Diamilla

0
+0 -0

Gamintojas: Laboratorios León Farma, S.A.
Veiklioji medžiaga: Dezogestrelis
Stiprumas: 75µg

Diamilla sudėtyje yra mažas kiekis vienos rūšies lytinių moterų hormonų ( progestogeno dezogestrelio.

Diamilla vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.

Hormoninių kontraceptikų yra dvi svarbiausios rūšys:

– sudėtinės tabletės (ST), kurių sudėtyje yra dviejų rūšių lytinių moterų hormonų ( estrogenų ir progestogenų;
– tik progestogenų tabletės (TPT arba mini tabletės ), kurių sudėtyje estrogenų nėra.

Diamilla yra tik progestogeno turinčios tabletės (TPT) arba mini tabletės.

Daugumas TPT (mini tablečių) veikia visų pirmą neleisdamos spermos ląstelėms pateikti į gimdą, tačiau jos ne visada užkerta kelią kiaušialąstei subręsti, o tai yra svarbiausias sudėtinių tablečių veikimo būdas.

Diamilla skiriasi nuo kitų mini tablečių, kadangi jo tabletėse esanti dozė dažniausiai užkerta kelią kiaušialąstei subręsti. Dėl to Diamilla yra labai veiksmingas kontraceptikas.

Priešingai sudėtinėms tabletėms, Diamilla galima vartoti moterims, kurios netoleruoja estrogenų arba krūtimi maitina kūdikį.

Nepatogu yra tik tai, kad Diamilla vartojimo metu kraujavimo iš makšties intervalai gali būti nereguliarūs. Kita vertus, Jūs apskritai galite nekraujuoti.

Diamilla. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Diamilla pakuotėje yra 28 tabletės.

Kiekvieną dieną tabletę gerkite maždaug tokiu pačiu laiku. Nurykite visą tabletę, užgerdami vandeniu.

Ant lizdinės plokštelės yra atspausdintos savaitės dienos ir rodyklės, rodančios, kokia kryptimi tabletes imti. Kiekviena diena atitinka vieną tabletę.

Pradėdama vartoti naują Diamilla pakuotę, kiekvieną kartą tabletę imkite iš viršutinės eilutės. Nuo bet kokios tabletės vartoti nepradėkite. Pavyzdžiui, jeigu pradedate vartoti trečiadienį, turite iš viršutinės eilutės imti tą tabletę, kuri pažymėta“Treč“ (trečiadienis).

Vartokite po vieną tabletę per dieną tol, kol pakuotė ištuštės, visada laikydamasi rodyklių nurodytos krypties. Pažiūrėjusi į tablečių pakuotę galėsite lengvai patikrinti, ar konkrečią dieną tabletę išgėrėte.

Vartodama Diamilla, galite šiek tiek kraujuoti, tačiau tablečių vartojimą turite tęsti normalia tvarka.

Pakuotei ištuštėjus, naują Diamilla pakuotę turite pradėti vartoti kitą dieną, t. y. nedarydama pertraukos ir nelaukdama kraujavimo.

3.2 Pradedant vartoti pirmą Diamilla pakuotę

Jeigu hormoninių kontraceptikų dabartiniu metu (arba paskutinį mėnesį) nevartojate

Palaukite, kol prasidės mėnesinės. Pirmą mėnesinių dieną gerkite pirmą Diamilla tabletę.

Papildomos kontracepcijos priemones nereikalingos.

Jeigu pirmą tabletę geriate 2–5 mėnesinių dieną, tai pirmas 7 paras po tabletės pavartojimo naudokitės ir papildomu barjeriniu kontracepcijos metodu.

Jeigu pradedate vartoti vietoj sudėtinių tablečių (ST), makšties žiedo ar transderminio pleistro

Jeigu tarp tablečių, makšties žiedo ar transderminio pleistro vartojimo darote pertrauką:

- vėliausiai Diamilla galite pradėti vartoti kitą dieną po pertraukos tarp tablečių, makšties žiedo ar transderminio pleistro vartojimo arba po pirmesnio kontraceptiko placebo tablečių vartojimo intervalo;
- jeigu šių nurodymų laikotės, pirmas 7 tablečių vartojimo paras turite naudotis ir papildomu barjeriniu kontracepcijos metodu.

Jeigu tarp tablečių, makšties žiedo ar transderminio pleistro vartojimo nedarote pertraukos:

- Diamilla pradėkite vartoti kitą dieną po paskutinės pirmesnės pakuotės tabletės pavartojimo arba tą dieną, kurią pašalinamas Jūsų makšties žiedas ar transderinis pleistras (tai reiškia, nedarydama pertraukos po tablečių, makšties žiedo ar transderminio pleistro vartojimo);
- jeigu Jūsų pirmesnėje pakuotėje yra ir neveiklių tablečių, Diamilla galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės aktyvios tabletės pavartojimo (jeigu nesate tikra, klauskite gydytojo arba vaistininko);
- jeigu šių nurodymų laikotės, papildomos kontracepcijos priemonės nereikalingos.

Jeigu pradedate vartoti vietoj kitų tablečių, kurių sudėtyje yra tik progestogenų (mini tabletės)

Vietoj kitų mini tablečių Diamilla galite pradėti vartoti bet kurią dieną. Papildomos kontracepcijos priemonės nereikalingos.

Jeigu pradedate vartoti vietoj injekcinio tirpalo, implantanto ar hormonų atpalaiduojančios vartojimo į gimdos ertmę sistemos

Diamilla pradėkite vartoti atėjus kitos injekcijos laikui arba tą dieną, kurią pašalinamas implantantas arba vartojimo į gimdos ertmę sistema. Papildomos kontracepcijos priemonės nereikalingos.

Jeigu pradedate vartoti po gimdymo

Po gimdymo Diamilla galite pradėti vartoti 21–28 dieną. Jeigu pradedate vėliau, pirmas 7 tablečių vartojimo paras turite naudotis ir papildomu barjeriniu kontracepcijos metodu. Vis dėlto, jeigu prieš tai jau turėjote lytinių santykių, tai prieš pradėdama vartoti Diamilla, pasitikrinkite, ar nesate nėščia. Informacijos apie kūdikį krūtimi maitinančias moteris galite rasti 2 skyriaus „ Kas žinotina prieš vartojant Diamilla“ poskyryje „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“. Be to, patarimų Jums gali duoti Jūsų gydytojas.

Jeigu pradedate vartoti po persileidimo arba aborto

Jums patars Jūsų gydytojas.

Ką daryti pamiršus pavartoti Diamilla?

Jeigu pavėlavote mažiau negu 12 valandų

- Praleistą tabletę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminėte, o kitas tabletes gerkite įprastiniu laiku. Diamilla Jus vis dar saugos nuo pastojimo.

Jeigu pavėlavote daugiau negu 12 valandų

- Jeigu bet kurią tabletę išgerti pavėlavote daugiau negu 12 valandų, visiškai nuo pastojimo galite būti neapsaugota. Kuo daugiau einančių iš eilės tablečių praleidote, tuo didesnė rizika, kad galėjote pastoti.
- Praleistą tabletę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminėte, o kitą gerkite įprastiniu laiku. Tai gali reikšti, kad vieną dieną pavartosite dvi tabletes. Tai nekenksminga (jeigu pamiršote išgerti daugiau negu vieną tabletę, anksčiau praleistos tabletės Jums gerti nereikia). Savo tablečių vartojimą tęskite įprastine tvarka, tačiau kitas 7 paras turite naudotis ir papildomu kontracepcijos metodu, pvz., prezervatyvu.
- Jeigu tabletę išgerti vėluojate daugiau negu 12 valandų ir turite lytinių santykių, saugu yra naudotis skubiosios pagalbos kontracepcija; prašom kreiptis į savo gydytoją arba vaistininką patarimo.
- Jeigu praleidote vieną arba daugiau tablečių pirmą tablečių vartojimo savaitę ir savaitės laikotarpiu prieš praleisdama tabletes turėjote lytinių santykių, galite būti nėščia. Kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

Jeigu vemiate arba vartojate aktyvintosios anglies

Jeigu 3–4 valandų laikotarpiu po Diamilla tabletės pavartojimo vemiate, vartojate aktyvintosios anglies ar stipriai viduriuojate, gali absorbuotis ne visa veiklioji medžiaga. Laikykitės aukščiau esančiame skyriuje pateiktų patarimų dėl praleistų tablečių.

Ką daryti pavartojus per didelę Diamilla dozę?

Vienu kartu išgėrus per daug Diamilla tablečių, sunkaus kenksmingo poveikio atvejų nebuvo. Simptomai, kurių gali atsirasti, yra pykinimas bei vėmimas, jaunoms mergaitėms ( ir silpnas kraujavimas iš makšties. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo gydytoją.

Nustojus vartoti Diamilla

Diamilla vartojimą galite nutraukti tada, kada norite. Nuo tos dienos, kurią jo vartojimą nutraukėte, Jūs nuo nėštumo apsaugota nesate.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *