DIAPREL MR (30mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Les Laboratoires Servier Industrie
Veiklioji medžiaga: Gliklazidas
Stiprumas: 30mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

DIAPREL MR 30 mg yra vaistinis preparatas, mažinantis gliukozės koncentraciją kraujyje (sulfonilkarbamido grupės geriamasis vaistinis preparatas nuo cukrinio diabeto).

DIAPREL MR 30 mg vartojamas tam tikroms suaugusiųjų diabeto formoms (II tipo cukriniam diabetui) gydyti, kai dieta, fizinis aktyvumas ir vien tik svorio mažėjimas nedaro pakankamo poveikio, siekiant palaikyti tinkamą gliukozės koncentraciją kraujyje.

DIAPREL MR (30mg). Vartojimas

Dozavimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į gliukozės koncentraciją Jūsų kraujyje ir galbūt šlapime.

Gliklazido dozę gali tekti keisti, jei pasikeitė išoriniai veiksniai (pvz., sumažėjo svoris, pasikeitė gyvenimo būdas, patiriate stresą) arba gliukozės koncentracija kraujyje.

Rekomenduojama dozė yra nuo vienos iki keturių tablečių (daugiausia 120 mg), kurios geriamos per pusryčius. Dozė priklauso nuo atsako į gydymą.

Jei kartu su DIAPREL MR 30 mg vartojamas metforminas, alfa gliukozidazės inhibitorius, tiazolidinedionas, dipeptidil-peptidazės-4 inhibitorius, į gliukagoną panašus peptido-1 (GLP-1) receptorių agonistas arba insulinas, gydytojas nustatys Jums tinkamą kiekvieno vaistinio preparato dozę.

Jeigu pastebėjote, kad jūsų cukraus koncentracija kraujyje yra didelė, tačiau vartojate vaisto taip, kaip paskirta, jums reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Vartojimo metodas ir būdas

Vartoti per burną.

Nurykite tabletes neskaldytas. Nekramtykite jų.

Gerkite tabletę (-es) per pusryčius (geriausia kiekvieną dieną tuo pačiu metu) užsigerdami stikline vandens.

Išgėrę tabletę (-es), visada turite pavalgyti.

Pavartojus per didelę DIAPREL MR 30 mg dozę

Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią greitosios medicininės pagalbos skyrių. Perdozavimo požymiai yra tokie pat kaip ir sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) simptomai, kurie aprašyti 2 skyriuje.

Simptomus galima palengvinti nedelsiant po sotaus užkandžio arba valgio suvalgius cukraus (4–6 gabalėlius) arba išgėrus saldžių gėrimų. Jei pacientas prarado sąmonę, nedelsdami praneškite gydytojui ir iškvieskite greitąją pagalbą. Taip pat reikėtų elgtis, jei kas nors, pvz., vaikas, netyčia pavartotų vaistinio preparato.

Sąmonę praradusiems pacientams negalima duoti maisto arba gerti.

Reikia užtikrinti, kad informuotas asmuo atsitikus nelaimei visada galėtų iškviesti gydytoją.

Pamiršus pavartoti DIAPREL MR 30 mg

Kad gydymo poveikis būtų geresnis, vaistinį preparatą svarbu vartoti kiekvieną dieną,.

Tačiau, jei pamiršote išgerti DIAPREL MR 30 mg, kitą dozę vartokite įprastu metu.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti DIAPREL MR 30 mg

Kadangi gydymas nuo diabeto dažniausiai yra ilgalaikis, turėtumėte pasitarti su gydytoju prieš nutraukdami šio vaistinio preparato vartojimą. Gydymo nutraukimas gali sukelti gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimą (hiperglikemiją), kuris padidina diabeto komplikacijų išsivystymo riziką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *