Cisplatin EBEWE

0
+0 -0

Gamintojas: EBEWE Pharma Ges.
Veiklioji medžiaga: Cisplatina
Stiprumas: 0,5mg/ml
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Cisplatin EBEWE koncentratas yra skaidrus, bespalvis tirpalas.

Vaistas tiekiamas tamsaus stiklo buteliuke (20 ml, 50 ml arba 100 ml), užkimštame guminiu kamščiu ir aliumininiu dangteliu. Buteliukas įdėtas į kartoninę dėžutę. Dėžutėje yra 1 buteliukas, kuriame yra 20 ml (10 mg), 50 ml (25 mg) arba 100 ml (50 mg) koncentrato infuziniam tirpalui.

Cisplatina priklauso citotoksiniams vaistams, kuriais gydomas tam tikros rūšies vėžys.

Cisplatina gydomas šlapimo pūslės, kiaušidžių ir sėklidžių vėžys.

Galima gydyti vien šiuo preparatu arba vartoti jo kartu su kitais vaistais nuo vėžio. Gydytojas tikriausiai pateiks Jums detalesnę informaciją.

Cisplatin EBEWE. Vartojimas

Cisplatinos dozė priklauso nuo ligos, numatomos organizmo reakcijos į preparatą bei nuo to, ar gydoma tik šiuo preparatu (monoterapija), ar jo vartojama kartu su kitais medikamentais (kompleksinė terapija). Žemiau pateiktos dozavimo rekomendacijos tinka suaugusiems žmonėms ir vaikams.

Monoterapija

- Kas 3 - 4 savaitės į veną infuzuoti 50 - 120 mg/m2 kūno paviršiaus dozę. Arba
- Kas 3 - 4 savaitės 5 dienas iš eilės į veną infuzuoti 15 - 20 mg/m2 kūno paviršiaus paros dozę.

Kombinuota terapija

Kartu su kitais vaistiniais preparatais vartojamos cisplatinos dozę būtina mažinti. Tokiu atveju paprastai kas 3 – 4 savaites reikia infuzuoti 20 mg/m2 kūno paviršiaus arba didesnę dozę.

Jeigu sutrikusi inkstų funkcija arba slopinama kaulų čiulpų funkcija, reikia tinkamai mažinti dozę.

Likus 2 - 12 valandų iki cisplatinos infuzijos ir ne trumpiau kaip 6 valandas po jos ligoniui būtina infuzuoti tinkamą skysčių kiekį. Jie būtini tam, kad infuzijos metu ir po jos pakankamai išsiskirtų šlapimo. Skysčių kiekį organizme galima papildyti į veną infuzavus 0,9( natrio chlorido tirpalo arba 0,9( natrio chlorido tirpalo ir 5( gliukozės tirpalo mišinio (1:1).

Prieš infuziją

6 - 12 valandų į veną infuzuoti po 100 – 200 ml/val. vieno iš minėtų skysčių.

Po infuzijos

6 - 12 valandų į veną infuzuoti po 100 – 200 ml/val. (iš viso 2 l) vieno iš minėtų skysčių.

Jeigu po skysčių suleidimo šlapimo išsiskiria mažiau negu 100 - 200 ml/val., reikia stiprinti diurezę: į veną suleisti 375 ml 10% manitolio tirpalo (atitinka 37,5 g manitolio) arba vartoti diuretikų, jeigu inkstų funkcija normali. Manitolio arba diuretikų reikia vartoti ir tuo atveju, jeigu infuzuojama didesnė negu 60 mg/m2 kūno paviršiaus cisplatinos dozė.

24 valandas po cisplatinos infuzijos būtina gerti daug skysčių, kad pakankamai išsiskirtų šlapimo.

Prieš kiekvieną infuziją, infuzijos metu ir po jos Jūsų būklę ir reakciją į medikamentą atidžiai seks gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę dozę?

Kadangi šiuo vaistu gydoma tik ligoninėje, todėl per didelė dozė nebus suleista, tačiau tuo atveju, jeigu pradėsite nerimauti, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

Ūmus cisplatinos perdozavimas gali sukelti inkstų, kepenų nepakankamumą, kurtumą, toksinį akių pažeidimą (įskaitant tinklainės atšokimą), reikšmingą kaulų čiulpų slopinimą, nepagydomą pykinimą ir vėmimą ir (arba) neuritą. Perdozavimas gali sukelti mirtį.

Perdozavus Cisplatin EBEWE specifinio priešnuodžio nėra. Netgi per 4 valandas po perdozavimo pradėjus dializę, cisplatinos eliminacijai iš organizmo ji mažai reikšminga, nes cisplatina greitai ir stipriai prisijungia prie baltymų.

Perdozavimo atveju gydymo pagrindą sudaro bendrosios gyvybines funkcijas palaikančios priemonės.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *