Clotrimazolum GSK (100mg) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
Veiklioji medžiaga: Klotrimazolas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Dermatologiniai susirgimai, Receptiniai

Klotrimazolas yra plataus poveikio priešgrybelinis preparatas, imidazolo darinys. Lokaliai jis veikia daugumą patogeninių grybelių. Klotrimazolas slopina mikroorganizmų nukleorūgščių ir baltymų sintezę, o grybeliuose ir ergosterolio gamybą. Dėl to pažeidžiama ląstelės sienelė ir grybelio ląstelė suyra.

Vaistas veikia dermatomicetus, į mieles panašius grybelius ir pelėsius, dimorfinius grybelius, nokardijų genties aktinomicetus bei makšties trichomonas.

Indikacijos

Makšties ir išorinių lyties organų kandidamikozės, įskaitant sukeltą nistatinui ir kitiems lokalaus poveikio priešgrybeliniams preparatams atsparių grybelių, gydymas.

Trichomonozės gydymas. Klotrimazolo makšties tabletės vartojamos kombinuotai terapijai (pvz., kartu su geriamaisiais metronidazolo preparatais) arba tuo atveju, kai kitokių antitrichomoninių medikamentų vartoti draudžiama arba ligos sukėlėjai jiems atsparūs.

Clotrimazolum GSK (100mg) (1). Vartojimas

Clotrimazolum GSK visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusioms moterims Clotrimazolum GSK 100 mg makšties tabletes vartokite po 1 tabletę 2 kartus per parą 3 paras arba po 1 tabletę 1 kartą per parą 6–7 paras.

Jei simptomai lengvesni, gydytojas gali rekomenduoti vieną Clotrimazolum GSK 500 mg makšties tabletę. Ji vartojama prieš einant miegoti.

Tabletės kišamos giliai į makštį.

Makšties tabletėms būtina drėgmė makštyje, kad jos visiškai ištirptų, kitu atveju neištirpusių tablečių likučiai gali pasišalinti iš makšties. Norint išvengti šio reiškinio, svarbu įterpti tabletę kiek galima giliau į makštį prieš miegą.

Negalima gydyti menstruacinio kraujavimo metu, nes kyla rizika, kad tabletė pasišalins su menstruacinėmis išskyromis. Gydymą reikia baigti prieš prasidedant menstruaciniam kraujavimui.

Vaikai

Kadangi tabletės kišamos giliai į makštį, vaikams vaisto vartoti nerekomenduojama.

Jaunesnėms nei 12 metų mergaitėms Clotrimazolum GSK skirti nereikėtų.

Jeigu manote, kad Clotrimazolum GSK veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Clotrimazolum GSK dozę

Pavartojus per didelę Clotrimazolum GSK dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Pamiršus pavartoti Clotrimazolum GSK

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *