Doxorubicin Teva

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmachemi
Veiklioji medžiaga: Doksorubicinas
Stiprumas: 2mg/ml

Jūsų vaisto veiklioji medžiaga yra doksorubicino hidrochloridas. Doksorubicinas priklauso antinavikinių (priešvėžinių) vaistų, vadinamų antraciklinais, grupei. Doksorubicinas pakenkia naviko (vėžio) ląsteles ir užtikrina, kad jos daugiau negali augti.

Doksorubicinu gydoma:

 • krūties vėžys;
 • kaulų vėžys (osteosarkoma) (vaisto skiriama prieš operaciją ir po jos);
 • minkštuosiuose audiniuose nustatytas vėžys (progresavusi minkštųjų audinių sarkoma suaugusiems žmonėms);
 • plaučių vėžys (smulkialąstelinis plaučių vėžys);
 • limfinio audinio vėžys (Hodžkino [Hodgkin] limfoma ir ne Hodžkino [non-Hodgkin] limfoma);
 • tam tikros kraujo vėžio formos (ūminė limfoblastinė leukemija ar ūminė mieloidinė leukemija);
 • kaulų čiulpų vėžys (dauginė mieloma);
 • gimdos gleivinės vėžys (progresavęs ar atsinaujinęs gimdos gleivinės vėžys);
 • skydliaukės vėžys (progresavęs papilinis ar folikulinis skydliaukės vėžys, anaplastinis skydliaukės vėžys);
 • tam tikras šlapimo pūslės vėžys (lokaliai progresavusios ar išplitusios stadijos). Be to, ankstyvojo (paviršinio) šlapimo pūslės vėžio atveju šio vaisto vartojama į šlapimo pūslę šlapimo pūslės vėžio atsinaujinimui po operacijos sutrukdyti;
 • atsinaujinęs kiaušidžių vėžys;
 • tam tikras vaikų inkstų vėžys (nefroblastoma);
 • vaikų nervinio audinio navikas (progresavusi neuroblastoma). 

Doksorubicinas taip pat vartojamas deriniuose su kitais vaistais nuo vėžio.

Kadangi Doxorubicin Teva yra priešvėžinis vaistas, jums šio vaisto bus skiriama specialiame skyriuje prižiūrint gydytojui, turinčiam priešvėžinių vaistų vartojimui reikalingą kvalifikaciją. Skyriaus personalas paaiškins, kokia speciali priežiūra Jums bus reikalinga gydymo metu ir po jo. Šis pakuotės lapelis gali padėti Jums tai atsiminti.

Doxorubicin Teva. Vartojimas

Doxorubicin Teva Jums paskirs gydytojas. Tam, kad nuspręstų, kokią Doxorubicin Teva dozę skirti, prieš pradedant gydymą ir jo metu Jūsų gydytojas gali atlikti kai kuriuos tyrimus, tokius, kaip kraujo tyrimai, EKG ir kt.

Doksorubicinas gali būti vartojamas į Jūsų veną, per intraveninę infuziją ar suleidžiamas į Jūsų šlapimo pūslę.

Jūsų vaisto ruošimą ir paskyrimą turi atlikti parengtas sveikatos priežiūros specialistas ligoninėje.

Dozė priklausys nuo Jūsų amžiaus (dozė gali būti sumažinta vaikams ir senyviems ligoniams), dydžio ir Jūsų bendrosios medicininės būklės. Ji taip pat priklausys nuo bet kokio kitokio gydymo, kuris galėjo būti taikomas nuo Jūsų vėžio. Jūsų gydytojas apskaičiuos Jūsų kūno plotą, išreikštą kvadratiniais metrais (m2). Vaistas Jums bus skiriamas kas 3 savaitės 6 – 12 mėnesių.

Vartojant į šlapimo pūslę dozės kartojimo intervalas gali būti nuo svaitės iki mėnesio. Tiksli jūsų gydymo trukmė priklausys nuo Jūsų būklės.

Pacientai, kuriems yra inkstų ar kepenų problemų

Jeigu Jums yra sunkių problemų dėl Jūsų inkstų ar kepenų funkcijos, gali reikėti mažinti dozę.

Pavartojus per didelę Doxorubicin Teva dozę

Kadangi šį vaistą Jums suleidžia gydytojas, yra neįtikėtina, kad Jūs gausite per didelę dozę. Vis dėlto, jeigu nerimaujate, nedelsiant praneškite gydytojui ar slaugytojai.

Suvartojus per daug Doxorubicin Teva galimas toks poveikis: Jūsų skrandžio ir žarnų (ypač gleivinės) uždegimas, širdies problemos ir sunkus Jūsų kaulų čiulpų pakenkimas (mielosupresija). Tai gali būti lydima padidėjusios kraujavimo ir kraujosruvų rizikos bei (dėl leukopenijos) didesnės infekcijos rizikos.

Gydymas turi būti atliekamas ligoninėje: vartojama antibiotikų, perpilamas kraujas (ypač baltąsias kraujo ląsteles ir kraujo plokšteles), gydomas bet koks šalutinis poveikis. Galimas daiktas, Jūs būsite perkeltas į sterilią patalpą. Atsiradus bet kokių širdies problemų, Jus turės ištirti širdies specialistas (kardiologas).

Atsitiktinis vaisto suleidimas šalia venos (ekstravazacija) gali sukelti sunkų šalutinį poveikį, įskaitant audinių žuvimą (nekrozę) ir venos uždegimą, susijusį su krešulio susidarymu. Deginimo pojūtis infuzijos vietoje gali būti šio pakenkimo požymis, todėl nedelsiant perspėkite savo gydytoją, jeigu įtariate, jog tai įvyko.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *