Cytarabine Kabi

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Oncology Plc.
Veiklioji medžiaga: Citarabinas
Stiprumas: 100mg/ml

Cytarabine Kabi vartojamas tiek suaugusiems žmonėms, tiek vaikams gydyti. Preparato veiklioji medžiaga yra citarabinas.

Citarabinas priklauso vaistų, vadinamų citotoksiniais, grupei. Šie vaistai vartojami ūminėms leukemijoms (kraujo vėžio, kurio metu organizme susidaro per daug baltųjų kraujo kūnelių) gydyti. Citarabinas trukdo augti vėžinėms ląstelėms, ir galiausiai jos žūva.

Remisijai sukelti taikomas intensyvus gydymas, dėl kurio leukemija priverčiama atsitraukti. Jeigu vaistas veiksmingas, kraujo ląstelių skaičiaus pusiausvyra sunormalėja ir Jūsų sveikata pagerėja. Laikotarpis, kai sveikata sąlyginai pagerėja, yra vadinamas remisija.

Palaikomasis gydymas yra švelnesnis, jo tikslas išsaugoti remisiją kiek įmanoma ilgiau. Leukemijai kontroliuoti ir neleisti jai pakartotinai paūmėti vartojamos ganėtinai mažos citarabino dozės.

Cytarabine Kabi. Vartojimas

Vartojimo metodas ir būdai

Ligoninėje, atidžiai prižiūrint specialistui, Jums bus paskirta citarabino infuzija („lašinė“) arba injekcija į veną. Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, nuspręs, kokią dozę Jums paskirti ir kiek dienų ją reiks vartoti.

Dozavimas

Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, nuspręs, ar jūs vartosite vaisto remisijai sukelti, ar Jums bus taikomas palaikomasis gydymas, ir nustatys, koks Jūsų kūno paviršiaus plotas. Jūsų svoris ir ūgis bus panaudoti kūno paviršiaus plotui apskaičiuoti.

Gydymo metu Jums teks reguliariai daryti tyrimus, įskaitant ir kraujo. Gydytojas Jums pasakys, kaip dažnai tai reikės daryti. Jums reguliariai reikės tirtis:

• kraują, siekiant išsiaiškinti, ar nepasireiškė kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kurį reikia gydyti;
• kepenis (vėl tiriant kraują), norint nustatyti, ar citarabinas nedaro žalingo poveikio jų funkcijai;
• inkstus (vėl tiriant kraują), siekiant išsiaiškinti, ar citarabinas nedaro žalingo poveikio jų funkcijai;
• šlapimo rūgšties kiekį kraujyje, nes citarabinas gali padidinti šlapimo rūgšties kiekį kraujyje; jeigu šlapimo rūgšties kiekis yra per didelis, gali būti paskirtas dar vienas vaistas;

jei Jums atliekama dializė, gydytojas gali keisti vaisto vartojimo laiką, kadangi dializė gali mažinti medikamento efektyvumą.

Pavartojus per didelę Cytarabine Kabi dozę

Vartojant dideles dozes gali pasunkėti šalutinis poveikis, pavyzdžiui, atsiranda burnos opų arba sumažėja baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių (pastarosios padeda kraujui krešėti) kiekis kraujyje. Jeigu taip atsitiktų, Jums gali prireikti antibiotikų ir kraujo perpylimo. Burnos opas galima gydyti, joms gyjant jausite mažesnį diskomfortą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *