DESIRETT

0
+0 -0

Gamintojas: Laboratorios León Farma, S.A.
Veiklioji medžiaga: Dezogestrelis
Stiprumas: 75µg
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

DESIRETT vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.

DESIRETT sudėtyje yra nedaug vienos rūšies moteriškojo lytinio hormono, progestogeno dezogestrelio. Todėl DESIRETT yra vadinama tik progestogeno turinčia tablete (PTT), arba mini piliule.

Skirtingai nuo sudėtinių kontraceptinių tablečių, PTT arba mini piliulės sudėtyje nėra moteriškojo hormono estrogeno.

Dauguma PTT arba mini piliulių veikia, pirmiausia saugodamos nuo spermijų patekimo į gimdą, bet ne visada slopina kiaušinėlio brendimą (ką pirmiausiai veikia sudėtinės tabletės). DESIRETT skiriasi nuo kitų mini piliulių tuo, kad jame yra pakankamai hormonų, kad būtų slopinamas ir kiaušinėlio brendimas. Todėl DESIRETT yra labai veiksmingas kontraceptikas. Skirtingai nuo sudėtinių kontraceptinių tablečių, DESIRETT gali vartoti moterys, netoleruojančios estrogenų arba žindančios kūdikį.

DESIRETT vartojimo trūkumas yra tas, kad gali nereguliariai kraujuoti iš makšties arba gali iš viso nekraujuoti.

DESIRETT. Vartojimas

Kada ir kaip vartoti DESIRETT

DESIRETT pakuotėje yra 28 tabletės. Ant lizdinės plokštelės yra išspausdintos savaitės dienos ir rodyklės, rodančios, kokia seka vartoti tabletes. Viena tabletė atitinka vieną dieną.

Kiekvienąkart, pradėdama naują DESIRETT pakuotę, išimkite tabletę iš viršutinės eilės. Neišimkite bet kurios tabletės. Pavyzdžiui, pradėdama tabletes gerti trečiadienį, privalote imti tabletę iš viršutinės eilės, kurios kitoje pusėje pažymėta T. Vartokite po vieną tabletę per parą tol, kol pakuotė ištuštės. Tabletes iš pakuotės imkite rodyklės kryptimi. Pažiūrėjusi į kitą pakuotės pusę, kasdien galėsite lengvai įsitikinti, ar suvartojote tos dienos tabletę.

Tabletę vartokite kasdien, maždaug tuo pačiu laiku. Nurykite tabletę visą, užsigerdama vandeniu. Nors Jums vartojant DESIRETT gali kiek kraujuoti iš makšties, būtinai toliau gerkite tabletes įprasta tvarka. Pabaigusi DESIRETT pakuotę, kitą dieną turite imti naują pakuotę, t.y. nedaryti pertraukos ir nelaukti kraujavimo.

Kaip pradėti vartoti pirmosios DESIRETT pakuotės tabletes

Jeigu pastarąjį mėnesį nevartojote hormoninių kontraceptikų

Palaukite, kol prasidės mėnesinės. Pirmąją DESIRETT tabletę išgerkite pirmąją mėnesinių ciklo, t.y. kraujavimo, dieną. Papildomos kontracepcijos nereikia.

Šį vaistą galima pradėti gerti ir 2–5-ąją kraujavimo dieną, tačiau tada pirmojo ciklo pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia vartoti papildomą kontracepcijos būdą (barjerinį).

Pradedant vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptinių tablečių, makšties žiedo, transderminio pleistro.

DESIRETT galite pradėti gerti iš karto po suvartotų visų ankstesniojo kontraceptiko pakuotės tablečių, ištraukus makšties žiedą ar nuėmus transderminį pleistrą (t.y. be pertraukos tarp tablečių, žiedų ar pleistrų). Jeigu anksčiau vartoto preparato pakuotėje yra ir neveikliųjų tablečių, DESIRETT galite pradėti gerti po suvartotos paskutiniosios veikliosios tabletės (jeigu nežinote, kurios tabletės yra neveikliosios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Jei laikysitės šių nurodymų, nereikės papildomų kontracepcijos būdų.

Taip pat Jūs galite pradėti vėliausiai kitą parą po įprastos pertraukos be tablečių, be pleistro arba po suvartotų ankstesnio sudėtinio hormoninio geriamojo kontraceptiko placebo tablečių, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 tablečių vartojimo paras patariama papildomai naudoti barjerines kontracepcijos priemones.

Pradedant vartoti vietoj kitų tik progestogeno turinčių tablečių (mini piliulių)

Mini piliules galite nustoti vartoti bet kurią dieną, o kitą dieną tuo pat laiku pradėti gerti DESIRETT. Papildomos kontracepcijos nereikia.

Pradedant vartoti vietoj švirkščiamųjų, implantuojamųjų kontraceptikų arba progestogeną atpalaiduojančios gimdos spiralės

DESIRETT pradėkite gerti tada, kai reikia švirkšti kitą kontraceptiko dozę, arba implanto arba gimdos spiralės išėmimo dieną. Papildomos kontracepcijos nereikia.

Po gimdymo

DESIRETT galite pradėti gerti po gimdymo praėjus 21-28 dienoms. Jeigu tabletes pradedate gerti vėliau, pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia vartoti papildomą kontracepcijos būdą (barjerinį). Jei jau turėjote lytinių santykių, prieš pradėdama vartoti DESIRETT įsitikinkite, ar nesate pastojusi.

Daugiau informacijos žindyvėms rasite skyriuje 2 „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“. Pasitarkite su savo gydytoju.

Po persileidimo arba nėštumo nutraukimo

Pasitarkite su savo gydytoju.

Pamiršus pavartoti DESIRETT

Jeigu praėjo mažiau kaip 12 valandų, DESIRETT tabletė dar veikia. Išgerkite užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitas tabletes vartokite įprastai.

Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, DESIRETT tabletė gali veikti silpniau. Kuo daugiau

tablečių iš eilės neišgėrėte, tuo silpnesnis bus kontraceptinis poveikis. Išgerkite paskutinę užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitas tabletes vartokite įprastai. Kitas 7 vaisto vartojimo dienas prireiks papildomos kontracepcijos (barjerinės kontracepcijos). Pastojimo galimybė ypač padidėja, jei pamiršote išgerti vieną ar daugiau pirmųjų pakuotės tablečių ir lytiškai santykiavote savaitę iki praleistųjų tablečių. Pasitarkite su savo gydytoju.

Jeigu yra virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vemiate ar viduriuojate)

Tokiu atveju elkitės taip, kaip pamiršus išgerti tabletę, kaip nurodyta skyriuje aukščiau. Jeigu vemiate ar vartojate aktyvintą anglį per 3-4 val. po DESIRETT pavartojimo arba viduriuojate, į organizmą gali patekti nepakankamai veikliosios tabletės medžiagos.

Pavartojus per didelę DESIRETT dozę

Išgėrus iš karto per daug DESIRETT tablečių, pavojingų komplikacijų nestebėta. Gali būti, kad tokiu atveju prasidės pykinimas, vėmimas, nestiprus kraujavimas iš makšties. Jeigu pastebėjote, kad Jūsų vaikas suvartojo kelias tabletes, kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

Nustojus vartoti DESIRETT

DESIRETT galite nustoti vartoti bet kada. Kai tablečių nebegersite, nebūsite apsaugota nuo nėštumo.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *