Clindamycin-MIP (150mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Chephasaar
Veiklioji medžiaga: Klindamicinas
Stiprumas: 150mg/ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Clindamycin-MIP 150 mg/ml injekcinis tirpalas yra pusiau sintetinis antibiotikas, skirtas parenteraliniam vartojimui.

Vaistas vartojamas klindamicinui jautrių mikroorganizmų sukeltų infekcinių ligų gydymui:

  • kaulų ir sąnarių pvz., kaulų čiulpų uždegimo (osteomielito) ir sąnarių uždegimo su kraujo užkrėtimu (sepsinio artrito);
  • ausų, nosies ir gerklės pvz., migdolų uždegimo (tonzilito), gerklės uždegimo (faringito), ančių uždegimo (sinusito), vidurinės ausies uždegimo, skarlatinos;
  • dantų ir žandikaulio pvz., apydančio pūlinio ir uždegimo (periodontito);
  • apatinių kvėpavimo takų pvz., bronchų uždegimo (bronchito), plaučių uždegimo (pneumonijos), pūlinio plaučių susirgimo (plaučių empiemos, absceso);
  • dubens ir pilvo organų pvz., pilvaplėvės uždegimo (peritonito) ir pilvo pūlinys (abscesas) (kartu su kitu tinkamu antibiotiku);
  • odos ir poodinių audinių pvz., spuogų, šunvotės, celiulito, išbėrimo pūlinėliais, pūlinių ir žaizdų infekcijos, rožės, pūlinio nagų pažeidimo;
  • moterų lyties organų pvz., gimdos gleivinės uždegimo (endometrito), celiulito, makšties skliauto infekcijos, kiaušintakių ir kiaušidžių pūlinio, kiaušintakių uždegimo (salpingito), gimdos kaklelio uždegimo (cervicito), uždegiminės dubens ligos (kartu su kitu antibiotiku);
  • sepsio (kraujo užkrėtimas);
  • vidinio širdies dangalo uždegimo (endokardito). 

Clindamycin-MIP (150mg/ml). Vartojimas

Clindamycin-MIP 150 mg/ml injekcinis tirpalas visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugę žmonės ir vyresni kaip 14 metų vaikai

Jei infekcinė liga vidutinio sunkumo, per dieną reikia injekuoti 8 – 12 ml Clindamycin-MIP 150 mg/ml injekcinio tirpalo (t.y. 1200-1800 mg klindamicino).

Jei infekcinė liga sunki, šio medikamento dienos dozė yra 16-18 ml (t.y. 2400 - 2700 mg klindamicino). Dozę reikia padalyti į 2 - 4 dalis.

Didžiausia paros dozė suaugusiesiems ir vyresniems kaip 14 metų paaugliams yra 32 ml (atitinka 4800 mg klindamicino). Ją reikia injekuoti per 2 - 4 kartus.

Vyresni kaip 4 savaičių, tačiau ne vyresni kaip 14 metų vaikai

Vyresniems kaip 4 savaičių, tačiau jaunesni kaip 14 metų vaikams, atsižvelgus į infekcinės ligos sunkumą ir vietą, reikia injekuoti 20-40 mg/kg kūno svorio paros dozę. Ją reikia injekuoti per 3 - 4 kartus.

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams, kurių kepenų ir inkstų veikla (įvertinus amžių) nesutrikusi, nereikia koreguoti vaisto dozės.

Vartojimas sergant kepenų funkcijos nepakankamumu

Pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo arba sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu, laikas per kurį antibiotiko koncentracija sumažėja perpus, pailgėja. Paprastai dozės mažinti nebūtina tuo atveju, jei klindamicino leidžiama kas 8 valandas. Jei ligonis serga sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu, būtina sekti klindamicino koncentraciją plazmoje. Atsižvelgus į rezultatus, gali prireikti mažinti dozes arba ilginti intervalus tarp jų vartojimo.

Vartojimas sergant inkstų funkcijos nepakankamumu

Pacientams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, vaisto koncentracijos sumažėjimo perpus laikas taip pat būna ilgesnis, tačiau dozės mažinti nebūtina, jei nepakankamumas yra lengvas arba vidutinio sunkumo. Jei pacientas serga sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu arba jam pasireiškė anurija, reikia sekti klindamicino koncentraciją kraujyje. Atsižvelgiant į rezultatus, gali prireikti arba mažinti dozes, arba ilginti intervalus tarp jų vartojimo, t.y. preparato gali tekti vartoti arba kas 8, arba kas 12 valandų.

Dozavimas atveju, jei pacientas hemodializuojamas

Iš kraujotakos hemodialize klindamicinas nepašalinamas, todėl prieš dializę arba po jos vaisto papildomai vartoti nebūtina.

Vartojimo metodas

Klindamicino injekcinio tirpalo galima injekuoti į raumenis arba infuzuoti į veną.

Į veną nepraskiesto Clindamycin-MIP 150 mg/ml injekcinio tirpalo infuzuoti negalima.

Atskiestas preparatas infuzuojamas į veną.

Leidžiant vaisto į raumenis, 600 mg klindamicino dozės viršyti draudžiama.

Prieš infuziją į veną tirpalą reikia paruošti taip, kad viename mililitre tirpalo klindamicino būtų ne daugiau kaip 12 mg, atitinkamai Clindamycin-MIP 150 mg/ml injekcinis tirpalas 50 ml. Infuzijos greitis turi būti ne didesnis kaip 30 mg klindamicino per minutę (t.y. 2,5 ml/min.). Vienos infuzijos metu per valandą negalima infuzuoti daugiau kaip 1200 mg klindamicino.

Preparatą galima skiesti injekciniu vandeniu, 5 ( gliukozės tirpalu, Ringerio laktato tirpalu arba izotoniniu natrio chlorido tirpalu.

Vaistinį preparatą praskiedus 5% gliukozės, 0,9% natrio chlorido arba Ringerio laktato tirpalais cheminis ir fizinis stabilumas kambario temperatūroje išlieka 24 valandas.

Mikrobiologiniu požiūriu, infuzinį tirpalą reikia vartoti nedelsiant.

Jeigu paruoštas infuzinis tirpalas iš karto nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas.

Vartojimo trukmė

Vaisto vartojimo trukmė priklauso nuo ligos ir ligonio būklės.

Pavartojus per didelę Clindamycin-MIP 150 mg/ml injekcinis tirpalas dozę

Jei atsitiktinai suvartojote per didelę vaisto dozę, apie tai būtina nedelsiant pranešti gydytojui arba kreiptis į ligoninę.

Pamiršus pavartoti Clindamycin-MIP 150 mg/ml injekcinis tirpalas

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *