Diclac (100mg)

+3
+4 -1

Gamintojas: Salutas Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Diklofenakas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Nuo skausmo, Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Jūsų medikamentas yra vadinamas Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės. Jis tiekiamas pailginto atpalaidavimo tablečių forma. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio.

Diclac priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Šios grupės vaistai mašina skausmą ir slopina uždegimą.

Diclac mažina uždegimo simptomus (pvz., patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, tačiau uždegimą ar karščiavimą sukėlusių priežasčių neveikia.

Diclac galima gydyti toliau išvardytas ligas:

Degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos: reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozuojantis spondilitas, podagros priepuolis.

Ūminės skeleto-raumenų ligos, tokios kaip periartritas (ypač peties stingulio), tendinitas, tendosinovitas, bursitas.

Skausmingos būklės po traumos, įskaitant lūžimus, raumens ar sausgyslės patempimo,panirimo, po ortopedinių, odontologinių ir kitokių nedidelių operacijų.

Jeigu kyla bet kokių klausimų apie tai, kaip Diclac veikia ar kodėl Jums paskirta šio medikamento, reikia pasiklausti gydytojo.

Diclac (100mg). Vartojimas

Būtina tiksliai laikytis gydytojo instrukcijos. Negalima viršyti rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės.

Kiek vaisto vartoti

Negalima viršyti rekomenduojamos dozės. Yra labai svarbu gerti mažiausią dozę, kurios pakanka Jūsų skausmui kontroliuoti, ir Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti tik tiek laiko, kiek būtina.

Suaugę žmonės

Gydymo pradžioje paprastai rekomenduojama vartoti 100-150 mg paros dozę, t. y. vieną  Diclac 100 mg tabletę per parą.

Didžiausia paros dozė, kurios negalima viršyti, yra 150 mg diklofenako natrio druskos.

Vaikai ir paaugliai

Vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti draudžiama.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Esant lengvam ir vidutiniam inkstų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Kepenų funkcijos sutrikimas

Esant lengvam ir vidutiniam kepenų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Senyvi žmonės

Pagyvenusius žmones, kurie vartoja Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių, reikia stebėti dėl dažnesnių pašalinių reakcijų. Silpniems ir mažo kūno svorio senyviems žmonėms reikia vartoti mažiausią efektyvią dozę.

Vartojimo metodas ir trukmė

Diclac pailginto atpalaidavimo tabletę patariama vartoti valgio metu. Preparatas nuryjamas nesukramtytas, užsigeriama pakankamu skysčio kiekiu.

Kiek laiko būtina vartoti Diclac

Vartojimo trukmę nustato gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Diclac dozę

Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikia Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių arba netyčia jų nurijote per daug, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją ar vaistininką arba vykti į ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, kadangi gali prireikti medikų pagalbos.

Pamiršus pavartoti Diclac

Pamiršus išgerti vienkartinę dozę, ją reikia suvartoti kai tik įmanoma, tačiau jei artėja kitos dozės vartojimo laikas, praleistos dozės kompensacijai kitą dozę vartoti dvigubą negalima.

Jei Jūs vartojate Diclac pailginto atpalaidavimo tabletes ilgiau nei keletą savaičių, tuomet turėtumėte reguliariai tikrintis pas savo gydytoją, norint išvengti nenumatytų neigiamų reakcijų.

Jeigu manote, kad Diclac veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *