Cladronate (30mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf
Veiklioji medžiaga: Natrio rizedronatas
Stiprumas: 30mg

Kas yra Cladronate

Cladronate priklauso nehormoninių vaistų, vadinamų bifosfonatais, grupei. Šie vaistai vartojami kaulų ligoms gydyti. Cladronate tiesiogiai veikia Jūsų kaulus, didindamas jų stiprumą, vadinasi, ir atsparumą lūžiams.

Kaulas yra gyvas audinys. Senas kaulinis audinys nuolat šalinamas iš Jūsų skeleto ir keičiamas nauju.

Paget‘o liga susergama, kai šis procesas, vadinamas perdirbimu, vyksta per greitai arba sutrinka. Atsinaujinęs kaulas yra silnesnis nei įprastai, pakenkti kaulai gali padidėti, skaudėti ir lūžti. Cladronate normalizuoja šį procesą, grąžindamas kaulų struktūros stiprumą.

Kam Cladronate vartojamas

Cladronate vartojamas Paget‘o ligai gydyti.

Cladronate (30mg). Vartojimas

Dozavimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Rekomenduojama dozė:

Viena Cladronate tabletė (30 mg natrio rizedronato) kartą per parą.Kada Cladronate tabletę gerti

Savo tabletę gerkite likus ne mažiau kaip 30 min. iki pirmo dienos valgio, gėrimo ar kitokio vaistinio preparato vartojimo.Jeigu minėtu laiku Cladronate tabletės išgerti negalite, ją kiekvieną dieną tokiu pačiu laiku galite gerti tada, kai skrandis tuščias, vienu iš žemiau nurodytų būdų.

( Arba

tarp valgių: Cladronate reikia gerti likus bent 2 val. iki arba praėjus bent 2 val. po bet kokio maisto, vaistinio preparato ar gėrimo (kitokio negu paprastas vanduo) vartojimo.

( Ar

vakarais. Cladronate reikia gerti praėjus bent 2 val. po paskutinio dienos maisto, vaistinio preparato ar gėrimo (kitokio negu paprastas vanduo) vartojimo. Cladronate reikia gerti likus ne mažiau kaip 30 min. iki gulimosi į lovą.Kaip Cladronate tabletę gerti

( Tabletę gerkite būdami vertikalioje padėtyje (galite sėdėti arba stovėti), kad išvengtumėte rėmens.

( Ją nurykite užgerdami mažiausiai stikline paprasto vandens (120 ml).

( Tabletę nurykite visą. Jos nečiulpkite ir nekramtykite.

( Tabletę išgėrusios bent 30 minučių neatsigulkite.Jūsų gydytojas pasakys, ar Jums reikia papildomai vartoti kalcio ir vitaminų, jeigu jų su maistu Jūs gaunate nepakankamai.Ką daryti pavartojus per didelę Cladronate dozę?

Jeigu Jūs ar kitas asmuo atsitiktinai išgėrėte daugiau Cladronate tablečių, negu gydytojo skirta, išgerkite pilną stiklinę pieno ir susisiekite su gydytoju arba vykite į ligoninę. Labai mažo kalcio kiekio kraujyje simptomai yra rankų ir kojų pirštų bei apyburnio dygčiojimas, raumenų spazmai, traukuliai ir galimai gyvybei pavojinga būklė, tokia kaip balso stygų spazmas ar nereguliarus širdies ritmas.Pamiršus pavartoti Cladronate

Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršote, galite ją gerti kitu tinkamu laiku, laikydamasi anksčiau pateiktų nurodymų (pvz., prieš pusryčius, tarp valgių arba vakare).Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Cladronate

Jeigu gydymą nutrauksite, gali pradėti mažėti Jūsų kaulų masė. Prieš nutardami vartojimą nutraukti, pasikalbėkite su savo gydytoju.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *