Dorzolamide/Timolol Teva

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmathen S.A.
Veiklioji medžiaga: Dorzolamidas, Timololis
Grupė: Jutimo organams, Receptiniai, Kompensuojamieji

Dorzolamide/Timolol Teva sudėtyje yra du vaistiniai preparatai: dorzolamidas ir timololis.

Dorzolamidas priklauso vaistų, vadinamų karboanhidrazės inhibitoriais, grupei, timololis – vaistų, vadinamų beta adrenoreceptorius blokuojančiomis medžiagomis, grupei. Šie vaistai skirtingu būdu mažina padidėjusį akispūdį.

Dorzolamide/Timolol Teva vartojamas padidėjusiam akispūdžiui mažinti gydant glaukomą, jeigu vartojamų beta adrenoreceptorių blokatorių akių lašų poveikis yra nepakankamas.

Dorzolamide/Timolol Teva. Vartojimas

Dorzolamide/Timolol Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Tinkamą dozę ir vartojimo trukmę nustatys jūsų gydytojas.

Įprasta dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-is) iš ryto ir vakare.

Jeigu Dorzolamide/Timolol Teva vartojate kartu su kitais akių lašais, tarp skirtingų vaistų lašinimo turi būti ne trumpesnė kaip 10 minučių pertrauka.

Nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.

Jeigu privalote nutraukti gydymą, nedelsiant susisiekite su savo gydytoju.

Neleiskite buteliuko antgaliui liesti akies ar aplink ją esančios zonos. Akių lašai gali būti užkrėsti bakterijomis, galinčiomis sukelti akių infekcinę ligą, kuri gali labai pažeisti akis, dėl to galima net apakti. Siekiant išvengti galimo buteliuko užkrėtimo, jo antgalį saugokite nuo kontakto su bet kokiu paviršiumi.

Jei manote, kad vaistinis preparatas gali būti užterštas bakterijomis arba jei jums atsirado akių infekcijos požymių, nedelsiant pasitarkite su gydytoju, ar galima toliau vartoti šiame buteliuke esančius vaistus.

Vartojimo instrukcija

Vaistus jums gali būti lengviau vartoti stebint tai veidrodyje.

1. Prieš atidarydami buteliuką pirmą kartą, įsitikinkite, ar nesugadintas ant nepradėto buteliuko kaklelio esantis pirmojo atidarymo kontrolės ženklas.

2. Atsukite buteliuko dangtelį.

3. Atloškite galvą atgal ir patraukite apatinį voką šiek tiek žemyn taip, kad tarp voko ir akies susiformuotų kišenė:

4. Apverskite buteliuką ir jį švelniai spauskite, kol vienas lašas, kaip nurodyta gydytojo, įlašės į jūsų akį. LAŠINTUVO GALIUKU NEPRISILIESKITE PRIE SAVO AKIES AR VOKO.

5. Pakartokite 3 ir 4 veiksmus su kita akimi, jeigu taip daryti nurodė Jūsų gydytojas.

6. Panaudoję buteliuką vėl uždarykite tvirtai užsukdami dangtelį.

7. Lašintuvo antgalis skirtas išankstiniam lašų dozavimui, todėl jo angos didinti negalima.

Pavartoję Dorzolamide/Timolol Teva, pirštu prispauskite akies kampą prie nosies (taip, kaip parodyta žemiau esančiame paveikslėlyje) 2 minutėms. Tai padės timololiui nepatekti į visą kūną.

Pavartojus per didelę Dorzolamide/Timolol Teva dozę

Jei įlašinote į savo akį per daug lašų arba bet kokį buteliuke esančio tirpalo kiekį nurijote, tarp įvairių požymių, jums gali atsirasti apsvaigimas, pasunkėti kvėpavimas, atsirasti galvos skausmas, galite pajusti, jog jūsų širdis plaka rečiau, gali pasireikšti pykinimas arba nuovargis. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Dorzolamide/Timolol Teva

Svarbu tiksliai vartoti vaistą kaip nurodė gydytojas. Praleidus dozę, ją reikia suvartoti kiek galima greičiau. Jeigu beveik atėjo laikas vartoti kitą dozę, praleiskite nesuvartotą dozę ir toliau vaisto vartokite taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Dorzolamide/Timolol Teva

Jeigu norite nutraukti vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju. Niekada nenutraukite vaisto vartojimo staiga, nes tai gali pabloginti ligos simptomus, ypač tuomet, kai sergate širdies vainikinių kraujagyslių ligomis arba jei yra padidėjusi skydliaukės funkcija.

Jeigu kiltų bet kokių kitų klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *