DicloRapid

0
+0 -0

Gamintojas: Temmler Werke GmbH
Veiklioji medžiaga: Diklofenakas
Stiprumas: 75mg
Grupė: Receptiniai, Raumenų ir skeleto sistemai

Tai priešuždegiminis ir priešreumatinis vaistas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU).

Indikacijos

Simptominis skausmo ir uždegimo gydymas, kai yra:

  • sąnarių ligos: reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozinis spondilitas, ūminė podagra;
  • ūminiai raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai, pavyzdžiui, apie sąnarį esančių audinių uždegimas (periartritas), sausgyslės uždegimas (tendinitas), sausgyslės makšties uždegimas (tenosinovitas), tepalinio maišelio uždegimas (bursitas);
  • skausmingas patinimas ar uždegimas po traumų.

DicloRapid. Vartojimas

Diclorapid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo. Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams – 1‑2 Diclorapid kapsulės per parą (nuo 75 mg iki 150 mg diklofenako natrio druskos per parą). Ji išgeriama per vieną arba lygiomis dalimis per du kartus. Per vieną kartą išgerti daugiau nei vieną kapsulę negalima.

Jeigu gydoma reumatinė liga, gali prireikti vartoti Diclorapid ilgą laiką. Jeigu kapsulės vartojamos ilgai, atsižvelgus į organizmo reakciją į gydymą, paros dozė sumažinama ir, jeigu galima, vartojama 75 mg diklofenako natrio druskos dozė per parą.


Vartojimo būdas ir metodas

Diclorapid 75 mg skrandyje neirią kapsulę reikia nuryti visą, užsigeriant dideliu kieku skysčio (stikline vandens) 1 ar 2 val. prieš valgį. Kapsulę būtina išgerti nevalgius.

Vartojimo trukmė

Gydymo trukmę nustato gydytojas.

Jeigu manote, kad Diclorapid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Diclorapid dozę

Diclorapid visada vartokite taip, kaip nurodė gydytojas arba kaip nurodyta šiame lapelyje. Jeigu manote, kad skausmas malšinamas netinkamai, dozę didinti nepasitarus su gydytoju negalima.

Galimi perdozavimo simptomai yra šie: centrinės nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, galvos skausmas, galvos svaigimas, mieguistumas ar sąmonės netekimas, vaikams gali atsirasti miokloninių traukulių. Gali pasireikšti pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, kraujavimas iš virškinimo trakto, sutrikti kepenų ar inkstų funkcija. Specifinio priešnuodžio nėra.

Jeigu manote, kad perdozavote Diclorapid, pasakykite gydytojui. Atsižvelgęs į apsinuodijimo sunkumą, gydytojas nuspręs, kokių priemonių reikia.

Pamiršus pavartoti Diclorapid

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *