Diclac ID (150mg)

+7
+7 -0

Gamintojas: Salutas Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Diklofenakas
Stiprumas: 150mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Diclac ID priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Šios grupės vaistai malšina skausmą ir slopina uždegimą.

Diclac ID mažina uždegimo simptomus (pvz., patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, tačiau uždegimą ar karščiavimą sukėlusių priežasčių neveikia.

Diclac ID galima gydyti toliau išvardytas ligas:
– Degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos: reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozuojantis spondilitas, podagros priepuolis.
– Ūminės skeleto-raumenų ligos, tokios kaip periartritas (ypač peties stingulio), tendinitas, tendosinovitas, bursitas.
– Skausmingos būklės po traumos, įskaitant lūžimus, raumens ar sausgyslės patempimo, panirimo, po ortopedinių, odontologinių ir kitokių nedidelių operacijų.

Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot).

Diclac ID (150mg). Vartojimas

Būtina tiksliai laikytis gydytojo instrukcijos. Negalima viršyti rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės.

Kiek vaisto vartoti

Tokie vaistai, kaip Diclac ID gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.  Yra labai svarbu gerti mažiausią dozę, kurios pakanka Jūsų skausmui kontroliuoti, ir Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių vartoti tik tiek laiko, kiek būtina.

Suaugę žmonės vyresni nei 18 metų

Gydytojas tiksliai nurodys, kiek Jums gerti Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių. Pagal vaisto sukeltą organizmo reakciją gydytojas gali patarti gerti didesnę ar mažesnę dozę.

Suaugusiems žmonėms reikia gerti 1 Diclac ID 75 mg tabletę (atitinka 75 mg diklofenako natrio druskos). Per parą galima išgerti 2 Diclac ID 75 mg tabletes (atitinka 150 mg diklofenako natrio druskos), arba 1 Diclac ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletę (atitinka 150 mg diklofenako natrio druskos). Rekomenduojama 150 mg dozė atitinka didžiausią paros dozę, kurios reikia neviršyti.

Vaikai ir paaugliai

Vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti draudžiama.

Senyvi žmonės

 

Pagyvenusius žmones, kurie vartoja Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių, reikia stebėti dėl dažnesnių pašalinių reakcijų. Silpniems ir mažo kūno svorio senyviems žmonėms reikia vartoti mažiausią efektyvią dozę.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Esant lengvam ir vidutiniam inkstų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Kepenų funkcijos sutrikimas

Esant lengvam ir vidutiniam kepenų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Vartojimo metodas ir trukmė

Diclac ID patariama vartoti valgio metu. Preparatas nuryjamas nesukramtytas, užsigeriama pakankamu skysčio kiekiu.

Pastaba

Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Vadinasi, poveikis pasireiškia greitai ir trunka ilgai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot).

Kiek laiko būtina vartoti Diclac ID.

Vartojimo trukmę nustato gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Diclac ID dozę?

Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikia Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių arba netyčia jų nurijote per daug, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją ar vaistininką arba vykti į ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, kadangi gali prireikti medikų pagalbos.

Pamiršus pavartoti Diclac ID

Pamiršus išgerti vienkartinę dozę, ją reikia suvartoti kai tik įmanoma, tačiau jei artėja kitos dozės vartojimo laikas, praleistos dozės kompensacijai kitą dozę vartoti dvigubą negalima.

Jei Jūs vartojate Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tabletes ilgiau nei keletą savaičių, tuomet turėtumėte reguliariai tikrintis pas savo gydytoją, norint išvengti nenumatytų neigiamų reakcijų.

Jeigu manote, kad Diclac ID veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *