Covance (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Ranbaxy Ireland Limited,
Veiklioji medžiaga: Losartano kalio druska
Stiprumas: 100mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Losartanas priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri sutraukia kraujagysles ir didina kraujospūdį. Losartanas slopina angiotenzino II veikimą ir atpalaiduoja kraujagysles bei mažina kraujospūdį. Losartanas taip pat lėtina inkstų funkcijos silpnėjimą pacientams, kurių kraujospūdis yra padidėjęs ir kurie serga 2 tipo cukriniu diabetu.

Covance vartojamas

– gydyti pacientus (suaugusius ir 6-18 metų vaikus ir paauglius , kurių kraujospūdis padidėjęs (serga arterine hipertenzija);
– 2 tipo cukriniu diabetu sergančių pacientų, kurių kraujospūdis yra padidėjęs ir laboratoriniai tyrimai rodo inkstų funkcijos sutrikimą bei 0,5 g ar didesnę proteinuriją per parą (būklė, kuriai esant, šlapime būna nenormaliai didelis baltymų kiekis), inkstams apsaugoti;
– gydyti suaugusius pacientus, kurie serga lėtiniu širdies nepakankamumu, kai, gydytojo nuomone, gydymas angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais netinka. Jeigu širdies nepakankamumas buvo stabilizuotas AKF inhibitoriumi, vietoj jo neturi būti pradėta vartoti losartano. Pacientams, kurių kraujospūdis buvo padidėjęs ir buvo sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, Covance mažino insulto riziką (pagal LIFE tyrimą).

Covance (100mg). Vartojimas

Covance visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Reikiamą Covance dozę, atsižvelgdamas į Jūsų būklę ir kitus vartojamus vaistus, parinks gydytojas. Kad būtų užtikrinta tinkama kraujospūdžio kontrolė, labai svarbu vartoti Covance tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

Pacientai, kurių kraujospūdis yra padidėjęs

Gydymo pradžioje paprastai reikia vartoti 50 mg losartano (vieną Covance 50 mg plėvele dengtą tabletę) vieną kartą per parą. Stipriausias kraujospūdį mažinantis poveikis turi pasireikšti praėjus 3-6 savaitėms nuo gydymo pradžios. Kai kuriems pacientams vėliau dozė gali būti padidinta iki 100 mg losartano (dviejų Covance 50 mg plėvele dengtų tablečių arba vienos Covance 100 mg plėvele dengtos tabletės) vieną kartą per parą.

Jeigu manote, kad losartanas veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pacientai, kurių kraujospūdis yra padidėjęs ir kurie serga 2 tipo cukriniu diabetu

Gydymo pradžioje paprastai reikia vartoti 50 mg losartano (vieną Covance 50 mg plėvele dengtą tabletę) vieną kartą per parą. Vėliau atsižvelgiant į kraujospūdžio atsaką, dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (dviejų Covance 50 mg plėvele dengtų tablečių arba vienos Covance 100 mg plėvele dengtos tabletės) vieną kartą per parą.

Losartano galima vartoti kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz.: diuretikais, kalcio kanalų blokatoriais, alfa ar beta adrenoreceptorių blokatoriais ir centrinio poveikio vaistais), o taip pat insulinu ir kitais dažnai vartojamais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais (pvz.: sulfanilkarbamidais, glitazonais ir gliukozidazės inhibitoriais).

Pacientai, sergantys širdies nepakankamumu

Gydymo pradžioje paprastai reikia vartoti 12,5 mg losartano vieną kartą per parą. Atsižvelgiant į Jūsų būklę, dozę greičiausiai reikės kas savaitę palaipsniui didinti (pvz., pirmą savaitę vartoti po 12,5 mg per parą, antrą savaitę po 25 mg per parą, o trečią savaitę po 50 mg per parą) iki įprastos palaikomosios 50 mg losartano dozės (viena Covance 50 mg tabletė) vieną kartą per parą.

Gydant širdies nepakankamumą, losartano paprastai vartojama kartu su diuretikais (vaistais, kurie skatina skysčių šalinimą iš organizmo per inkstus) ir (arba) rusmenės alkaloidais (vaistais, kurie stiprina širdies veiklą) ir (arba) beta adrenoreceptorių blokatoriais.

Dozavimas specialių grupių pacientams

Gydytojas gali rekomenduoti vartoti mažesnę dozę, ypač gydymo pradžioje kai kurių grupių pacientams, pavyzdžiui, gydomiems didelėmis diuretikų dozėmis, sergantiems kepenų funkcijos sutrikimu arba vyresniems kaip 75 metų. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, losartano vartoti negalima (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,Covance vartoti negalima“).

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Duomenų apie losartano veiksmingumą ir saugumą, gydant arterine hipertenzija sergančius 6-18 metų vaikus ir paauglius, yra nedaug.

Rekomenduojama dozė vaikams ir paaugliams, kurie sveria daugiau kaip 20 kg, bet mažiau kaip 50 kg ir sugeba nuryti tabletes, yra 25 mg vieną kartą per parą. Išskirtiniais atvejais dozę galima didinti iki didžiausios 50 mg dozės vieną kartą per parą. Dozę reikia keisti atsižvelgiant į kraujospūdžio atsaką.

Įprasta dozė pacientams, kurie sveria daugiau kaip 50 kg, yra 50 mg vieną kartą per parą. Išskirtiniais atvejais dozę galima didinti iki didžiausios 100 mg dozės vieną kartą per parą. Didesnių kaip 1,4 mg/kg (arba didesnių kaip 100 mg) paros dozių tyrimų su vaikais ir paaugliais neatlikta.

Losartano nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų nepakanka.

Losartano nerekomenduojama vartoti vaikams, kurių yra sutrikusi kepenų arba inkstų funkcija .

Vartojimas

Tabletes reikia nuryti, užsigeriant stikline vandens. Paros dozę reikia stengtis suvartoti kasdien tuo pačiu laiku. Svarbu vartoti Covance tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą.

Pacientams, kuriems reikalinga mažesnė nei 50 mg dozė, neturėtų būti gydomo Covance.

Ką daryti pavartojus per didelę Covance dozę?

Jeigu Jūs atsitiktinai pavartojote per daug tablečių arba vaikas nurijo kelias tabletes, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra mažas kraujospūdis, padažnėjęs arba net suretėjęs širdies plakimas.

Pamiršus pavartoti Covance

Jeigu atsitiktinai praleidote paros dozę, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *