Co-Perineva (3)

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: tert-butilamino perindoprilis, Indapamidas

Kas yra Co-Perineva tabletės?

Co-Perineva yra sudėtinis vaistas, kuriame yra dvi veikliosios medžiagos: perindoprilis ir indapamidas. Perindoprilis priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais, grupei. Šie vaistai plečia kraujagysles, todėl širdžiai tampa lengviau pumpuoti kraują kraujagyslėmis. Indapamidas yra diuretikas. Diuretikai didina inkstuose išskiriamo šlapimo kiekį. Vis dėlto indapamidas skiriasi nuo kitų diuretikų, nes jis tik nežymiai padidina išskiriamo šlapimo kiekį. Kiekviena veiklioji medžiaga mažina kraujospūdį, todėl jos abi kontroliuoja kraujospūdį.

Kam vartojamos Co-Perineva tabletės?

Co-Perineva yra antihipertenzinis vaistas, kuriuo gydomas padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija). Co-Perineva skiriamas pacientams, kurie jau vartoja atskiras 8 mg perindoprilio ir 2,5 mg indapamido tabletes. Tokie pacientai vietoj dviejų atskirų tablečių gali gerti vieną Co-Perineva 8 mg/2,5 mg tabletę, kurioje yra abi veikliosios medžiagos.

Co-Perineva (3). Vartojimas

Co-Perineva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprasta paros dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą.Jeigu sergate inkstų funkcijos sutrikimu, gydytojas gali nuspręsti keisti dozavimą.Tabletę geriausia išgerti ryte prieš pusryčius.Tabletę reikia nuryti užsigeriant stikline vandens.Pavartojus per didelę Co-Perineva dozęJei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Labiausiai tikėtinas poveikis perdozavimo atveju yra kraujospūdžio sumažėjimas.Jeigu kraujospūdis labai sumažėja (galimi simptomai yra galvos svaigimas ar alpulys), gali būti naudinga atsigulti ir pakelti aukščiau kojas.Pamiršus pavartoti Co-PerinevaVaistą svarbu vartoti kasdien, nes reguliarus gydymas yra veiksmingesnis. Vis dėlto jeigu pamiršote išgerti Co-Perineva tablečių dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Co-PerinevaPadidėjusio kraujospūdžio gydymas paprastai trunka visą gyvenimą, todėl prieš nutraukdami šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *