Dextran 40 Fresenius

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Polska Sp.z o.o
Veiklioji medžiaga: Dekstranas 40
Stiprumas: 100g/1000ml
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Dextran 40 Fresenius yra gliukozės makromolekulinio polimero dekstrano 40, kurio molekulinė masė yra apie 40000, tirpalas, vartojamas plazmos tūriui papildyti. Infuzavus preparato į veną, greitai padidėja koloidinis ir osmosinis kraujo spaudimas. Dekstranas prisijungia vandenį ir padidina plazmos tūrį (prie 1 g preparato prisijungia 20 ml vandens). Preparato poveikio trukmės pakanka, kad ligonio, kurį ištiko sunkus šokas, būklė pagerėtų. Medikamentas mažina kraujo klampumą, apsaugo nuo trombocitų agregacijos, o įvykus šokui gerina mikrocirkuliaciją. Dekstranas negali prijungti ir pernešti deguonies, todėl jo vartoti kaip visiško kraujo pakaitalo negalima.

Dextran 40 Fresenius vartojamas kaip papildoma priemonė gydant įvairių rūšių šoką, įskaitant hipovoleminį, kurį sukėlė nudegimas, kraujavimas, operacija arba trauma.

Dextran 40 Fresenius. Vartojimas

Preparatas infuzuojamas į veną, infuzijų įranga. Infuzijos greitis ir tirpalo kiekis yra koreguojami gydytojo, atsižvelgiant į indikacijas, jūsų būklę (kraujo spaudimą, pulso dažnį, hematokrito rodmenis), amžių ir kūno svorį.

Dėl galimos anafilaktoidinės reakcijos pirmuosius 10 – 20 ml reikia infuzuoti iš lėto ir pacientą atidžiai stebint.

Didžiausia paros dozė yra 1,5 g dekstrano/kg kūno svorio (atitinkmai 15 ml/ kg kūno svorio). Tai atitinka maždaug 2x500 ml Dextran 40 Fresenius 10 % infuzinio tirpalo 70 kg svorio pacientui. Paprastai per parą turėtų būti infuzuojama ne daugiau kaip 500 ml tirpalo.Infuzijos greitis priklauso nuo paciento širdies ir kraujotakos būklės. Kaip taisyklė, per valandą infuzuojama ne daugiau kaip 0,2 g dekstrano kg kūno svorio (atitinkamai 2 ml/kg kūno svorio/per valandą).

Sunkaus nudegimo atveju taikoma įprasta dozavimo schema.Vaikams ir paaugliams

Neišnešiotiems kūdikiams ir vaikams vartoti draudžiama.

Ar vaikai šį vaistinį preparatą toleruoja, duomenų nepakanka. Kol bus paskelbta naujų duomenų, vaisto įprastai skirti šiems pacientams nerekomenduojama.Vartojimas senyviems pacientams

Skiriant vaisto senyviems pacientams reikia atsižvelgti į fiziologines su amžiumi susijusias aplinkybes.Ką daryti pavartojus per didelę Dextran 40 Fresenius dozę

Dekstrano perdozavus, gali atsirasti kraujo tūrio perteklius, padidėti pabrinkimas, atsirasti plaučių edema, pailgėti kraujo krešėjimo laikas ir sutrikti elektrolitų pusiausvyra.

Jei parenteriniu būdu infuzuojamo dekstrano perdozuojama, gydytojas turi sekti jūsų būklę ir pradėti tinkamą gydymą

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *