Duracef (500mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Corden Pharma Latina S.p.A.
Veiklioji medžiaga: Cefadroksilis
Stiprumas: 500mg
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Duracef yra cefalosporinų grupės antibiotikas. Cefalosporinai pažeidžia bakterijų ląstelių membranas ir tokiu būdu suardo augančias bakterijas. Prieš skirdamas Duracef, gydytojas gali ištirti bakterijų jautrumą šiam vaistui.

Duracef vartojamas šioms jam jautrių bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti:

  • kvėpavimo takų (tonzilių ir gerklės uždegimui);
  • odos ir minkštųjų audinių pūlinėms ligoms (jos vadinamos piodermija, impetiga, pūliniu, šunvote);
  • šlapimo takų (šlapimo pūslės uždegimui, inkstų geldelių uždegimui).

Duracef (500mg). Vartojimas

Duracef visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams

Tonzilių ir gerklės uždegimas

Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines. Vaistas vartojamas 10 parų.

Odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

Šlapimo takų infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 2 g per parą. Ji padalijama į 2 lygias vienkartines. Įprasta dozė nekomplikuotoms apatinių šlapimo takų infekcinėms ligoms (t.y. šlapimo pūslės uždegimui) gydyti yra 1 g arba 2 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

Mažiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams

Rekomenduojama įprasta paros dozė ( 25 – 50 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis išgeriama per du kartus (kas 12 val.). Gydant tonzilių ar gerklės uždegimą arba impetigą (pūlinėlinę), visą rekomenduojamą paros dozę galima išgerti vienu kartu. Vaikams negalima vartoti didesnės paros dozės už didžiausią nurodytą suaugusiesiems.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jeigu sutrikusi Jūsų inkstų funkcija (kreatinino klirensas < 50 ml/min), šio vaisto dozę gydytojas pakoreguos (po pirmosios dozės, kuri bus tokia kaip įprasta, vėliau šį vaistą vartosite ilgesniais laiko tarpais).

Miltelių geriamajai suspensijai ruošimas vartojimui

Pakratykite buteliuką, kad milteliai pasidarytų birūs. Įpilkite maždaug pusę suspensijos ruošimui reikalingo vandens. Atsargiai pakratykite buteliuką, kol susidarys homogeninė suspensija. Įpilkite vandens iki ant buteliuko pažymėtos linijos. 5 ml taip paruoštos suspensijos yra 250 mg cefadroksilio. Buteliuką laikykite sandarų. Prieš vartojimą suplakite.

Disperguojamųjų tablečių ruošimas vartojimui

Nuplėšę foliją, įmeskite tabletę į 120 ml vandens. Palaukite 30 - 60 sekundžių, kol tabletė suirs. Po to visa gauta dispersija gerai sumaišoma ir išgeriama. Disperguojamosios tabletės ruošiamos prieš pat vartojimą.

Pavartojus per didelę Duracef dozę

Gali sutrikti virškinimas, išberti odą. Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją.

Pamiršus pavartoti Duracef

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko liko bent 4 valandos, prisiminę reikiamą dozę išgerkite tuojau pat. Jeigu kitą dozę reikės vartoti greičiau kaip po 4 valandų, tai užmirštąją praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *