Diclac (50mg/g)

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz d.d
Veiklioji medžiaga: Diklofenakas
Stiprumas: 50mg/g
Grupė: Nuo skausmo, Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Vaistas vartojamas iš išorės skausmui malšinti, uždegimui slopinti bei patinimui mažinti, jei yra:

  • degeneracinė sąnarių liga (kelio ar smulkesnių sąnarių artrozė); 
  • traumos sukeltas sausgyslių, raiščių, sąnarių, raumenų pažeidimas (sąnario raiščių patempimas, sumušimas, sausgyslių pertempimas, raumenų skausmas);
  • reumatinių ligų sukeltas lokalus minkštųjų audinių pažeidimas: sausgyslių ir jų makščių, tepalinio maišelio, raumenų ir jų dangalų uždegimas,.

Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją

Diclac (50mg/g). Vartojimas

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Diclac reikia vartoti taip, kaip nurodyta. Būtina tiksliai laikytis vartojimo instrukcijos.

Bendroji tikslinė populiacija

Ant pažeistos vietos reikia užtepti 2 – 3 kartus per dieną ploną Diclac 5 % gelio sluoksnį. Atsižvelgiant į gydomą skaudamos vietos dydį yra reikalingas vyšnios ar graikinio riešuto dydžio vaisto kiekis, atitinkantis 2 – 4 g gelio, kurio pakanka 400-800 cm2 plotui įtrinti.

Senyvi pacientai

Nėra duomenų, kad senyvo amžiaus pacientams reikėtų vartoti kitokias nei įprasta šio preparato dozes ar kad tokiems pacientams pasireikštų kitokių šalutinių poveikių.

Inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas

Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi, dozės mažinti nebūtina.

Vartojimas vaikams

Diclac 5 % gelio vaikams vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie vaistinio preparato dozavimą ir vartojimo indikacijas šiems pacientams nėra.

Vartojimo metodas

Vartoti iš išorės. Nuryti draudžiama!

Ant pakenktų kūno dalių reikia užtepti ploną Diclac sluoksnį ir po to jį švelniai įtrinti. Po to reikia nusiplauti rankas, nebent būtų gydomos pačios rankos.

Diclac gelio galima vartoti tik ant sveikos odos. Vaistinio preparato turi nepatekti ant atvirų žaizdų, uždegimo ar infekcijos pažeistos odos, taip pat į akis ir ant gleivinės, todėl reikia pasirūpinti, kad pacientai, ypač vaikai, neliestų rankomis Diclac įtrintų odos vietų;

Prieš apsirengiant reikia kelias minutes palaukti, kol Diclac gelis išdžius. Preparato vartoti po sandarinamuoju tvarsčiu negalima.

Vartojimo trukmė

Gydymo trukmė priklauso nuo terapinių indikacijų ir vaisto poveikio. Pacientai, kurie vaistą įsigyja be recepto, turi pasitarti su gydytoju, jei per 7 dienas būklė nepalengvėja arba simptomai pasunkėja.

Diclac geliu negalima gydyti ilgiau kaip 14 dienų

Jeigu manote, kad Diclac sukeliamas poveikis yra per stiprus ar per silpnas, pasikalbėkite su savo gydytoju ar vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę Diclac dozę?

Vietiškai vartojant Diclac 5% gelį į sisteminę kraujotaką diklofenako patenka labai mažai, todėl nepageidaujamas poveikis mažai tikėtinas.

Manoma, kad pavartotas didesnis kiekis ar visas Diclac tūbelės turinys ant didelio kūno paviršiaus ploto ar viso kūno toksinio poveikio simptomų nesukelia, bet gelį reikia pašalinti ir odą nuplauti vandeniu.

Jei vartojama daug didesnis negu rekomenduojamas gelio kiekis, gali atsirasti perdozavimo simptomų: svaigulys, galvos skausmas, sąmonės slopinimas, kvėpavimo sutrikimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, kraujavimas iš virškinimo trakto, kepenų ir inkstų veiklos sutrikimas. Be to, vaikams gali prasidėti traukuliai.

Reikia nedelsiant pranešti gydytojui, kuris, atsižvelgdamas į paciento būklę, nuspręs, kaip gydyti perdozavimą.

Jeigu Jūs netyčia nurijote Diclac

Gali atsirasti šių perdozavimo simptomų: galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas, taip pat vaikams gali prasidėti traukuliai.

Jeigu netyčia nurijote Diclac, nedelsiant praneškite savo gydytojui.

Pamiršus pavartoti Diclac

Praleidus vienkartinę dozę, po to nevartokite didesnio kiekio už paprastai rekomenduojamą preparato kiekį.

Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *