CITRAMON FORTE STIROL

0
+0 -0

Gamintojas: Concern Stirol.
Veiklioji medžiaga: Acetilsalicilo rūgštis, Paracetamolis, Kofeinas

CITRAMON FORTE STIROL yra acetaminofeno, aspirino ir kofeino geriamasis derinys. Acetaminofenas ir aspirinas yra skausmą malšinantys vaistai. Kofeino yra daugelio be receptų parduodamų vaistų sudėtyje, nes sustiprina skausmą malšinančių vaistų poveikį. Nors yra duomenų, kad kofeinas gali padidinti tam tikrų skausmą malšinančių vaistų bioprieinamumą, tačiau jis pats skausmą malšinančio poveikio neturi.

Vaistas vartojamas nestipriam ar vidutinio stiprumo skausmui (sąnarių, dantų, dismenorėjiniam, galvos, raumenų arba migreniniam) malšinti.

CITRAMON FORTE STIROL. Vartojimas

Suaugę žmonės ir paaugliai geria po 1-2 tabletes 2-3 kartus per parą kol yra ligos simptomų. Per parą galima išgerti nedaugiau 6 tablečių, nebent taip būtų nurodęs gydytojas. Migrenai gydyti negalima vartoti ilgiau dviejų parų.

Pacientams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu, alkoholizmu, anksčiau perdozavusiems acetaminofeno, CITRAMON FORTE STIROL turėtų būti skiriama labai atsargiai.

Pacientams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, dozė turėtų būti koreguojama priklausomai nuo klinikinio atsako ir inkstų funkcijos nepakankamumo laipsnio. Tačiau kiekybinių rekomendacijų nėra. Acetaminofenas pacientams, sergantiems inkstų ligomis, yra pasirenkamasis analgetikas epizodiniam skausmui malšinti, tačiau tokie pacientai acetaminofeno, aspirino ir kofeino derinio neturėtų vartoti ilgą laiką.

Vaistą reikia užgerti pilna stikline vandens. Maistas arba pienas gali sulėtinti vaisto rezorbciją iš virškinimo trakto. Jeigu, vartojant vaistą, skausmas nepraeina per 7 dienas, o karščiavimas – per 3 dienas, arba karščiavimas atsinaujina, pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Pavartojus per didelę CITRAMON FORTE STIROL dozę

Praėjus 2-3 dienoms po ūminio perdozavimo, pasireiškia didžiausi kepenų pažeidimai. Pykinimas arba vėmimas, anoreksija ir pilvo skausmas paprastai pasireiškia per 2-3 valandas išgėrus toksinę acetaminofeno dozę. Acetaminofeno sukeltas hepatotoksiškumas pasireiškia kaip kepenų nekrozė, gelta, kraujavimas ir encefalopatija bei padidėję kepenų fermentai. Ūminis perdozavimas gali sąlygoti hemolizę, hemolizinę anemiją, dėl kurios atsiranda cianozė pirštų naguose, odoje ir gleivinėje. Perdozavimas acetaminofenu skubiai gydomas geriamuoju N-acetilcisteinu.

Aspirino perdozavimas gali sukelti inkstų funkcijos nepakankamumą.

Pavartojus per didelę kofeino dozę, gali būti pykinimas arba vėmimas, nerimas. Sąmoningai perdozavus, gali pasireikšti aritmijų, traukulių ir delyras.

Pamiršus pavartoti CITRAMON FORTE STIROL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę

Nustojus vartoti CITRAMON FORTE STIROL

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *