Duovit

0
+0 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Vitaminas A, Cholekalciferolis, Askorbo rūgštis, Nikotinamidas, Visų racematų alfa-tokoferilio acetatas, Kalcio pantotenatas, Piridoksinas, Riboflavinas, Tiaminas, Folio rūgštis, Cianokobalaminas, Kalcis, Fosforas, Geležis, Cinkas, Varis, Manganas, Molibd
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai

Vitaminai –biologiškai labai vertingos medžiagos, dalyvaujančios reguliuojant daugelį organizme vykstančių biocheminių procesų.

B grupės vitaminai (B1, B2, B6, pantoteno rūgštis ir nikotinamidas) dalyvauja angliavandenių, riebalų ir baltymų metabolizme bei yra būtini nervų sistemos veiklai. Vitaminas A būtinas epitelinių ląstelių vystymuisi ir regos pigmento sintezei. Vitaminas D reguliuoja kalcio panaudojimą bei sudaro sąlygas tinkamai kaulų ir dantų mineralizacijai. Vitaminas C skatina geležies absorbciją ir dalyvauja daugelyje organizme vykstančių oksidacijos ir redukcijos reakcijų. Vitaminas E yra fiziologinis antioksidantas, kuris apsaugo ląstelių membranas nuo pažeidimų ir padeda išsaugoti jų funkciją.

Mineralai ir mikroelementai yra ypač svarbūs organizmui. Jie yra sudedamoji jungiamojo audinio dalis, fermentų ir hormonų aktyvatoriai bei komponentai. Kalcis ir fosforas turi didžiausios reikšmės kaulų ir dantų mineralizacijai. Kalcio jonai aktyvina daugelį fermentų, dalyvauja reguliuojant širdies raumens tonusą ir perduodant nervinius impulsus, reguliuoja ląstelių membranų laidumą. Geležis, varis kartu su B grupės vitaminais būtini eritrocitams formuotis. Magnis, manganas, cinkas ir molibdenas dalyvauja kai kuriose organizmui svarbiose reakcijose kaip sudedamosios fermentų dalys.

Vitaminų bei mineralų poveikis yra susijęs ir vienas kitą papildo. Dažnai šios medžiagos negali būti kartu, todėl Duovit tabletėse jos pateiktos atskirai: raudonose yra vitaminų, mėlynose mineralų. Duovit mėlynoje bei raudonoje tabletėse yra toks vitaminų ir mineralų kiekis, kokio pakanka visai dienai.

Duovit vartojama vitaminų ir mineralų stokos profilaktikai.

Duovit dengtų tablečių rekomenduojama vartoti suaugusiems žmonėms bei vyresniems kaip 10 metų vaikams, kurie valgo nereguliariai arba nevisavertį maistą, ypač tuo metų laikotarpiu, kai trūksta šviežių vaisių ir daržovių.

Duovit. Vartojimas

Suaugusiems žmonėms bei vyresniems kaip 10 metų vaikams kartą per parą reikia gerti vieną raudoną dengtą tabletę (joje yra vitaminų), bei vieną mėlyną dengtą tabletę (joje yra mineralų).

Tabletes reikia išgerti sveikas po pusryčių, užgeriant skysčiu.

Jeigu manote, kad Duovit veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Duovit dozę

Jei išgėrėte per daug Duovit tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Duovit tablečių vartojant rekomenduojamomis dozėmis, intoksikacijos pasireikšti neturėtų.

Ilgai vartojant labai didelę dozę, gali atsirasti vitamino A bei vitamino D hipervitaminozė.

Pamiršus pavartoti Duovit

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *