Clozapine Sandoz

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Klozapinas
Stiprumas: 100mg

Clozapine Sandoz yra antipsichozinių medikamentų grupės vaistinis preparatas. Šios grupės medikamentai vartojami specifinių psichikos sutrikimų (psichozių) gydymui.

Clozapine Sandoz vartojamas:

pacientų, sergančių gydymui atsparia šizofrenija, kurių neįmanoma gerai išgydyti taikant kitokį gydymą, ar šizofrenija sergančių ligonių, kuriems yra sunkių, nepagydomų šalutinių neurologinių reakcijų, sukeltų kitų antipsichozinių vaistų, įskaitant atipinius antipsichozinius medikamentus, gydymui.

Šizofrenija yra psichikos sutrikimas, kuriam yra būdingas mąstymo, emocinių reakcijų ir elgsenos sutrikimas.

Atsparumas gydymui apibūdinamas kaip patenkinamo klinikinio pagerėjimo nebuvimas, nepaisant mažiausiai dviejų skirtingų antipsichozinių vaistų, įskaitant atipinius antipsichozinius vaistus, adekvačių dozių vartojimo pakankamą laikotarpį.

psichikos sutrikimų, pasireiškiančių Parkinsono ligos metu, gydymui, jeigu standartinis gydymas yra nepakankamas. Tai yra sunkus psichikos sutrikimas, kurio metu būna sutrikęs savo elgesio ir veiksmų kontroliavimas.

Ankstyvajam bet kokio kraujo ląstelių pažeidimo nustatymui visą gydymo Clozapine Sandoz laikotarpį neabejotinai būtinas reguliarus Jūsų kraujo tyrimas, kadangi priešingu atveju galimos komplikacijos, kurių pasekmės yra mirtinos. Be to, visiškai baigus gydymą Clozapine Sandoz, kraujo tyrimą reikia daryti dar 4 savaites.

Clozapine Sandoz. Vartojimas

Gydymą turi prižiūrėti specialistas, turintis šizofreninių psichozių gydymo patirtiesClozapine Sandoz visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprastinė dozė yra:

<ŽEMIAU PATEIKTAS TIKSLUS TABLEČIŲ SKAIČIUS, ĮSKAITANT *PASTABĄ, TINKA TIK CLOZAPINE SANDOZ 25 MG TABLETĖMS. CLOZAPINE SANDOZ 50 MG BEI CLOZAPINE SANDOZ 100 MG TABLETĖMS TURI BŪTI ATITINKAMAI MODIFIKUOJAMAS TABLEČIŲ SKAIČIUS >.Dozavimas sergant gydymui atsparia šizofrenijaPradinis gydymas

Pirmą parą reikia gerti kartą arba du kartus per parą po pusę tabletės (atitinka 12,5 mg klozapino), toliau antrą parą reikia išgerti vieną tabletę (atitinka 25 mg klozapino) vieną ar du kartus per parą. Jeigu vaistas gerai toleruojamas, gydytojas gali paros dozę laipsniškai didinti po vieną ar dvi tabletes (atitinka po 25 mg ar po 50 mg klozapino) tam, kad per 2 - 3 savaites pasiekti ne didesnę kaip 300 mg* paros dozę.

Nedideliam skaičiui pacientų gali būti reikalinga didesnė dozė. Prireikus, paros dozę kas pusę savaitės arba, geriau, kas savaitę galima didinti toliau po 2 – 4 tabletes (atitinka po 50 mg ar po 100 mg klozapino).

Didžiausia paros dozė yra 900 mg*.

Didesnės negu 450 mg* paros dozės galbūt didina nepageidaujamų reakcijų, ypač traukulių, pasireiškimą.Senyvi pacientams

Senyviems pacientams gydymą rekomenduojama pradėti mažesne doze.

Pirmą parą reikia išgerti pusę tabletės (atitinka 12,5 mg klozapino), toliau dozę galima didinti ne daugiau kaip 1 tablete (atitinka 25 mg klozapino) per parą.Vaikai ir paaugliai

Klozapino turi būti nevartojama vaikams ir jaunesniems kaip 16 metų paaugliams, kadangi trūksta saugumo ir veiksmingumo duomenų.

.

Efektyvi dozė po laipsniško padidinimo

Paros dozė yra 200 – 450 mg*. Ją reikia padalyti ir išgerti per kelis kartus. Didesnę dozės dalį reikia išgerti vakare.Gydymo palaikymas

Pasireiškus didžiausiam gydomajam poveikiui, jo palaikymui daugeliui pacientų pakanka mažesnės dozės, todėl gydytojas gali atsargiai sumažinti Jūsų dozę. Gydyti reikia mažiausiai 6 mėnesius. Jeigu paros dozė ne didesnė kaip 200 mg*, Jūs galite ją gerti iš karto, vakare.Gydymo užbaigimas

Suplanavus užbaigti gydymą, gydytojas laipsniškai sumažins, dozę per 1 - 2 savaites (žr. „Gydymo trukmė ir gydymo nutraukimas“).Gydymo atnaujinimas

Pacientams, kuriems po paskutinės Clozapine Sandoz dozės suvartojimo praėjo daugiau kaip 2 paros, gydymą vėl pradėti reikia puse tabletės (atitinka 12,5 mg klozapino). Pirmąją parą šią dozę reikia gerti vieną ar du kartus. Jei tokia dozė gerai toleruojama, toliau ją galima didinti iki gydomosios greičiau, palyginti su dozės didinimu pradedant gydymą šiuo vaistu pirmą kartą.

* Šiam dozavimui tinka tabletės, kurių sudėtyje yra didesnis kiekis veikliosios medžiagos.Dozavimas, psichikos sutrikimų, pasireiškiančių sergant Parkinsono liga, atvejuPradinis gydymas

Pradinė paros dozė turi būti ne didesnė kaip pusė tabletės (atitinka 12,5 mg klozapino). Ją reikia išgerti vakare.

Toliau dozę galima didinti po pusę tabletės (atitinka 12,5 mg klozapino), bet ne dažniau kaip du kartus per savaitę, iki didžiausios, t. y. dviejų tablečių (atitinka 50 mg klozapino), kurią galima pasiekti ne anksčiau, kaip antrosios savaitės pabaigoje. Paros dozę geriau suvartoti iš karto, vakare.

Veiksminga paros dozė paprastai yra viena tabletė (atitinka 25 mg klozapino) arba pusantros tabletės (atitinka 37,5 mg klozapino). Prireikus gydytojas gali paros dozę atsargiai didinti kas savaitę po pusę tabletės (atitinka po 12,5 mg klozapino).Dviejų tablečių (atitinka 50 mg klozapino) paros dozę galima viršyti tik išimtiniais atvejais ir būtina niekada neviršyti didžiausios paros dozės, t. y. keturių tablečių (atitinka 100 mg klozapino).

Jeigu pasireiškia ortostatinė hipotenzija, pernelyg stiprus raminamasis poveikis ar sumišimas, dozės didinimą reikia riboti ar atidėti. Taigi pirmosiomis gydymo savaitėmis Jūsų kraujo spaudimą turi stebėti gydytojas.

Jeigu ne trumpiau kaip 2 savaites laikosi visiška simptomų remisija ir jeigu remiantis motorikos būkle reikia, galima stiprinti medikamentinį antiparkinsoninį gydymą. Dėl tokio gydymo vėl atsiradus psichozės požymių, Clozapine Sandoz paros dozę galima didinti kas savaitę po pusę tabletės (atitinka 12,5 mg klozapino) iki didžiausios paros dozės, t. y. keturių tablečių (atitinka 100 mg klozapino), kurią reikia suvartoti iš karto arba per du kartus.Gydymo užbaigimas

Rekomenduojama ne trumpiau kaip vieną (geriau dvi) savaites laipsniškai mažinti dozę po pusę tabletės (atitinka 12,5 mg klozapino).Vartojimo metodasJūsų gydytojas paaiškins, kiek kartų per parą ir kada Jūs turite vartoti Clozapine Sandoz.

Nurykite tabletę ar jos dalį užsigerdami stikline vandens. Clozapine Sandoz galima vartoti prieš valgį, jo metu arba pavalgius.Gydymo trukmė ir nutraukimasJūsų gydytojas nurodys, kiek laiko turėsite vartoti Clozapine Sandoz. Nenutraukite gydymo per anksti, priešingu atveju gali pasikartoti sutrikimai.

Clozapine Sandoz vartojimą rekomenduojama nutraukti laipsniškai, kadangi staiga nutraukus gydymą šiuo vaistu, pastebėta ūmių nutraukimo reakcijų Jeigu Jūsų gydytojas mano, jog būtina nedelsiant nutraukti gydymą (pvz., dėl baltųjų kraujo ląstelių stokos, susijusios su imlumo infekcijai padidėjimu), jis tikriausiai atidžiai stebės Jūsų būklę. Pasakykite gydytojui, jeigu atsiranda gausus prakaitavimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ar viduriavimas.Pavartojus per didelę Clozapine Sandoz dozęJeigu netyčia išgėrėte daugiau negu reikia Clozapine Sandoz tablečių, būtina nedelsiant kreiptis į savo gydytoją, vaistininką ar ligoninę. Pasiimkite su savimi pakuotės lapelį ir (ar) Clozapine Sandoz pakuotę tam, kad specialistai žinotų, ko Jūs išgėrėte.

Perdozavimo simptomai yra:

mieguistumas;

apatija;

išnykę refleksai;

sutrikę judesiai;

koma;

sumišimas;

dalykų, kurių nėra, matymas (haliucinacijos);

nenustygstamumas;

nepaprastas susijaudinimas (kliedesys);

reakcijos į dirgiklį sustiprėjimas;

traukuliai, konvulsijos;

padidėjęs seilėtekis;

išsiplėtę vyzdžiai;

sumažėjęs vaizdo ryškumas;

sutrikusi kūno temperatūra;

sumažėjęs kraujospūdis;

kolapsas;

padažnėjęs širdies plakimas;

sutrikęs širdies ritmas;

tam tikra plaučių uždegimo forma;

dusulys ir kvėpavimo problemos.

Perdozavimo simptomai jaunesniems negu 6 metų vaikams yra judesių sutrikimas, stiprus raminamasis poveikis ir koma.Pamiršus pavartoti Clozapine SandozPamiršus išgerti dozę, ją dar galima išgerti, nebent iki kitos dozės vartojimo liko nedaug laiko. Tokiu atveju reikia laikytis įprasto dozavimo. Negalima vartoti dvigubos Clozapine Sandoz dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu Jūs pamiršote išgerti Clozapine Sandoz kelis kartus, pirma reikia pasitarti su gydytoju tik po to toliau vartoti vaisto.

Nevartojus Clozapine Sandoz daugiau negu dvi paras iš eilės, vėl pradėjus gydymą šiuo vaistu, iš pradžių būtina vartoti mažesnę dozę, toliau ją galima laipsniškai didinti remiantis Jūsų gydytojo instrukcija.Nustojus vartoti Clozapine SandozNenutraukite vaisto vartojimo, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Staiga nutraukus gydymą, gali pasireikšti nutraukimo simptomai, tokie kaip dalykų, kurių nėra, matymas (haliucinacijos), galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Tam, kad šie simptomai pasireikštų kiek galima rečiau, gydymą Clozapine Sandoz reikia nutraukti iš lėto (žr. taip pat „Gydymo trukmė“)


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *