Cytarabine Accord

0
+0 -0

Gamintojas: Accord Healthcare Limited
Veiklioji medžiaga: Citarabinas
Stiprumas: 100mg/ml

Cytarabine Accord vartojamas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gydymui. Preparato veiklioji medžiaga yra citarabinas.

Citarabinas priklauso vaistų, vadinamų citotoksiniais, grupei. Šie vaistai vartojami ūminių leukemijų (kraujo vėžio, kurio metu organizme susidaro per daug baltųjų kraujo kūnelių) gydymui. Citarabinas trukdo augti vėžinėms ląstelėms, ir galiausiai jos žūva.

Taip pat citarabinas vartojamas leukemijos remisijai sukelti ir išsaugoti.

Remisijai sukelti taikomas intensyvus gydymas, dėl kurio leukemija priverčiama atsitraukti. Jeigu vaistas veiksmingas, kraujo ląstelių pusiausvyra sunormalėja ir Jūsų sveikata pagerėja. Laikotarpis, kai sveikata sąlyginai pagerėja, yra vadinamas remisija.

Palaikomasis gydymas yra švelnesnis, jo tikslas išsaugoti remisija kiek įmanoma ilgiau. Leukemijai kontroliuoti ir neleisti jai pakartotinai paūmėti vartojamos ganėtinai mažos citarabino dozės.

Cytarabine Accord. Vartojimas

Vartojimo metodas ir būdai

Ligoninėje, atidžiai prižiūrint specialistui, Jums bus paskirta citarabino infuzija („lašinė“) arba injekcija į veną. Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, nuspręs, kokią dozę Jums paskirti ir kiek dienų ją reiks vartoti.

Dozavimas

Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, nuspręs, ar jūs vartosite gydymą remisijai sukelti, ar palaikomąjį gydymą, ir koks Jūsų kūno paviršiaus plotas. Jūsų svoris ir ūgis bus panaudotas kūno paviršiaus plotui apskaičiuoti.

Gydymo metu Jums teks reguliariai tirtis, taip pat ir kraują. Gydytojas Jums pasakys, kaip dažnai tai reiks daryti. Jums reguliariai reikės tirtis:

  • kraują, siekiant išsiaiškinti, ar nepasireiškė reikalaujantis gydymo kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas. 
  • kepenis (vėl atliekant kraujo tyrimą), siekiant išsiaiškinti, ar citarabinas nedaro žalingo poveikio jų funkcijai. 
  • inkstus (vėl atliekant kraujo tyrimą), siekiant išsiaiškinti, ar citarabinas nedaro žalingo poveikio jų funkcijai. 
  • šlapimo rūgšties kiekį kraujyje, nes citarabinas gali padidinti šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Jeigu šlapimo rūgšties kiekis yra per didelis, gali būti paskirtas dar vienas vaistas. 


Pavartojus per didelę Cytarabine Accord dozę

Vartojant dideles dozes gali pasunkėti šalutinis poveikis, pavyzdžiui, burnos opos arba sumažėja baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių (jos padeda kraujui krešėti) kiekis kraujyje. Jeigu taip atsitiktų, Jums gali prireikti antibiotikų ir kraujo perpylimo. Burnos opos reikėtų gydyti, joms gyjant jausite mažesnį diskomfortą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *