Cordipin XL

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA,
Veiklioji medžiaga: Nifedipinas
Stiprumas: 40mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Cordipin XL sudėtyje yra nifedipino, kuris priklauso vaistų, vadinamų kalcio antagonistais, grupei.

Cordipin XL vartojamas aukšto kraujospūdžio ligos (hipertenzijos) gydymui ir krūtinės anginos (krūtinės skausmas) priepuolio profilaktikai, vartojant vien tik šio vaisto ar kartu su kitais vaistais (beta-adrenoreceptorių blokatoriais).

Aukšto kraujospūdžio gydymas: Cordipin XL atpalaiduoja ir plečia kraujagysles, tokiu būdu yra palengvinama kraujotaka ir mažinamas kraujospūdis. Žemesnis kraujospūdis mažina Jūsų širdies apkrovą.

Krūtinės anginos gydymas: Cordipin XL atpalaiduoja ir plečia arterijas, kurios aprūpina širdį. Dėl to padidėja širdies aprūpinimas krauju ir deguonimi bei mažėja apkrova širdžiai. Jei Jūsų širdis bus mažiau apkrauta, sumažės krūtinės anginos priepuolių dažnumas, be to jie bus silpnesni.

Cordipin XL. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tiksliai sekite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarus, negalima keisti dozės ar nutraukti vaisto vartojimo.

Įprastinė pradinė ir palaikomoji Cordipin XL dozė – 1 tabletė per parą. Didžiausia rekomenduojama paros dozė – 2 tabletės (ji išgeriama iš karto).

Tabletę reikėtų nuryti nepažeistą, užgeriant stikline vandens. Jos negalima dalinti, smulkinti ar kramtyti.

Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams Cordipin XL vartoti nerekomenduojama, nes duomenys apie vartojimo saugumą ir efektyvumą tokiems pacientams, yra riboti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cordipin XL dozę?

Nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos. Esant galimybei, su savimi pasiimkite vaisto dėžutę, kad galėtumetė parodyti gydytojui.

Išgėrus per daug tablečių gali labai sumažėti kraujospūdis arba sulėtėti arba pagreitėti širdies plakimas. Taip pat gali padidėti cukraus kiekis kraujyje arba padidėti kraujo rūgštingumas, pasireikšti plaučių patinimas, sumažėti deguonies kiekis kraujyje ir pasireikšti sąmonės sutrikimai, galintys sukelti sąmonės praradimą.

Pamiršus pavartoti Cordipin XL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleista dozę.

Iprastą dozę išgerkite nedelsiant ir tęskite tablečių vartojimą taip, kaip buvo skirta, su 12 val. pertrauka tarp dozių.

Nustojus vartoti Cordipin XL

Krūtinės angina. Baigus vartoti Cordipin XL, gali atsinaujinti krūtinės skausmas. Jei dėl kokios nors priežasties šio vaisto vartojimą tenka nutraukti, jo dozė mažinama palaipsniui. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, nepasikonsultavę su gydytoju.

Hipertenzija. Baigus vartoti Cordipin XL, kraujospūdis gali vėl padidėti. Reikėtų žinoti, kad joks kraujospūdžio mažinamasis vaistas ligos neišgydo, o tik sumažina kraujospūdį ir padeda palaikyti jį pageidaujamo lygio. Tai apsaugo nuo hipertenzijos (padidėjusio kraujospūdžio) pasekmių arba jas sumažina. Cordipin XL vartojamas ilgai, išskyrus atvejus, kai dėl tam tikrų priežasčių gydymą šiuo vaistu tenka nutraukti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *