Cymevene

0
+0 -0

Gamintojas: UAB „Roche Lietuva“
Veiklioji medžiaga: Gancikloviras
Stiprumas: 500mg
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Cymevene 500 mg milteliai infuzinio tirpalo koncentratui vartojama pavojingų gyvybei arba regėjimui citomegaloviruso (CMV) infekcijų gydymui tų pacientų, kurių imuninė sistema dėl įgyto imunodeficito sindromo (AIDS), organų persodinimo ar priešvėžinio chemoterapinio gydymo yra susilpnėjusi.

Cymevene vartojamas citomegaloviruso sukeltų ligų profilaktikai pacientams, kuriems po organų persodinimo skiriami imuninę sistemą slopinantys vaistai.

Kaip šis vaistas veikia?

Citomegalovirusas (CMV) gali pažeisti bet kurią kūno dalį, tarp jų ir akių tinklainę. Tai sukelia tinklainės uždegimą (CMV retinitą) ir yra regėjimo sutrikimo priežastis.

Gancikloviras yra priešvirusinis vaistas, kuris trukdo CMV daugintis ir pažeisti sveikas ląsteles. Tai gali apsaugoti pacientus, kurių susilpnėjusi imuninė sistema, nuo CMV sukeltos ligos arba sulėtinti retinito vystymąsi.

Cymevene. Vartojimas

Cymevene visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Gydytojas užtikrins, kad vaistas prieš vartojimą yra teisingai ištirpintas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaisto tirpalą infuzijoms per kateterį į veną paprastai sulašina gydytojas arba slaugytoja. Dažniausiai tai užtrunka ne trumpiau kaip vieną valandą.

Citomegaloviruso infekcijų profilaktikai ir gydymui suaugusiesiems skiriama pradinė dozė dažniausiai būna 5 miligramai kiekvienam jūsų svorio kilogramui (5mg/kg). Dozė gali būti sulašinama kas 12 valandų. Iš viso 7 - 14 dieną, vartojant vaisto citomegaloviruso infekcijų profilaktikai, 14-21 dieną - citomegaloviruso infekcijų gydymui.

Paskui tokia pati dozė (5 mg/kg) gali būti lašinama kartą per dieną kasdien. Dar kitaip, 6 miligramai kiekvienam jūsų svorio kilogramui (6 mg/kg) gali būti lašinami kartą per dieną, 5 dienas per kiekvieną savaitę.

Jei Jūsų inkstų funkcija yra susilpnėjusi, gydytojas gali paskirti kitokią dozę.

Kol kas sukaupta tik ribota klinikinė patirtis gydant ne vyresnius kaip 12 metų pacientus. Dėl galimo ilgalaikio kancerogeninio poveikio ir toksiškumo dauginimosi organams, Cymevene vaikams vartoti reikia ypač atsargiai. Gydymo nauda turėtų būti didesnė nei galima rizika.

Jums nuolat turi būti atliekami kraujo tyrimai, siekiant įvertinti gydymo eigą.

Pavartojus per didelę Cymevene dozę

Perdozavus vaisto – tai mažai tikėtina, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba į artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Cymevene

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Cymevene

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *