Diacarb

+1
+1 -0

Gamintojas: Pharmaceutical Works POLPHARMA S.A.
Veiklioji medžiaga: Acetazolamidas
Stiprumas: 250mg
Grupė: Jutimo organams, Receptiniai

Acetazolamidas yra silpnas karboanhidrazės inhibitorių grupės diuretikas. Slopinant karboanhidrazę proksimaliniuose inkstų kanalėliuose mažėja vandenilio ir rūgščiojo karbonato jonų, nevyksta natrio kaita į vandenilį, todėl padidėja natrio ir vandens šalinimas su šlapimu. Acetazolamidas taip pat slopina rūgščiųjų karbonatų reabsorbciją; todėl jų daugiau šalinama su šlapimu, o organizme prasideda acidozė. Be to, su šlapimu daugiau pasišalina kalio, fosfatų, magnio ir kalcio.

Dėl poveikio ne tik inkstams, acetazolamidas vartojamas glaukomai gydyti. Vaistas mažina skysčio susidarymą akies obuolio viduje, todėl sumažina akispūdį.

Medikamentas greitai rezorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vaisto, didžiausia koncentracija kraujyje atsiranda per 1 – 3 valandas. Diurezinis vaisto poveikis trunka 8 – 12 val. Vaistas šalinamas per inkstus nepakitusia forma.

Diacarb vartojamas glaukomos gydymui.

Diacarb. Vartojimas

Diacarb visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms

Vaisto vartoti nuo 250 iki 1000 mg lygiomis dalimis per 2-4 kartus.

Senyviems žmonėms

Kokią įtaką daro amžius acetazolamido poveikiui senų žmonių organizme, duomenų nėra. Vis dėlto labiau tikėtina, kad senyvi pacientai turės su amžiumi susijusį inkstų funkcijos sutrikimą, taigi pacientams, vartojantiems šių vaistų, būtina imtis atsargumo priemonių.

Pavartojus per didelę Diacarb dozę

Vaisto perdozavus reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad jis galėtų skirti reikiamą gydymą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *