auglių, dar rečiau – piktybinių. Jeigu prasideda neįprastai stiprus pilvo skausmas, kreipkitės į gydytoją.



Nustatyta, kad sudėtines kontraceptines tabletes vartojančios moterys endometriumo (gimdos gleivinės) ir kiaušidžių vėžiu suserga rečiau. Taip gali būti ir naudojant Circlet, bet nepatvirtinta.



Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, ar vaistažolių preparatų, pasakykite Circlet skiriančiam gydytojui. Be to, kad naudojate Circlet, pasakykite bet kuriam gydytojui ar odontologui, ketinančiam skirti Jums vaistų, arba juos parduodančiam vaistininkui. Jie paaiškins, ar turite naudotis papildomomis kontraceptinėmis priemonėmis ir, jeigu jų reikia, kiek laiko.



Jeigu vartojate hormoninių kontraceptikų, pavyzdžiui, Circlet, kai kurie vaistai gali sukelti tam tikrų sutrikimų.



Vaistai, dėl kurių poveikio gali sumažėti Circlet kontraceptinis veiksmingumas ar prasidėti nesavalaikis kraujavimas. Tokie yra vaistai, kuriais gydoma:

epilepsija (pvz.: primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbamazepinas, topiramatas, felbamatas);

tuberkuliozė (pvz., rifampicinas);

ŽIV infekcija (pvz., ritonaviras);

kitos užkrečiamosios ligos (pvz., antibiotikai, išskyrus amoksiliną ir doksacikliną, kurie tyrimų metu nemažino hormonų išsiskyrimo iš Circlet).

Vaistažolių preparatai, kuriuose yra jonažolės, gali sutrikdyti Circlet poveikį. Jeigu rengiatės vartoti vaistažolių preparatų, kuriuose yra jonažolės, jau naudodama Circlet, pirmiausia turite pasitarti su gydytoju.

Circlet gali sąveikauti ir su kitais vaistais, pvz., tais, kuriuose yra ciklosporino, ir antiepilepsiniu preparatu lamotriginu.



Kartu su Circlet galima naudoti tamponus. Pirmiausia reikia įsikišti Circlet, o po to – tamponą. Tamponą reikia ištraukti atsargiai, kad įsitikinti, ar makšties žiedas atsitiktinai neiškrito. Jeigu Circlet iškrito, makšties žiedą paprasčiausiai nuplaukite vėsiu ar drungnu vandeniu ir nedelsdama vėl įsikiškite į makštį.



Spermicidai ir vaistai nuo grybelių sukeliamų makšties ligų Circlet kontraceptinio veiksmingumo nemažina.



Laboratoriniai tyrimai

Jeigu Jums reikia atlikti bet kokį kraujo ar šlapimo tyrimą, pasakykite gydytojui, kad naudojate Circlet, nes jis gali keisti kai kurių tyrimų rezultatus. 



Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėščioms arba manančioms, kad yra pastojusios, moterims Circlet naudoti negalima. Jeigu pastojote naudodama Circlet, turite ištraukti makšties žiedą ir kreiptis į gydytoją.



Jeigu norite nutraukti Circlet naudojimą, nes planuojate pastoti, žr. poskyrį 3.5 ,,Jeigu norite nutraukti Circlet naudojimą“.



Žindymo laikotarpiu Circlet naudoti nerekomenduojama. Jeigu norite žindymo metu naudoti Circlet, kreipkitės patarimo į gydytoją.



Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Circlet gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus greičiausiai neveikia.





3. KAIP NAUDOTI CIRCLET



Circlet visada naudokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Circlet įsikišti į makštį ir išsitraukti galite pati. Gydytojas paaiškins, kada pradėti naudoti Circlet pirmą kartą. Makšties žiedas į makštį turi būti įkišamas reikiamą mėnesinių ciklo dieną (žr. poskyrį 3.3 ,,Kada pradėti naudoti pirmą žiedą“) ir paliekamas joje 3 savaites iš eilės. Reikėtų reguliariai pasitikrinti, ar makšties žiedas vis dar tebėra makštyje. Po trijų savaičių ištraukite Circlet ir padarykite vienos savaitės pertrauką. Per pertrauką, kol žiedo nėra, dažniausiai prasidės mėnesinių kraujavimas.



3.1 Kaip įsikišti ir ištraukti Circlet

1. Prieš įsikišant žiedą, patikrinkite jo tinkamumo laiką (žr. 5 skyrių ,,Kaip laikyti Circlet“).

2. Prieš įsikišant ir ištraukiant žiedą, nusiplaukite rankas.

3. Pasirinkite patogiausią padėtį makšties žiedui įsikišti: stovint aukščiau pastatyta viena koja, tupint ar atsigulus.

4. Iš paketėlio išimkite Circlet.

5. Paimkite makšties žiedą nykščiu ir rodomuoju pirštu, iš abiejų pusių suspauskite ir įkiškite į makštį (1-4 paveikslai). Jeigu Circlet įkištas tinkamai, nieko nejusite. Jeigu jaučiatės nepatogiai, žiedą švelniai pastumkite šiek tiek gilyn į makštį. Tiksli žiedo padėtis makštyje nėra svarbi.

6. Po 3 savaičių ištraukite Circlet iš makšties. Tai galima padaryti užkabinus rodomuoju pirštu už priekinio makšties žiedo lanko ar suėmus lanką rodomuoju ir viduriniuoju pirštu (5 paveikslas) ir patraukiant į išorę. Jei Jūs nustatote žiedo buvimo vietą makštyje, bet negalite jo ištraukti, kreipkitės į gydytoją.

7. Panaudotą žiedą išmekite su įprastinėmis buitinėmis atliekomis, geriausia įdėjus į paketėlį su daugkartiniu užsegimu. Circlet negalima išmesti į kanalizaciją.



 

1 pav. Circlet išimti iš paketėlio

 

2 pav. Žiedą suspausti 3 pav. Pasirinkti padėtį, kurioje patogu žiedą įsikišti





4 A pav. 4 B pav. 4 C pav.

Viena ranka žiedas įkišamas į makštį (4 A pav.), jei reikia, kita ranka praskleidžiamos lytinės lūpos. Žiedas į makštį stumiamas tol, kol nelieka nemalonių pojūčių (4 B pav.). Makštyje žiedas laikomas 3 savaites (4 C pav.).





5 pav.: Circlet galima ištraukti užkabinus rodomuoju pirštu arba suėmus rodomuoju ir viduriniu pirštais.



3.2 Trys savaitės su makšties žiedu, viena savaitė be makšties žiedo

1. Nuo pirmosios įkišimo dienos makšties žiedas makštyje turi išbūti be pertraukos 3 savaites.

2. Po trijų savaičių ištraukite makšties žiedą tą pačią savaitės dieną maždaug tuo pačiu paros laiku, kada įsikišote. Pavyzdžiui, jeigu įsikišote Circlet trečiadienį apie 22 valandą, tai jį reikia ištraukti po trijų savaičių trečiadienį apie 22 valandą.

3. Ištraukus makšties žiedą, vieną savaitę makšties žiedo nenaudokite. Per šią savaitę turėtų prasidėti nutraukimo kraujavimas iš makšties. Paprastai kraujuoti pradedama po 2-3 dienų po Circlet ištraukimo.

4. Naują žiedą įsikiškite lygiai po vienos savaitės (vėl tą pačią savaitės dieną ir maždaug tuo pačiu paros laiku), net jei kraujavimas iš makšties dar nesibaigė.

Jeigu žiedas įkišamas trimis valandomis per vėlai, kontraceptinis veiksmingumas gali sumažėti. Tokiu atveju reikia elgtis taip, kaip nurodyta poskyryje 3.4 ,,Ką daryti, jeigu pamiršote įsikišti naują makšties žiedą po pertraukos be žiedo“.



Jeigu naudojate Circlet taip, kaip nurodyta aukščiau, kraujavimas iš makšties prasidės kiekvieną mėnesį maždaug tą pačią dieną.



3.3 Kada pradėti naudoti pirmą žiedą

- Paskutinį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pirmą Circlet reikia įsikišti pirmą natūralaus mėnesinių ciklo dieną (t. y. pirmą mėnesinių dieną). Circlet pradeda veikti iš karto. Jokių papildomų kontraceptinių priemonių vartoti nereikia.

Circlet galima įsikišti ir tarp 2-os bei 5-os mėnesinių ciklo dienos, bet tokiu atveju, jeigu per pirmąsias 7 Circlet naudojimo dienas lytiškai santykiausite, reikės papildomos kontracepcijos priemonės (pvz., prezervatyvo). Šio patarimo reikia laikytis tik naudojant Circlet pirmą kartą.



- Paskutinį mėnesį vartojote sudėtinių kontraceptinių tablečių

Pradėkite naudoti Circlet ne vėliau kaip kitą dieną po ankstesnių kontraceptinių tablečių gėrimo pertraukos. Jei paskutinėje kontraceptinių tablečių pakuotėje yra neveikliųjų tablečių, Circlet reikia įsikišti ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveikliosios tabletės išgėrimo. Jei abejojate, kurios tabletės yra neveikliosios, klauskite gydytojo ar vaistininko. Negalima daryti ilgesnės pertraukos be hormonų, nei rekomenduojama vartojant Jūsų ankstesnes kontraceptines tabletes.

Jeigu nuolat tinkamai gėrėte tabletes ir esate įsitikinusi, kad Jūs ne nėščia, galite nutraukti sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimą bet kurią dieną ir nedelsdama pradėti naudoti Circlet.



- Paskutinį mėnesį naudojote transderminį pleistrą

Pradėkite naudoti Circlet ne vėliau kaip kitą dieną po įprastinės pertraukos be pleistro. Negalima daryti ilgesnės pertraukos be pleistro, nei rekomenduojama. Jeigu nuolat tinkamai naudojote pleistrą ir esate įsitikinusi, kad Jūs nenėščia, galite nutraukti pleistro naudojimą bet kurią dieną ir nedelsdama pradėti naudoti Circlet.



- Paskutinį mėnesį vartojote tablečių, kuriose yra tik progestageno

Šių tablečių vartojimą galite nutraukti bet kurią dieną ir kitą dieną tuo pačiu paros laiku, kuriuo gėrėte kontraceptines tabletes, pradėti naudoti Circlet. Vis dėlto pirmąsias 7 makšties žiedo naudojimo dienas reikia naudotis papildoma kontraceptine priemone (pvz., prezervatyvu).



- Paskutinį mėnesį vartojote švirkščiamųjų kontraceptikų, implantą ar progestageną išskiriančią gimdos spiralę

Pradėkite naudoti Circlet tą dieną, kai turėtumėte švirkšti kitą kontraceptiko dozę, arba implanto ar progestageną išskiriančios gimdos spiralės pašalinimo dieną. Vis dėlto pirmąsias 7 makšties žiedo naudojimo dienas reikalinga papildoma kontraceptinė priemonė (pvz., prezervatyvas).



- Po gimdymo

Jeigu neseniai gimdėte, gydytojas gali patarti palaukti pirmų normalių mėnesinių ir tik tada pradėti naudoti Circlet. Tam tikrais atvejais žiedą galima įsikišti ir anksčiau. Jums patars Jūsų gydytojas. Jeigu norite naudoti Circlet žindymo laikotarpiu, pirmiau pasitarkite su gydytoju.



- Po persileidimo ar aborto

Jums patars Jūsų gydytojas.



3.4 Ką daryti, jeigu...



žiedas atsitiktinai iškrito iš makšties

Circlet gali atsitiktinai iškristi iš makšties (pvz., jei jis buvo netinkamai įkištas, ištraukiant tamponą, lytinių santykių metu, vidurių užkietėjimo ar gimdos iškritimo atveju). Taigi rekomenduojama reguliariai pasitikrinti, ar žiedas vis dar tebėra makštyje.



Jeigu žiedo makštyje nebuvo trumpiau nei 3 valandas, kontraceptinis poveikis išlieka. Iškritusį žiedą galima nuplauti vėsiu ar drungnu vandeniu (negalima plauti karštu vandeniu) ir vėl įsikišti. Jeigu žiedo makštyje nebuvo ilgiau nei 3 valandas, jis gali nebeapsaugoti nuo nėštumo (žr. rekomendacijas poskyryje 3.4 ,,Ką daryti, jeigu... žiedas laikinai nebuvo makštyje“).



žiedas laikinai nebuvo makštyje

Būdamas makštyje Circlet pamažu išskiria hormonus, kurie apsaugo nuo nėštumo. Jeigu žiedo nebuvo makštyje ilgiau nei 3 valandas, jis gali nebeapsaugoti nuo nėštumo. Taigi žiedo makštyje gali nebūti tik trumpiau nei 3 valandas per bet kurį 24 val. laikotarpį.



Jeigu žiedo makštyje nebuvo trumpiau nei 3 valandas, jis visiškai apsaugo nuo nėštumo Kai tik galėsite, vėl įsikiškite žiedą, bet ne vėliau kaip per 3 valandas.

Jeigu žiedo makštyje nebuvo ar įtariate, kad nebuvo, ilgiau nei 3 valandas pirmą ar antrą naudojimo savaitę, jis gali nebeapsaugoti nuo nėštumo. Žiedą į makštį įsikiškite, kai tik prisiminsite, ir laikykite jį makštyje be pertraukų mažiausiai 7 dienas. Lytiškai santykiaujant per šias 7 dienas reikia naudoti prezervatyvą. Jeigu makšties žiedas naudojamas pirmą savaitę ir per šias 7 dienas lytiškai santykiavote, yra tikimybė, kad galite būti pastojusi. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

Jeigu makštyje žiedo nebuvo ar įtariate, kad nebuvo, ilgiau nei 3 valandas trečią naudojimo savaitę, jis gali nebeapsaugoti nuo nėštumo. Turite išmesti žiedą ir pasirinkti vieną iš dviejų galimybių:

1. Nedelsdama įsikišti naują žiedą

Pastaba. Įsikišus naują žiedą, prasidės kitas trijų savaičių žiedo naudojimo ciklas. Gali nebūti pirmesnio ciklo mėnesinių kraujavimo, tačiau gali šiek tiek nesavalaikiai kraujuoti ar atsirasti tepių išskyrų.

2. Žiedo neįsikišti. Sulaukti mėnesinių kraujavimo ir įsikišti naują žiedą ne vėliau kaip po 7-ių dienų (7 x 24 val.) nuo ankstesnio žiedo ištraukimo ar iškritimo.

Pastaba. Šią galimybę rinkitės tik tuo atveju, jeigu naudojote žiedą be pertraukos 7-ias dienas.



žiedas sulūžo

Labai retai žiedas gali sulūžti. Jeigu pastebėjote, kad Circlet sulūžo, išmeskite jį ir kiek galima greičiau pradėkite naudoti naują žiedą. Kitas 7 dienas naudokite papildomas kontraceptines priemones (pvz., prezervatyvą). Jeigu prieš pastebėdama, kad žiedas sulūžo, turėjote lytinių santykių, kreipkitės į gydytoją.



įsikišote daugiau nei vieną žiedą

Pranešimų apie sunkų žalingą poveikį, perdozavus Circlet hormonų, negauta. Jeigu atsitiktinai įsikišote daugiau nei vieną makšties žiedą, galite justi pykinimą, vemti ar kraujuoti iš makšties. Ištraukite perteklinius žiedus ir, jeigu perdozavimo simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją.



pamiršote įsikišti naują makšties žiedą po pertraukos be žiedo

Jeigu pertrauka be žiedo buvo ilgesnė nei 7 dienos, įsikiškite naują žiedą, kai tik prisiminsite. Kitas 7 dienas lytiškai santykiaudama naudokite papildomas kontraceptines priemones (pvz., prezervatyvą). Jeigu per pertrauką be žiedo lytiškai santykiavote, yra tikimybė, kad galite būti pastojusi. Tokiu atveju nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Kuo ilgesnė pertrauka be žiedo, tuo didesnė tikimybė pastoti.



pamiršote ištraukti makšties žiedą

- Jeigu žiedas makštyje buvo ilgiau nei 3, bet ne ilgiau kaip 4 savaites, jis visiškai apsaugo nuo nėštumo. Padarykite įprastinę vienos savaitės pertrauką be žiedo, o po to įsikiškite naują žiedą.



- Jeigu žiedas makštyje buvo ilgiau nei 4 savaites, galite pastoti. Prieš įsikišant naują žiedą, kreipkitės į gydytoją.



nėra mėnesinių

- Jeigu naudojote Circlet pagal rekomendacijas

Jeigu nėra mėnesinių, bet naudojote Circlet pagal rekomendacijas ir nevartojote kartu kitų vaistų, tikimybė, kad pastojote, labai maža. Circlet toliau naudokite įprastai. Jeigu mėnesinių nėra du kartus iš eilės, visgi galite būti nėščia. Apie tai nedelsdama pasakykite gydytojui. Nepradėkite naudoti naujo Circlet, kol gydytojas nustatys, kad nesate nėščia.



- Jeigu nesilaikėte Circlet naudojimo rekomendacijų

Jeigu neprasidėjo mėnesinių kraujavimas ir nesilaikėte naudojimo rekomendacijų, ir per pirmą pertrauką be žiedo mėnesinės neprasideda, galite būti nėščia. Prieš pradėdama naudoti naują Circlet, kreipkitės į gydytoją.



netikėtai prasidėjo kraujavimas

Kai kurioms Circlet naudojančioms moterims tarp mėnesinių gali šiek tiek kraujuoti. Gali tekti naudoti higienos priemones. Bet kokiu atveju žiedą reikia palikti makštyje ir toliau naudoti įprastai. Jeigu nereguliarus kraujavimas tęsiasi, stiprėja ar kartojasi, pasakykite gydytojui.



norite pakeisti mėnesinių pradžios dieną

Jeigu naudojate Circlet pagal rekomendacijas, mėnesinės (nutraukimo kraujavimas) prasidės per pertrauką be žiedo. Jeigu norite pakeisti mėnesinių pradžios dieną, galite sutrumpinti pertrauką be žiedo (pertraukos ilginti negalima!). Pavyzdžiui, jeigu pertrauka be žiedo paprastai prasideda penktadienį, galite pakeisti, kad nuo kito mėnesio jos prasidėtų antradienį (trimis dienomis anksčiau). Paprasčiausiai, naują žiedą įsikiškite trimis dienomis anksčiau nei įprastai.



Jeigu pertrauka be žiedo labai trumpa (pvz., 3 dienų ar trumpesnė), įprastinio kraujavimo gali nebūti. Kito žiedo naudojimo metu gali atsirasti tepių išskyrų (kraujo lašelių arba dėmelių) ar nesavalaikis kraujavimas.



Jeigu abejojate, kaip elgtis, kreipkitės patarimo į gydytoją.



norite, kad mėnesinės prasidėtų vėliau

Mėnesines (nutraukimo kraujavimą) galima pavėlinti, nors to daryti nerekomenduojama, naują žiedą įsikišus iškart, kai ištraukiamas ankstesnis, nedarant pertraukos be žiedo. Naujas žiedas gali būti makštyje ne ilgiau kaip 3 savaites. Naudojant naują žiedą gali atsirasti tepių išskyrų iš makšties (kraujo lašelių arba dėmelių) ar nesavalaikis kraujavimas. Kai norėsite, kad prasidėtų mėnesinės, reikia tik ištraukti žiedą. Padarykite įprastą vienos svaitės pertrauką ir įsikiškite naują žiedą.



Prieš nuspręsdama pavėlinti mėnesines, kreipkitės patarimo į gydytoją.



3.5 Jeigu norite nutraukti Circlet naudojimą

Circlet naudojimą galima nutraukti bet kuriuo metu.



Jeigu nenorite pastoti, klauskite gydytojo, kokiais dar metodais apsisaugoti nuo nėštumo.



Jeigu nutraukiate Circlet naudojimą, nes norite pastoti, prieš tai turėtumėte sulaukti natūralių mėnesinių. Tai padeda apskaičiuoti, kada gims naujagimis.



Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *