DUPLECOR (3)

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Romania S.A.
Veiklioji medžiaga: Atorvastatinas, Amlodipinas

DUPLECOR yra sudėtinis vaistinis preparatas, kurio sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos – atorvastatinas ir amlodipinas.

DUPLECOR kaip pakaitinis gydymas skiriamas tiems pacientams, kurie jau vartoja atskiras amlodipino ir atorvastatino tabletes, kuriose veikliųjų medžiagų kiekis yra toks pat, kaip šio sudėtinio preparato tabletėje. Vaistu gydomi suaugę pacientai, kurių kraujospūdis padidėjęs, t.y. sergantys arterine hipertenzija (su lėtine stabilia vainikinių arterijų liga ar be jos) ir kuriems yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių:

  • Padidėjęs cholesterolio kiekis (vadinama pirmine hipercholesterolemija) ar padidėjęs cholesterolio ir trigliceridų kiekis vienu metu (vadinama kombinuota arba mišri hiperlipidemija)
  • Paveldėtas padidėjęs cholesterolio kiekis (vadinamas homozigotine šeimine hipercholesterolemija).
  • Kardiovaskulinių reiškinių profilaktika suaugusiems pacientams, kuriems nustatyta didelė rizika pirmajam kardiovaskuliniam reiškiniui atsirasti, kaip priedas kitų rizikos faktorių korekcijai.

DUPLECOR nėra skiriamas gydymo pradžioje. Pradėję vartoti DUPLECOR, nutraukite atskirų vaistų, turinčių amlodipino ir atorvastatino, vartojimą.

Gydymo metu reikia laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos.

Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad atskiros veikliosios medžiagos Jums yra tinkamos, ar Jūs jau esate vartoję šių veikliųjų medžiagų turinčius vaistus, jis gali paskirti Jums vartoti DUPLECOR.

DUPLECOR (3). Vartojimas

DUPLECOR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Prieš pradedant gydymą gydytojas Jums paskirs įprastinę cholesterolio kiekį kraujyje mažinančią dietą, kurios reikia laikytis ir gydymo DUPLECOR metu.

Suagusieji

Gydytojas gali paskirti vartoti vieną DUPLECOR 10 mg/5 mg, DUPLECOR 10 mg/10 mg, DUPLECOR 20 mg/5 mg arba vieną DUPLECOR 20 mg/10 mg plėvele dengtą tabletę per parą.

Didžiausia paros dozė: viena DUPLECOR 20 mg/10 mg plėvele dengta tabletė.

Reikia nuryti visą tabletę užgeriant vandeniu. Vartoti galima bet kuriuo paros metu valgio metu arba nevalgius. Stenkitės tabletes vartoti kasdien tuo pačiu metu.

Laikantis paskirtos cholesterolio kiekį kraujyje mažinančios dietos, laikykitės gydytojo nurodymų: reguliariai mankštinkitės ir nerūkykite.

Gydymo DUPLECOR trukmę nustato gydytojas.

Jeigu manote, kad DUPLECOR veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams dozės keisti nereikia.

Vaikai ir paaugliai

Vaikams ir paaugliams DUPLECOR vartoti nerekomenduojama.

Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi

Šiems pacientams dozės keisti nereikia.

Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi

Šiems pacientams DUPLECOR reikia skirti atsargiai, juos gydytojas turi reguliariai apžiūrėti ir dažnai tirti kepenų veiklą.

Pavartojus per didelę DUPLECOR dozę

Išgėrę per didelę DUPLECOR dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausią priėmimo skyrių. Kartu su savimi turėkite likusias tabletes, talpyklę ir etiketę, nes tai padės atpažinti vaistą.

Pamiršus pavartoti DUPLECOR

Pamiršu pavartoti vaistų dozę, tiesiog išgerkite ją atėjus kitos dozės vartojimo laikui.

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima

Nustojus vartoti DUPLECOR

Nenutraukite vaisto vartojimo, išskyrus tuos atvejus, kai liepia gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *