Clopidogrel Medana [Clopidogrel Teva]

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Klopidogrelis
Stiprumas: 75mg

Clopidogrel Medana priklauso grupei vaistų, vadinamų antitrombocitiniais vaistiniais preparatais. Trombocitai yra labai mažos (mažesnės negu raudonosios ar baltosios kraujo ląstelės) kraujo dalelės, kurios, kraujui krešant, sulimpa tarpusavyje. Neleisdami joms sulipti, antitrombocitiniai vaistiniai preparatai mažina galimybę formuotis kraujo krešuliams (pasireikšti procesui, vadinamam tromboze).

Clopidogrel Medana Jums vartojamas tam, kad padėtų užkirsti kelią kraujo krešulių susidarymui (procesui, vadinamam aterotromboze) sukietėjusiose kraujagyslėse (arterijose), dėl ko gali atsirasti aterotromboziniai reiškiniai (insultas, širdies priepuolis arba mirtis).

Clopidogrel Medana Jums paskirtas dėl to, kad padėtų užkirsti kelią kraujo krešulių susidarymui ir sumažintų minėtų sunkių reiškinių rizika, kadangi:

Jūsų arterijos yra sukietėjusios (tai vadinama ateroskleroze) ir

Jums yra buvęs širdies priepuolis, insultas ar yra būklė, žinoma kaip periferinių arterijų liga.

– Jums jau buvo stiprus krūtinės skausmas, vadinamas nestabilia krūtinės angina, arba miokardo infarktas. Gydydamas tokią būklę, gydytojas į užsikimšusią ar susiaurėjusią arteriją gali įstatyti stentą, kad būtų atkurta veiksminga kraujotaka. Gydytojas galbūt Jums paskyrė acetilsalicilo rūgšties (ji yra daugelio vaistų nuo skausmo ir karščiavimo bei kraujo krešėjimą mažinančių vaistų sudedamoji dalis).

Clopidogrel Medana [Clopidogrel Teva]. Vartojimas

Clopidogrel Medana visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jeigu Jums labai skaudėjo krūtinę (pasireiškė nestabili krūtinės angina arba ištiko širdies priepuolis), gydymo pradžioje gydytojas gali paskirti 300 mg (1 tabletę po 300 mg arba 4 tabletes po 75 mg) vaisto dozę. Toliau įprastinė dozė yra viena 75 mg Clopidogrel Medana tabletė per parą, kurią reikia gerti neatsižvelgiant į valgį kiekvieną dieną tuo pačiu metu.Jūs turite vartoti Clopidogrel Medana tol, kol Jūsų gydytojas tęs jo skyrimą.Pavartojus per didelę Clopidogrel Medana dozęKreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią neatidėliotinos pagalbos tarnybą, kadangi yra padidėjusi kraujavimo rizika.Pamiršus pavartoti Clopidogrel MedanaJei pamiršote išgerti Clopidogrel Medana dozę, bet prisiminėte ne vėliau kaip po 12 valandų, iškart išgerkite praleistą dozę ir po to kitą savo tabletę gerkite įprastu laiku.Jei pamiršote išgerti vaisto ilgiau negu 12 valandų, tiesiog vartokite sekančią vienkartinę dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Clopidogrel MedanaNenutraukite gydymo. Prieš nutraukiant vartojimą kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *