Cordipin SR

0
+0 -0

Gamintojas: Krka,
Veiklioji medžiaga: Nifedipinas
Stiprumas: 20mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Pailginto atpalaidavimo tabletės yra geltonos, apvalios, abipus truputį išgaubtos.

Kartono dėžutėje yra 30 pailginto atpalaidavimo tablečių (2 lapeliai po 15 tablečių).

Cordipin SR yra kalcio kanalų blokatorių grupės vaistas, kuris slopina kalcio jonų patekimą į širdies raumens ir kraujagyslių lygiųjų raumenų ląsteles per jų membranas. Tuomet jose sumažėja kalcio, išsiplečia periferinės ir širdį maitinančios kraujagyslės, sumažėja kraujagyslių pasipriešinimas kraujo tėkmei, palengvėja širdies raumens darbas ir pagerėja jo aprūpinimas deguonimi. Dėl šių poveikių sumažėja kraujospūdis, o deguonies stygiaus sukeliamas krūtinės skausmas neprasideda arba būna silpnesnis.

Cordipin SR vartojamas:

padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (arterinei hipertenzijai gydyti);

norint išvengti krūtinės skausmo, kurį sukelia deguonies stygius širdies raumenyje (krūtinės anginai gydyti).

Cordipin SR. Vartojimas

Dozavimas ir vartojimo metodasCordipin SR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.Įprastinė pradinė ir palaikomoji Cordipin SR dozė – po 1 tabletę 2 kartus per parą. Prireikus gydytojas gali nurodyti vartoti po 2 tabletes 2 kartus per parą.Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant stikline vandens. Jos negalima skaldyti, smulkinti ar kramtyti. Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgant arba po valgio.Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Pavartojus per didelę Cordipin SR dozęIšgėrus per daug tablečių, gali sumažėti kraujospūdis, suretėti širdies susitraukimai, sunkesniais atvejais taip pat gali ištikti širdies nepakankamumas, sutrikti sąmonė.Pavartoję per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Pamiršus pavartoti Cordipin SRStenkitės priprasti gerti šį vaistą reguliariai, kasdien tokiu pačiu laiku. Negerkite didesnės dozės negu nurodyta.

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.Nustojus vartoti Cordipin SRBaigus vartoti Cordipin SR, gali atsinaujinti krūtinės skausmas arba vėl padidėti kraujospūdis, todėl nenutraukite šio vaisto vartojimo nepasikonsultavę su gydytoju

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *