Dipeptiven

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Austria GmbH,
Veiklioji medžiaga: N(2)-L-alanil-L-glutaminas
Stiprumas: 200mg/ml
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Dipeptiven yra pacientų, kurių katabolizmas ir (arba) metabolizmas yra labai padidėję, mitybos dalis. Jo reikia vartoti kartu arba su parenteriniu (ne per virškinimo traktą), arba su enteriniu (per virškinimo traktą) maitinimu, arba kartu su abiejų rūšių mityba.

Dipeptiven. Vartojimas

Dipeptiven visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Infuzinį tirpalą, sumaišius su suderinamais tirpalais, gaunamas mišinių tirpalas, kurio osmoliariškumas būna maždaug 800 mosmol/l ir didesnis. Šį mišinį reikia infuzuoti į centrinę veną.

Suaugę žmonės

Dipeptiven infuzuojama kartu su parenterine, arba enterine, arba abiejų rūšių mityba. Dozavimas priklauso nuo katabolizmo sunkumo ir aminorūgščių/baltymų poreikio. Maitinant ligonį parenteriniu ar enteriniu būdu, didžiausios aminorūgščių/ baltymų paros dozės, t.y. 2 g/kg kūno svorio, viršyti negalima. Infuzuojant Dipeptiven, reikia apskaičiuoti, kiek į organizmą patenka alanino ir glutamino. Amino rūgščių, patenkančių su Dipeptiven į organizmą, kiekis turi būti ne didesnis kaip 30( bendro amino rūgščių/baltymų kiekio.

Paros dozė

Didžiausia 0,5 g N (2)- L-alanil–L–glutamino/kg kūno svorio paros dozė turi būti infuzuojama su suderintu 1,0 g aminorūgščių/baltymų tirpalu/kg kūno svorio.Tokiu būdu organizmas per parą su Dipeptiven aprūpinamas mažiausiai 1,5 g/kg kūno svorio aminorūgščių/baltymų kiekiu.

Žemiau pateikiami pavyzdžiai, rodantys, kiek į organizmą su baziniu tirpalu turi patekti Dipeptiven ir aminorūgščių parenterinio maitinimo metu ir (arba) baltymų enterinio maitinimo metu:

Jei aminorūgščių/baltymų per parą reikia 1,2 g/kg kūno svorio

Infuzuojama 0,8 g aminorūgščių/baltymų kartu su 0,4 g N(2)-L-alanil-L-glutamino /kg kūno svorio.

Jei aminorūgščių/baltymų per parą reikia 1,5 g/kg kūno svorio

Infuzuojama 1,0 g aminorūgščių/baltymų kartu su 0,5 g N(2)-L-alanil-L-glutamino /kg kūno svorio.

Jei aminorūgščių per parą reikia 2 g/kg kūno svorio

Infuzuojama 1,5 g aminorūgščių/baltymų kartu su 0,5 g N(2)-L-alanil-L-glutamino/kg kūno svorio.

Dipeptiven koncentrato infuziniam tirpalui neatskiesto infuzuoti negalima.

Bendroji pacientų mityba parenteriniu būdu

Infuzijos greitis priklauso nuo bazinio tirpalo ir turi būti ne didesnis nei 0,1 g aminorūgčių /kg kūno svorio/ val. Prieš vartojimą Dipeptiven reikia sumaišyti su suderintu baziniu aminorūgščių arba infuziniu tirpalu, kuriame yra aminorūgščių.

Bendroji pacientų mityba enteriniu būdu

Dipeptiven yra nepertraukiamai infuzuojamas per 20-24 valandų laikotarpį per parą. Jei Dipeptiven infuzuojamas į periferinę veną, jį reikia atskiesti iki ? 800 mosmol/l (t.y. į 100 ml Dipeptiven įpilti 100 ml fiziologinio tirpalo).

Pacientų mityba naudojant kartu enterinį ir parenterinį būdą

Visa paros Dipeptiven dozė turi būti suvartota kartu su parenterine mityba, pvz., prieš vartojimą Dipeptiven reikia sumaišyti su suderinamu aminorūgščių tirpalu arba infuzuoti aminorūgščių.Infuzijos greitis priklauso nuo bazinio tirpalo ir turi būti koreguojamas, atsižvelgiant atitinkamai į parenteralinės ir enterinės mitybos santykį.

Vartojimo trukmė

Ilgiau kaip 3 savaites vartoti negalima.

Ką daryti pavartojus per didelę Dipeptiven dozę

Kaip ir infuzuojant kitų tirpalų, preparato suleidus didesniu, negu rekomenduojama, greičiu, gali atsirasti šaltkrėtis, pykinimas ir vėmimas. Tokiu atveju infuziją reikia nedelsiant nutraukti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *