Cladronate (35mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf
Veiklioji medžiaga: Natrio rizedronatas
Stiprumas: 35mg

Kas yra Cladronate

Cladronate priklauso nehormoninių vaistų, vadinamų bifosfonatais, grupei. Šie vaistai vartojami kaulų ligoms gydyti. Cladronate tiesiogiai veikia Jūsų kaulus, didindamas jų stiprumą, vadinasi, ir atsparumą lūžiams.

Kaulas yra gyvas audinys. Senas kaulinis audinys nuolat šalinamas iš Jūsų skeleto ir keičiamas nauju.

Osteoporozė po menopauzės yra sutrikimas, pasireiškiantis moterims, kurioms prasidėjo menopauzė. Šia liga sergant, kaulai tampa silpnesni, trapesni ir lūžesni nugriuvus arba pertempus.

Labiau tikėtina, kad osteoporozė pasireikš moterims, kurioms menopauzė prasidėjo anksti, bei pacientams, kurie ilgai gydomi kortikosteroidais.

Dažniausiai lūžta stuburas, šlaunikaulis ir riešas, tačiau gali lūžti ir bet koks kitas Jūsų kaulas. Nuo osteoporozės priklausomi kaulų lūžiai gali sukelti nugaros skausmą, ūgio mažėjimą ir nugaros sulinkimą. Daugeliui žmonių osteoporozė simptomų nesukelia, todėl Jūs galite ir nežinoti, kad ja sergate.

Kam Cladronate vartojamas

Osteoporozei gydyti:

( moterims po menopauzės, net jei osteoporozė sunki. Vaistas mažina stuburo slankstelių ir šlaunikaulio lūžių riziką.

vyrams

Cladronate (35mg). Vartojimas

Dozavimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Rekomenduojama dozė:

Viena Cladronate tabletė (35 mg natrio rizedronato) kartą per savaitę. Pasirinkite Jums patogiausią savaitės dieną. Gerkite Cladronate kartą per svaitę Jūsų pasirinktą dieną.Kad Jums būtų patogiau žinoti, kad išgeriate vaistą tinkamą savaitės dieną, ant dėžutės yra atspausdinti langeliai (tuščios vietos). Juose reikia pažymėti tą savaitės dieną, kurią gersite vaistą Cladronate. Taip pat reikia įrašyti datas tų dienų, kuriomis gersite tabletę.

Kada Cladronate tabletę gerti

Savo tabletę gerkite likus ne mažiau kaip 30 min. iki pirmo dienos valgio, gėrimo ar kitokio vaistinio preparato vartojimo.Kaip Cladronate tabletę gerti

( Tabletę gerkite būdami vertikalioje padėtyje (galite sėdėti arba stovėti), kad išvengtumėte rėmens.

( Ją nurykite užgerdami mažiausiai stikline paprasto vandens (120 ml).

( Tabletę nurykite visą. Jos nečiulpkite ir nekramtykite.

( Tabletę išgėrusios bent 30 minučių neatsigulkite.Jūsų gydytojas pasakys, ar Jums reikia papildomai vartoti kalcio ir vitaminų, jeigu jų su maistu Jūs gaunate nepakankamai.Ką daryti pavartojus per didelę Cladronate dozę?

Jeigu Jūs ar kitas asmuo atsitiktinai išgėrėte daugiau Cladronate tablečių, negu gydytojo skirta, išgerkite pilną stiklinę pieno ir susisiekite su gydytoju arba vykite į ligoninę. Labai mažo kalcio kiekio kraujyje simptomai yra rankų ir kojų pirštų bei apyburnio dygčiojimas, raumenų spazmai, traukuliai ir galimai gyvybei pavojinga būklė, tokia kaip balso stygų spazmas ar nereguliarus širdies ritmas.Pamiršus pavartoti Cladronate

Prisiminę tą pačią dieną išgerkite užmirštą vaisto dozę.

Kitą dozę reikia gerti įprastą, anksčiau nustatytą savaitės dieną.Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.Nustojus vartoti Cladronate

Jeigu gydymą nutrauksite, gali pradėti mažėti Jūsų kaulų masė. Prieš nutardami vartojimą nutraukti, pasikalbėkite su savo gydytoju.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *