Diclomelan (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: G. L. Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Diklofenakas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Jūsų vaistas vadinasi Diclomelan ir yra tiekiamas žvakutėmis. Kiekvienoje žvakutėje yra 100 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos.

Diclomelan priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri vartojama skausmui malšinti ir uždegimui slopinti.

Diclomelan lengvina uždegimo simptomus, pvz., patinimą ir skausmą, mažina karščiavimą. Uždegimo arba karščiavimo priežasties vaistas nepanaikina.

Diclomelan gali būti skiriamas šiais atvejais:

  • Simptominis uždegiminių ir degeneracinių sąnarių ligų, pvz.: sąnarių uždegimo, sąnario nejudrumą sukeliančio stuburo slankstelių uždegimo gydymas;
  • Simptominis podagros priepuolio gydymas;
  • Simptominis minkštųjų audinių ligų, pvz.: sąnario aplinkos audinių, tepalinio maišelio, sausgyslės, tepalinės plėvės uždegimo gydymas;
  • Silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimas, pvz., po trauminio minkštųjų audinių sužalojimo, po odontologinių procedūrų, po nedidelių operacijų.

Jeigu Jūs abejojate dėl Diclomelan veikimo arba kodėl jis buvo Jums paskirtas, klauskite gydytojo.

Diclomelan (100mg). Vartojimas

Diclomelan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, dozės ir gydymo trukmės keisti negalima. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kada ir kaip vartoti Diclomelan

Geriausia vartoti žvakutes pasituštinus.

Diclomelan žvakutės yra įvyniotos į foliją, iš kurios prieš vartojimą jas reikia išimti ir sudrėkinti šaltu vandeniu. Atsigulus ant šono, žvakutė pirštu įstumiama giliai į tiesiąją žarną. Jeigu žvakutė per minkšta ir todėl įstumti neįmanoma, prieš išimant iš folijos kelias minutes ją reikia palaikyti šaldytuve arba po šalto vandens srove. Žvakučių laužyti negalima, kadangi veiklioji medžiaga gali pasiskirstyti nevienodai.

Pro burną žvakučių vartoti negalima.

Kokią dozę vartoti

Paskirtos dozės viršyti negalima. Svarbu vartoti mažiausią dozę, kuri kontroliuoja Jūsų skausmą ir nevartoti Diclomelan žvakučių ilgiau negu reikia.

Gydytojas pasakys Jums kiek Diclomelan žvakučių vartoti. Priklausomai nuo to, kaip Jūs reaguosite į gydymą, gydytojas gali padidinti arba sumažinti dozę.

Senyviems pacientams gydytojo sprendimu dozė gali būti sumažinta.

Suaugusieji

Diclomelan 100 mg žvakutės vartojamos tik kartą per parą.

100 mg paros dozės viršyti negalima.

Vaikai ir paaugliai

Vaikams ir paaugliams iki 15 metų amžiaus vaisto vartoti draudžiama.

Diclomelan ir senyvi pacientai

Senyvi pacientai, taip pat per mažo kūno svorio pacientai, į Diclomelan poveikį gali labiau reaguoti nei kiti suaugę žmonės. Todėl, jie turi tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią dozę, kuri palengvina simptomus. Labai svarbu, kad atsiradus šalutiniam poveikiui senyvas pacientas apie tai nedelsdamas pasakytų gydytojui.

Pavartojus per didelę Diclomelan dozę

Pavartojus atsitiktinai Diclomelan žvakučių daugiau negu skirta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką arba vykti į greitosios pagalbos skyrių. Jums gali prireikti medicinos pagalbos.

Pamiršus pavartoti Diclomelan

Jei pamiršote pavartoti vaisto, padarykite tai, kai tik prisiminėte. Jei artėja laikas vartoti sekančią dozę, pamirštosios vartoti nereikia. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Kaip ilgai vartoti Diclomelan

Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų.

Jeigu manote, kad Diclomelan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *