Convulex (100mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: G.L. Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Natrio valproatas
Stiprumas: 100mg/ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Valproinė rūgštis ir jos natrio druska yra vaistas epilepsijai gydyti, struktūrinėmis savybėmis nepanašus jokiam kitam traukulius slopinančiam vaistui.

Convulex injekcinis tirpalas vartojamas epilepsijai gydyti tais atvejais, kai laikinai neįmanoma vartoti geriamąją valproinę rūgštį:

  • esant generalizuotiems epilepsijos priepuoliams: absansams, miokloniniams ir toniniams-kloniniams, atoniniams, mišriems traukuliams;
  • esant daliniams paprastiems ar kompleksiniams epilepsijos priepuoliams, antriniams generalizuotiems traukuliams, 
  • esant simptominėms ir kriptogeninėms vaikų amžiaus epilepsijoms, įskaitant West‘o, ir Lennox-Gastaut sindromus.

Convulex (100mg/ml). Vartojimas

Convulex injekcinį tirpalą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Paros dozė parenkama individualiai, priklauso nuo amžiaus, kūno svorio ir individualaus jautrumo valproatams.

Kai vaisto lėtai švirkščiama į veną, rekomenduojama natrio valproato dozė yra 5-10 mg/kg kūno svorio. Suaugusiesiems tai atitinka apytikriai 500 mg natrio valproato arba vieną ampulę 65 kg svorio pacientui. Jei vaisto infuzuojama, rekomenduojama natrio valproato dozė yra 0,5-1 mg/kg kūno svorio per valandą.

Pereinant nuo vartojimo geriant į vartojimą švirkščiant į veną, vaisto dozę galima skirti santykiu 1:1; Convulex injekcinį tirpalą reikėtų sušvirkšti praėjus 12 valandų po to, kai vaisto buvo išgerta; vaisto galima sušvirkšti arba infuzuoti į veną.

Infuzijos greitis

Kai viena ampulė (atitinka 500 mg natrio valproato) ištirpinama 500 ml infuzijų tirpale, infuzijos greitis yra 1 ml/kg kūno svorio per valandą.

Vartojimo metodas ir trukmė

Convulex injekcinį tirpalą reikia švirkšti tik į veną palengva (3-5 minutes) arba infuzuoti (nuolat arba po nedidelę dozę). Vartoti galima tik skaidrų bespalvį ar truputį gelsvą tirpalą.

Švirkščiant kitus vaistus į veną kartu su Convulex injekciniu tirpalu, jį reikia švirkšti per atskirą kateterį, nes galima nesuderinamumo reakcija.

Pavartojus per didelę Convulex injekcinio tirpalo dozę

Perdozavimo būdingi požymiai yra suglumimas, centrinės nervų sistemos slopinimas (kartais intensyvėja iki komos), raumenų silpnumas, vangūs refleksai arba jų išnykimas. Pasitaikė pavienių atvejų, kai buvo sumažėjęs kraujospūdis, susiaurėjo vyzdžiai, buvo nereguliari širdies veikla ir nereguliarus kvėpavimas, smegenų paburkimas (edema) ir padidėjęs intrakranijinis spaudimas, padidėjęs kraujo rūgštingumas, padidėjęs natrio kiekis kraujyje.

Didelė vaisto koncentracija kraujo plazmoje gali sukelti suaugusiųjų ir vaikų neurologinius sutrikimus – traukulių padažnėjimą, elgesio pakitimus.

Perdozavus reikia taikyti bendrąsias priemones, skatinančias vaisto išsiskyrimą iš organizmo ir kitas gyvybę palaikančias priemones.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *