Divare (5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: ZENTIVA, k.s.
Veiklioji medžiaga: Donepezilas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Divare (donepezilo hidrochloridas) priklauso vaistų, vadinamų acetilcholinesterazės inhibitoriais, grupei. Donepezilo hidrochloridas smegenyse slopina su atmintimi susijusios medžiagos (acetilcholino) irimą ir taip didina jos kiekį.

Jis vartojamas demencijos simptomams gydyti ir skirtas tiems pacientams, kuriems diagnozuota lengva ar vidutinio sunkumo Alzheimerio liga. Šios ligos simptomai: progresuojantis atminties netekimas, minčių susipainiojimas ir elgesio pokyčiai.

Dėl to sergantiems Alzheimerio liga darosi vis sunkiau užsiimti įprasta kasdienine veikla.

Divare skirtas vartoti tik suaugusiems pacientams.

Divare (5mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kokią Divare dozę Jūs turite vartoti?

Divare 5 mg

Paprastai pradedama vartoti 5 mg tabletę (vieną baltą tabletę) kartą per parą, vakare prieš miegą. Po mėnesio gydytojas Jums gali paskirti 10 mg dozę (dvi baltos tabletės) per parą, vakare.

Divare 10 mg

Paprastai pradedama vartoti 5 mg tabletę (pusę geltonos tabletės) kartą per parą, vakare prieš miegą. Po mėnesio gydytojas Jums gali paskirti 10 mg dozę (vieną geltoną tabletę) per parą, vakare.

Vartojamų tablečių stiprumas gali keistis priklausomai nuo gydymo šiuo vaistu trukmės ir gydytojo rekomendacijų. Didžiausia rekomenduojama dozė yra 10 mg kiekvieną vakarą.

Be gydytojo nurodymo dozės keisti negalima.

Divare galima vartoti pacientams, kurie serga inkstų liga arba lengva ar vidutinio sunkumo kepenų liga.

Jeigu sergate inkstų ar kepenų liga, pirmiausia apie tai pasakykite gydytojui. Gydytojas gali pakoreguoti dozę pagal Jūsų poreikius. Pacientams, kurie serga sunkia kepenų liga, Divare vartoti negalima.

Šio vaisto nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams (jaunesniems nei 18 metų amžiaus).

Vaisto vartojimas

Vartoti per burną.

Divare tabletę išgerkite užsigerdami vandeniu vakare prieš eidami miegoti.

Kiek laiko reikia vartoti Divare?

Gydytojas arba vaistininkas nurodys, kiek laiko turite vartoti tabletes. Jums reikės periodiškai lankytis pas gydytoją, kad būtų galima įvertinti gydymą ir simptomus.

Nustojus vartoti Divare

Tablečių vartojimo negalima nutraukti tol, kol nenurodo gydytojas. Nustojus vartoti Divare, jo gydomasis poveikis palaipsniui sumažėja.

Ką daryti pavartojus per didelę Divare dozę?

Nevartokite didesnės dozės nei Jums paskirta.

Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikėjo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jeigu negalite su juo susisiekti, iš karto skambinkite greitajai medicinos pagalbai. Visada su savimi į ligoninę pasiimkite tablečių ir pakuotę, taip gydytojas greičiau supras ką Jūs vartojote.

Pavartojus per daug tablečių, gali atsirasti šie simptomai: pykinimas, vėmimas, seilių išsiskyrimas, prakaitavimas, lėtas širdies ritmas, žemas kraujospūdis (gali jaustis lengvas svaigulys ar galvos svaigimas atsistojus), pasunkėti kvėpavimas, galite apalpti ir prasidėti traukuliai (priepuoliai) ar konvulsijos.

Pamiršus pavartoti Divare

Jeigu pamiršote išgerti tabletę, kitą tabletę išgerkite kitą dieną įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu pamiršote gerti vaistą ilgiau kaip vieną savaitę, prieš atnaujindami vaistų vartojimą, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *