Dalnessa (4)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: tert-butilamino perindoprilis, Amlodipinas

Dalnessa skiriamas padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) ir (arba) stabiliajai krūtinės anginai (būklė, kuriai esant, sutrinka arba nutrūksta širdies aprūpinimas krauju) gydyti.

Pacientams, kurie vartojo atskiras perindoprilio ir amlodipino tabletes, vietoj jų galima vartoti vieną Dalnessa tabletę, kurios sudėtyje yra abi veikliosios medžiagos.

Dalnessa yra sudėtinis vaistas, kuriame yra dvi veikliosios medžiagos: perindoprilis ir amlodipinas. Perindoprilis yra AKF (angiotenzino konvertuojančio fermento) inhibitorius. Amlodipinas yra kalcio antagonistas (priklauso vaistų, vadinamų dihidropiridinais, grupei). Kartu šie vaistai plečia ir atpalaiduoja kraujagysles, dėl to sumažėja kraujospūdis. Kraujas lengviau teka organizmu ir todėl sumažėja širdies darbas.

Dalnessa (4). Vartojimas

Dalnessa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nurykite tabletė užsigerdami stikline vandens, geriausia kiekvieną dieną tuo pačiu laiku ryte prieš valgį. Gydytojas nustatys, kokios dozės Jums reikia. Paprastai tai yra viena tabletė per parą. Dalnessa paprastai skiriamas tiems pacientams, kurie jau vartojo atskiras perindoprilio ir amlodipino tabletes.

Pavartojus per didelę Dalnessa dozę

Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, kreipkitės į greitąją pagalbą arba savo gydytoją. Labiausiai tikėtina, kad perdozavimo atveju pasireikš tokie simptomai: kraujospūdžio sumažėjimas, dėl kurio gali svaigti galva ir galima nualpti. Jeigu taip atsitinka, gali padėti, jeigu atsigulsite aukštyn pakeltomis kojomis.

Pamiršus pavartoti Dalnessa

Vaistą svarbu vartoti kiekvieną dieną, nes reguliarus gydymas geriau veikia. Vis dėlto, jeigu pamiršote išgerti Dalnessa dozę, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Dalnessa

Gydymas Dalnessa paprastai trunka visą likusį gyvenimą, todėl prieš nutraukdami tablečių vartojimą, turite pasitarti su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *